Pasibus wspiera dzieci z autyzmem! 
Zbieramy na organizację fotograficznej szkoły branżowej. Zakończona 29.06.2019r ID: hcgdhv

Pasibus wspiera dzieci z autyzmem! Zbieramy na organizację fotograficznej szkoły branżowej.

Zebrano 9 624 zł
z kwoty 12 000 zł

80 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

214
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Pomóż dzieciom autystycznym zdobyć zawód i stać się samodzielnymi w przyszłości na tyle na ile tylko jest to możliwe!

Zbieramy na sprzęt i wyposażenie do szkoły branżowej o profilu fotograficznym dla dzieci z autyzmem.

Celem tej zrzutki jest stworzenie możliwości włączenia dzieci z autyzmem do społeczeństwa i jedną z nich jest nauczenie ich zawodu, tak by mogły samodzielnie funkcjonować w dorosłym życiu. We Wrocławiu powstała Szkoła Branżowa “UNLOCK”, dzięki której dzieci będą mogły kształcić się w miejscu dostosowanym do ich potrzeb, jako kontynuację Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Dar Losu". Cel - wykształcić ich w zawodzie fotografa – wybór tego zawodu wynika zarówno z zainteresowań uczniów, jak też z faktu, iż mieści się on w obszarze optymalnego funkcjonowania z uwagi na ograniczenia ASD.

Jako współwłaściciel sieci gastronomicznej PASIBUS chcę zebrać możliwie wiele środków na zakup sprzętu i wyposażenia, aby Szkoła Branżowa UNLOCK mogła ruszyć od września 2019 ze specjalizacją fotograficzną. WSZELKIE ŚRODKI zgromadzone na tej ZRZUTCE zostaną przekazane Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD Unlock.
Dziękujemy za każdą pomoc!


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Organizatorem tej zbiórki jest Piotr Staszczyński - jeden z założycieli Pasibusa (sprawdź). 


Kwota zebrana przez mnie na tej zrzutce zostanie po jej zakończeniu przekazana na zrzutkę https://zrzutka.pl/sprzet-do-szkoly-branzowej-dla-dzieci-z-autyzmem, której organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD Unlock.

Treść zrzutki Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD "UNLOCK" znajduje się poniżej.

Zbieramy na sprzęt i wyposażenie do szkoły branżowej o profilu fotograficznym dla dzieci z autyzmem..

Jesteśmy rodzicami dzieci dotkniętych ASD. Działając na rzecz optymalnego rozwoju naszych dzieci, założyliśmy Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji, Terapii i Wspomagania Dzieci z ASD „UNLOCK”, a także placówki: Niepubliczną Szkołę Podstawową „Dar Losu” we Wrocławiu oraz Specjalistyczną Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „UNLOCK” we Wrocławiu, które od kilku lat bardzo dobrze spełniają swoją rolę w edukacji dzieci dotkniętych ASD.

Naszym celem jest stworzenie możliwości włączenia naszych dzieci do społeczeństwa i jedną z nich jest nauczenie ich zawodu, tak by mogły samodzielnie funkcjonować w dorosłym życiu. Niektórzy z naszych uczniów w tym roku szkolnym (2018/2019) ukończą szkołę podstawową – myśląc więc o ich przyszłości – zarejestrowaliśmy Szkołę Branżową “UNLOCK”, by dzieci mogły kontynuować naukę w miejscu dostosowanym do ich potrzeb. Chcemy wykształcić ich w zawodzie fotografa – wybór tego zawodu wynika zarówno z zainteresowań naszych uczniów, jak też z faktu, iż mieści się on w obszarze optymalnego funkcjonowania z uwagi na ograniczenia ASD. Z czasem w Szkole Branżowej “UNLOCK” poszerzymy ofertę nauczania zawodów.


W następnym kroku planu naszych działań chcemy stworzyć kompleksowy zakład pracy, w którym nasi uczniowie mogliby swój zawód wykonywać. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłości nasze dzieci nie będą musiały korzystać z opieki społecznej, wręcz przeciwnie – samodzielnie poradzą sobie w życiu. Znacząca większość naszych uczniów to dzieci wysoko funkcjonujące, mieszczące się w normie intelektualnej. Ich problemy sensoryczne, społeczne i emocjonalne sprawiły, iż nie mogły kontynuować nauki w szkołach ogólnodostępnych – z uwagi na zaburzenia w przetwarzaniu bodźców ze względu na ich nadmierną ilość, u tych dzieci często ujawniały się zachowania trudne, a w szkołach specjalnych, które są adresowane dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, nie było dla nich miejsca. Tak więc większość naszych uczniów realizowała obowiązek nauczania szkolnego w formie edukacji indywidualnej lub domowej. W naszej szkole uczniowie mają możliwość doświadczania kontaktów z rówieśnikami oraz nauki w pełnym zakresie realizowania podstawy programowej. Szkoła zapewnia im również różnego rodzaju terapie dostosowane do potrzeb każdego dziecka, które prowadzone są w bardzo wysokich standardach. Każdego, kto zechciałby wesprzeć nasze działania, zapraszamy do kontaktu. Można również wpłacać darowizny na cele statutowe związane z naszymi działaniami. Zapraszamy do zapoznania się ze specyfiką naszej szkoły na poniższym filmie oraz na zdjęciach z codziennych zajęć edukacyjnych i terapeutycznych.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

M
20 zł

Mieczu

Z dedykacją dla Łukasza

PASIBUS
8 282 zł
PASIBUS
P
1 000 zł
PasiBrzuch
M
100 zł
Miroslaw Stankiewicz
P
50 zł
Pasibrzuch Junior
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AK
25 zł
Anna Krystofiak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AJ
25 zł
Agata Jankiewicz
M
20 zł
Mieczu
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
K
10 zł
Karolina
R
10 zł
Rysiek
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
M
5 zł
Michal
WZ
4 zł
Waldemar Zadrożny
MB
2 zł
Marcin Błędowski
Dane ukryte
2 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
2 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
2 zł
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

P
1 000 zł
PasiBrzuch

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

350 099 zrzutek

Pomóż zebrać 12 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

214
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.