Podziękujmy Polskim politykom! Zafundujmy im integrację w Wuhan.
Podziękujmy Polskim politykom! Zafundujmy im integrację w Wuhan.
Nasi użytkownicy założyli 1 231 988 zrzutek i zebrali 1 365 791 757 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Drodzy Rodacy! Nie bądźcie tacy!
Podziękujmy naszym wspaniałym politykom za ich ciężką pracę!
Wyślijmy ich wszystkich do Wuhan, na integrację której na pewno nie zapomną!
Aby zapewnić posłom odpowiedni poziom musimy nazbierać 45 000 000 złotych,
W cenę należy wliczyć transport: bilet klasy biznes na trasie Warszawa - Monachium - Pekin - Wuhan to koszt 44 441,69, przy 460ciu posłach jest to kwota: 20 443 177,4.
Niestety ze względu na ogromną w ostatnich czasach popularność tej destynacji, bilety lotnicze nie należą do najtańszych.
Hotel o odpowiednim standardzie za dwutygodniowy pobyt kosztuje 96 586 złotych za pokój dwuosobowy. Koszt wyniesie więc 22 214 780 złotych!
Łącznie jest to kwota 42 657 957,4 złotych.
Dodając jakieś drobne na kieszonkowe dla każdego posła, myślę że zmieścimy się w kwocie 45 000 000 złotych. Ogromne pieniądze, ale chyba wszyscy wiemy że warto? Im się to przecież należy - tak ciężko dla nas pracują.
Jeśli ktoś zapyta: "dlaczego akurat Wuhan?" już spieszę z odpowiedzią:
Wieża Żółtego Żurawia w Wuhan
Wuhan powstał w 1949 roku z połączenia trzech sąsiadujących ze sobą miast – Hankou, Hanyangu i Wuchangu.
Pierwsze ośrodki osadnictwa pojawiły się w okresie Zachodniej dynastii Zhou (1046–771 p.n.e.), na południowy zachód od Wuchangu, który przez pewien czas pełnił funkcję stolicy państwa Wu w Epoce Trzech Królestw (220–280). Wuchang pełnił również ważną rolę administracyjną za panowania dynastii Yuan (1206–1368) i Ming (1368–1644), kiedy był stolicą prowincji.
Za rządów dynastii Sui (581–618) założono miasto Hanyang. Nie odgrywało ono ważnej roli w przeciwieństwie do sąsiedniego Hankou (znanego wówczas jako Xiakou (夏口), które za panowania dynastii Song stało się jednym z głównych ośrodków handlowych w państwie. W 1858 roku, na mocy zawartego między Chinami, Francją i Wielką Brytanią traktatu tiencińskiego, otwarto Hankou dla handlu zagranicznego, co dało dodatkowy impuls do rozwoju gospodarczego trzech sąsiadujących ze sobą miast. W latach 1861–1896 przyznano w Hankou koncesje Brytyjczykom, Francuzom, Niemcom, Japończykom oraz Rosjanom, dzięki czemu powstało w tym czasie wiele przedsiębiorstw zagranicznych zajmujących się handlem i spedycją.
Hankou, Wuchang i Hanyang odegrały ważną rolę w XX-wiecznej historii Chin. W 1911 roku, w koszarach wojskowych w Wuchangu, rozpoczęła się rewolucja Xinhai (1911–12), która doprowadziła do obalenia dynastii Qing. Obszar dzisiejszego Wuhanu był główną areną walk pomiędzy siłami cesarskimi a rewolucjonistami, których nadrzędnym celem było zdobycie arsenału w Hanyangu. W 1923 roku ok. 20 tysięcy robotników z Hankou zorganizowało strajk generalny, pierwszy na tak dużą skalę w historii Chin[3]. W grudniu 1926 roku Hankou zostało zdobyte przez wędrujące z Guangdongu na północ siły Kuomintangu, co oznaczało wzmocnienie pozycji nacjonalistów w rejonie środkowego Jangcy. Zaraz po wkroczeniu Kuomintangu w mieście doszło do antybrytyjskich wystąpień. Tłum dokonał ataków na brytyjskie posiadłości, po których zawarto umowę z Brytyjczykami odnośnie dopuszczenia Chińczyków do zarządzania koncesjami. Hankou, Hanyang i Wuchang stały się wkrótce centrum konfliktu pomiędzy nacjonalistami i komunistami, którzy zerwali współpracę. W 1927 roku lewicowy odłam Kuomintangu ustanowił Hankou jako swoją siedzibę. Mao Zedong, późniejszy przywódca Chińskiej Republiki Ludowej, utworzył w Wuchangu Instytut Ruchu Ludowego, gdzie w 1927 odbył się piąty kongres Komunistycznej Partii Chin. W 1928 roku przekształcono założony w 1893 roku Instytut Ziqiang w Uniwersytet Wuhański.
Po zajęciu Nankinu przez Japończyków w 1937 roku rząd Kuomintangu wycofał się do Hankou, które stało się centrum chińskiego ruchu oporu. Japończycy, po trwających ponad cztery miesiące walkach, zdobyli Hankou w październiku 1938 roku i okupowali je do 1945 roku, kiedy miasto wróciło pod kontrolę Kuomintangu. W 1949 roku Hankou, Hanyang i Wuchang zostały przejęte przez komunistów i połączone w jedno miasto.
Spójrzcie ile każdego dnia nasi politycy dla nas robią, ile ważnych spraw załatwiają, jak ułatwiają nam życie...
Nie możemy ich zawieźć! Przecież oni nigdy nas nie zawiedli!
Należy im się odpoczynek w komforcie i na pewno nam się odwdzięczą!
Ps. Gdyby jednak nie udało się zebrać całej kwoty, pieniądze zostaną przekazane wybranym podopiecznym fundacji Votum. (KRS: 0000272272)
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!