id: pb7yrm

Czarny zeszyt – wiersze Edwarda Burzyńskiego

Czarny zeszyt – wiersze Edwarda Burzyńskiego

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
6 210 zł 
z 3 200 zł
194%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Aktualności6

 • To już jest koniec! Dziękujemy wszystkim darczyńcom, bo to dzięki Wam udało nam się zebrać w sumie 7510 zł! Pozwoli to na wydrukowanie nie 200, a 300 egzemplarzy Czarnego Zeszytu. Edward Burzyński nie zostanie zapomniany!
  Czytaj więcej
 • I mamy 100%!!! Wielkie podziękowania dla wszystkich dotychczasowych darczyńców! Ale nie zatrzymujemy się – zwiększamy nakład do 300 sztuk! Można jeszcze wpłacać, ciągle można otrzymać książkę! Kiedy tylko otrzymamy wycenę, ustawimy nowy cel na Zrzutce. Dziękujemy!

  Czytaj więcej
 • 75% całej sumy w 3 dni! Nie zatrzymujemy się, nie zwalniamy tempa. Nawet jeśli zbierzemy 100% na 200 egzemplarzy, to jeśli znajdzie się więcej dobrych duszyczek – zwiększymy nakład. Będziemy mogli obdarować jeszcze więcej szkół i bibliotek, jeszcze więcej osób pozna nasze oleśnickie dziedzictwo! Tymczasem musimy zebrać jeszcze 800 zł, żeby wydrukować chociaż te 200 egzemplarzy. Trzymajcie kciuki!

  Czytaj więcej
 • Dzień po ogłoszeniu zbiórki mamy ponad 50% całej potrzebnej sumy! By móc wydrukować 200 książek, potrzebujemy jeszcze około 1500 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

  Czytaj więcej
 • Dzisiaj udostępniliśmy zrzutkę na naszym Facebooku i już zebraliśmy ⅓ całej potrzebnej sumy! Nie zatrzymujemy się, potrzeba jeszcze 2100 zł, byśmy mogli wydrukować 200 egzemplarzy

  Czytaj więcej
 • Dostaliśmy właśnie na konto darowiznę w wysokości 300 zł <3 Kwota do zebrania zmniejsza się z 3500 zł do 3200 zł

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

a1bb851a4f9774f5.jpeg


Edward Burzyński (1924-1980) – nieznany szerszej publiczności oleśnicki poeta, którego lata młodości przypadły na tragiczny okres II wojny światowej. Wtedy też jako więzień w obozie pracy w Datteln, zaczął pisać pierwsze wiersze. Poezja stanowi świadectwo jego przeżyć i oczami dojrzewającego i wrażliwego człowieka pokazuje, jak wyglądał ówczesny świat. Więcej o Edwardzie Burzyńskim można przeczytać tutaj.


Dzisiaj Stowarzyszenie Evviva l'arte, w ramach projektu Z poezją na mury, pragnie wyciągnąć Burzyńskiego z mroku dziejów. Od rodziny otrzymaliśmy manuskrypt jego wierszy z lat 1942-1951, kiedy był więźniem w niemieckim obozie pracy w Datten czy walczył na wojnie. Przepisaliśmy je, złożyliśmy w książkę (pod redakcją Damiana Wójcika i Jakuba Jędrusiaka, z ilustracją Marcina Tyrakowskiego na okładce) i planujemy wydać w nakładzie 200 egzemplarzy (albo więcej!). Dodatkowo w książce umieściliśmy skany oryginalnego manuskryptu oraz zdjęcia Edwarda Burzyńskiego z różnych okazji. W sumie w zbiorze „Czarny zeszyt” umieściliśmy 65 wierszy.


Na ten cel potrzeba nam 4500 zł, ale wsparcie w wysokości 1000 zł obiecała nam Oleśnicka Biblioteka Publiczna. Dlatego musimy zebrać jeszcze 3500 zł. Książki przekażemy za darmo szkołom i bibliotekom, by pielęgnować zapomniane dziedzictwo wszystkich oleśniczan. Nie pozwólmy, by twórczość Edwarda Burzyńskiego zaginęła bezpowrotnie!


Każdy może dostać egzemplarz! Wystarczy, że wpłaci na tę zrzutkę minimum 50 zł, a kiedy zbierzemy już całą sumę, dostarczymy książki osobiście, na terenie Oleśnicy i okolic. Jeśli odbiór osobisty będzie niemożliwy, koszty wysyłki pokrywa darczyńca. Nie jest to sprzedaż, a jedynie podziękowanie za pomoc, więc na jedną osobę przysługuje jedna książka, niezależnie od kwoty wpłaty. Do otrzymania książki, konieczne będzie podanie adresu. Proszę pamiętać, żeby przy wpłacie zaznaczyć, że chcą Państwo książkę!


a8c1a4c44298f40f.jpeg


↓↓↓


i3a6be3d3588abe6.jpeg


Jeśli zebralibyśmy nadmiar, zwiększymy nakład, także każdy dostanie książkę niezależnie od tego, czy wpłaci swoją darowiznę po uzbieraniu całej sumy, czy przed tym. Wszelkie nadmiarowe środki, których nie przeznaczymy na druk Czarnego zeszytu, zostaną przeznaczone na nasze cele statutowe, w tym inne działania promujące poezję Edwarda Burzyńskiego i młodych oleśniczan.


Pytania? Pisz na [email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
DA
Daniel
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
TN
Tomasz N
300 zł
MT
Marcin Tyrakowski
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Renata, Łukasz Pilichiewicz
170 zł
 
Dane ukryte
150 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Własny egzemplarz książki

WYBIERZ TĘ OPCJĘ, JEŚLI CHCESZ OTRZYMAĆ KSIĄŻKĘ

Każdy, kto przekaże na cel druku książek minimum 50 zł, będzie mógł otrzymać swój egzemplarz! Nie jest to sprzedaż, a jedynie podziękowanie za pomoc, więc na jedną osobę przysługuje jedna książka, niezależnie od kwoty wpłaty. Książkę dowieziemy osobiście na terenie Oleśnicy i okolic. Jeśli będzie trzeba wysłać ją gdzieś dalej, koszty wysyłki pokrywa darczyńca. Pytania? Pisz na [email protected]

rozwiń

wybrano 34 razy

Nasi użytkownicy założyli

865 194 zrzutki

i zebrali

764 510 983 zł

A ty na co dziś zbierasz?