id: pbp34p

Razem w lot, zrzutka na płot! Ogród sensoryczny dla dzieci.

Razem w lot, zrzutka na płot! Ogród sensoryczny dla dzieci.

1 126 zł 
z 9 800
11%
zakończona
20.06.2021r
21
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.
Ta zrzutka ma 7 nagród / ofert!
Zobacz i wybierz jedną z nich

Nasi użytkownicy założyli 914 067 zrzutek i zebrali 877 993 351 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Przyszedł czas na podsumowanie naszej ZRZUTKI NA PŁOT!

  W ciągu niespełna 2 miesięcy udało nam się zebrać 1/8 założonej kwoty czyli 1126zł !

  W akcję włączyło się 21 wspierających za co pięknie Wam wszystkim dziękujemy!

  W szczególności chcielibyśmy podziękować Justynie i Tomaszowi Bęben, Maćkowi Janiszewskiemu oraz Filipowi Rosteckiemu.

  I teraz, uwaga... naszym celem było zebranie kwoty 9800zł.

  Pomimo tego, że nie udało nam się zamknąć zrzutki na poziomie 100% celu, z ogromną radością informujemy Was, że ogrodzenie powstanie, a prace montażowe rozpoczną się już w przyszłym tygodniu. Trzymajcie kciuki za dobrą pogodę!

  A to nie koniec dobrych wiadomości! Zostańcie z nami, już wkrótce więcej informacji.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fińscy naukowcy piszą, że dzieci nabierają większej odporności jeśli mają kontakt z naturą, mogą przesypywać ziemię na grządkach i w doniczkach, sadzić roślinki, chodzić po ściółce i wąchać zioła.


Maluchy ze żłobka niepublicznego przy os. Kombatantów w Krakowie już od dawna marzą o ogrodzie sensorycznym. Teren już jest! Jest też chęć do pracy, aby ogródek zorganizować… i parę w tym “ogródku” kamyczków, które najwyższy czas usunąć.


Najpierw urzędnicy uznali, że ogród jest zbędny i za dużo kosztuje. Argumenty naukowców i kompetentnej kadry żłobka nie przekonały funkcjonariuszy publicznych i z dofinansowania nic nie wyszło. Fakt, że ogrody sensoryczne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem owszem cieszy. Jest satysfakcja… niczym nieograniczona… zwłaszcza płotem ;)

W 2019 żłobek zaczął oszczędzać na ogrodzenie. Dobrze szło, ale w Chinach ktoś się zaraził koronawirusem. Niby co ma płot do zarazy? Co nieco ma.


Zamknięto żłobki, część rodziców zrezygnowała z opieki, spadły przychody, obniżono dotację z programu Maluch+ ... jeszcze bardziej spadły przychody.

Wyzwania można wymieniać długo. Właściciel oczywiście mógł podnieść cenę czesnego. Uznał jednak, że to nie byłoby fair w tej trudnej sytuacji. Zamiast podwyżki, w geście solidarności obniżono rodzicom czesne o 40% za czas kiedy decyzjami rządu działanie placówki było ograniczone. Społeczna odpowiedzialność biznesu? A jakże, na najwyższym poziomie - a płotu jak nie było tak nie ma. 

 

Mija kolejna wiosna. Pomóżmy stworzyć ogród dla Dzieciaków! Zrzućmy się na ten płot :) Maluchy już rysują laurki w podziękowaniu za zbiórkę - wierzą, że ludzi dobrej woli będzie więcej! Liczą nawet, że nadwyżka będzie przeznaczona na doposażenie ogrodu - nie tylko wymarzonego, ale wręcz czarodziejskiego.


P.S. 

 • Kwotę przeznaczoną na zrzutkę możesz odpisać od podatku za 2021 rok - na życzenie otrzymasz od fundacji stosowne zaświadczenie.


 • Ogrody sensoryczne są oparte na idei niemieckiego uczonego Hansa Kükelhausa, który na początku XX wieku jako pierwszy wpadł na pomysł stworzenia przestrzeni rozwijającej równocześnie 5 zmysłów – wzroku, słuchu, węchu, smaku oraz dotyku. Intensyfikacja ich rozwoju nazywa się inaczej HORTITERAPIĄ, która wykorzystywana jest w celach edukacyjnych, socjalizacyjnych i terapeutycznych.


Jak obecnie wygląda teren przeznaczony pod ogród możecie zobaczyć na drugim zdjęciu w galerii zrzutki. Pozostałe zdjęcia ilustrują jak może wyglądać ogród sensoryczny.


Lokalizacja

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 7 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Superbohater

dyplom z podziękowaniem w pdf

od 10 zł

Kupione 4

Zakończona
Podwójny superbohater

dyplom imienny w pdf -  ilustracja na dyplom powstanie w żłobku - dzieci już się cieszą na prace plastyczne :)

od 20 zł

Kupione 4

Zakończona
Superbohater celebryta

dyplom imienny w pdf i podziękowania specjalne w mediach społecznościowych żłobka

od 50 zł

Kupione 4

Zakończona
Stawiasz płot wychodzisz z roślinką

dyplom imienny w pdf + zaproszenie na festiwal roślinek w naszym już prawie ogródku - wychodzisz z wybraną roślinką (gwarantujemy minimum 5 rodzajów roślin, z k...

od 100 zł

Kupione 1

Zakończona
Sponsor sensoryczny

dyplom imienny w pdf + zasadzone w ogródku drzewko lub krzew z tabliczką z Twoim imieniem i nazwiskiem jako sponsora - fotorelacja z sadzenia przesłana mailem i...

od 500 zł
Zakończona

Wpłaty 21

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków