id: pc6t7y

Quad ratowniczy-pamięcia Przemka Regulskiego

Quad ratowniczy-pamięcia Przemka Regulskiego

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
16 976 zł 
z 40 000 zł
42%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

21 marca był czarnym dniem w historii Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na wieczną służbę odszedł Przemysław Regulski, znakomity ratownik wodny, ratownik medyczny, pielęgniarz,instruktor. Przez ostatnich 17 lat ratował ludzkie życie na plaży we Władysławowie, gdzie pełnił rolę kierownika zespołu.

Zmarł nagle w wieku 35 lat. Pozostawił w głębokiej żałobie rodzinę i dziesiątki przyjaciół. Odszedł nie tylko przyjaciel, ale także znakomity fachowiec, człowiek, który uratował setki ludzkich istnień. Bo każda jego praca wiązała się z pomaganiem ludziom.

Stacja TVN wyemitowała reportaż o pracy Przemka w programie „Uwaga”:

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/na-co-dzien-walczy-z-covid-19-w-czasie-urlopu-tez-ratuje-ludzkie-zycia-uwaga-koronawirus-oficjalna-s,342111.html


Przemek latami godził pracę na plaży z pracą w szpitalu. Wychował kilka pokoleń ratowników WOPR,jednocześnie sam nieustannie aktualizował swoją wiedzę, pozostając dla wielu autorytetem w dziedzinie ratownictwa. Bez Przemka WOPR i plaża we Władysławowie już nigdy nie będą takie same.

q150b7d66f8c555b.jpeg

W dniu pogrzebu decyzją i prośbą rodziny było, by osoby uczestniczące w uroczystościach pożegnalnych, zamiast kupować kwiaty i znicze, wsparły WOPR ofiarowując dowolne datki do puszki.

Zebrane pieniądze miały wesprzeć najbliższą sercu Przemka organizację, której poświęcił znaczną część swojego życia – WOPR. W puszce znalazło się prawie 10 tys. złotych. Ogromna kwota przerosła oczekiwania rodziny i przyjaciół.

Zebrana suma jest świetnym początkiem większej zbiórki na pilnie potrzebny sprzęt. Skoro udało się

zgromadzić już tak wielką kwotę, wierzymy, że uda się zebrać także brakujące środki – 40 tys. zł na zakup quada dla WOPR województwa pomorskiego.

o0e4a4ff63d16fd7.jpeg

Ratownicy we Władysławowie podczas sezonu letniego codziennie mierzą się z licznymi akcjami ratującymi zdrowie i życie plażowiczów. Każdego dnia pojawiają się: złamania, zwichnięcia, otarcia, omdlenia, ale również poważne akcje ratunkowe w wodzie. Władysławowo to wszak jedna z głównych miejscowości turystycznych w Polsce. Ratownicy nie posiadają jednak niezbędnego sprzętu, by jak najszybciej pokonać dalekie odległości. Stąd pomysł i prośba, by pomóc zebrać dodatkowe pieniądze na zakup quada.

Pojazd pomoże ratownikom WOPR województwa pomorskiego jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanych, ułatwi sprawną ewakuację w tłumie plażowiczów i pomoże patrolować długie wybrzeże Władysławowa. Quad będzie zwieńczeniem zasług Przemka dla plaży, jego prawdziwą spuścizną, ale przede wszystkim realnym wsparciem ratowników z Władysławowa i kontynuacją myśli naszego przyjaciela: „By inni mogli żyć”.

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/wladyslawowo-plazowicze-nie-respektuja-czerwonej-flagi-i-

ratownikow,341841.html

(UWAGA TVN materiał o pracy ratowników we Władysławowie)


„Kontakt ze śmiercią uczy szacunku dla własnego życia. Szacunku dla bliskich na co dzień. Doceniania tego, co się ma. Poza tym uczy pokory i przestrzegania zasad. Jak się pierwszy raz zobaczy osobę, która nie zapięła pasów, a potem zginęła, wylatując przez przednią szybę samochodu, to już zawsze będzie się pamiętać o tym, co trzeba zrobić zaraz po wejściu do samochodu. Nawet jak się ma do przejechania sto metrów do sklepu. Choroba i śmierć to jedyne aspekty życia, nad którymi nie ma dosłownie żadnej kontroli. A jeśli tak jest, to róbmy wszystko, aby nie pokonały nas zbyt wcześnie” – Przemysław Regulski


Serdecznie dziękujemy za wszystkie wpłaty i udostępnienia. Ten sprzęt jest w stanie realnie pomóc wszystkim wypoczywającym we Władysławowie i okolicach!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 241

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Ma Pani równe wielkie serce jak Pani Partner. Życzę Pani ukojenia, spokoju i ludzi wokół, którzy będą Panią wspierać na każdym kroku.

    20 zł

Nasi użytkownicy założyli

879 227 zrzutek

i zebrali

808 917 666 zł

A ty na co dziś zbierasz?