id: pcg74e

Zakup specjalistycznego sprzętu do działań poszukiwawczo-ratowniczych dla Grupy Ratowniczej

Zakup specjalistycznego sprzętu do działań poszukiwawczo-ratowniczych dla Grupy Ratowniczej

603 zł
z 7 500
8%
zakończona
30.06.2019r
6
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 091 zrzutek i zebrali 1 060 297 714 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka ma na celu zebranie środków na zakup sprzętu niezbędnego w działaniach Strzeleckiej Grupy Ratowniczej - grupy pasjonatów, których połączyła miłość do wojskowego munduru i ratowania zdrowia i życia innych. Działamy w zakresie działań ratowniczo - poszukiwawczych wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Końskich. Jesteśmy także regularnymi gośćmi w koneckich szkołach, gdzie uczymy dzieci i młodzież jak udzielać pierwszej pomocy. Aby sprawnie działać, potrzebujemy Twojego wsparcia. Nasz zapał, wiedza, umiejętności i gotowość do niesienia pomocy 24h na dobę, nie dadzą rady bez specjalistycznego sprzętu.

Strzelecka Grupa Ratownicza, to struktura powołana w ramach Stowarzyszenia Jednostka Strzelecka 2026.

Działamy na terenie powiatów: koneckiego, opoczyńskiego, przysuskiego oraz włoszczowskiego i skarżyskiego. Najczęściej w gminach bezpośrednio sąsiadujących z powiatem koneckim.

Wywodzimy się niestandardowo, bo naszym pierwotnym celem jest działanie na rzecz umacniania bezpieczeństwa RP, tak więc jesteśmy organizacją proobronną.

Dlatego też, nie biegamy w czerwonych mundurkach, ale dumnie nosimy mundur wojskowy z właściwymi dla naszej organizacji oznaczeniami.

Wywodzimy się i działamy na konecczyźnie - powiecie w północno-zachodniej części województwa świętokrzyskiego.

Oznaka rozpoznawcza Strzelców Jednostki Strzeleckiej 2026 ma swoje podłoże w skojarzeniu Końskich z końmi, co częściowo wyjaśnia pochodzenie nazwy miasta.

Tarcza dwudzielna, z lewa w skos. Pole górne barwy ciemnozielonej, pole dolne barwy żółtej. Tarcza przedzielona białą błyskawicą. Po środku na tarczy czarny koń, zwrócony w prawą stronę. Barwa zielona symbolizuje naturę, wolność i nadzieję. Jest kolorystycznym określeniem działań militarnych w terenie naturalnym oraz kolorem ogólnowojskowym. Barwa żółta symbolizuje geograficzne południe. Kolor żółty symbolizuje radość, mądrość i rozsądek. Potrzebę dzielenia się tymi wartościami z innymi oraz wymiany informacji i nabytej wiedzy.Barwa biała oznacza prostotę i dobro, szlachetne zamiary i prawdę.Barwa czarna oznacza nieugiętość, pokorę, kompetencje i autorytet. Jest kolorystycznym określeniem działań w terenie zurbanizowanym. Biała błyskawica symbolizuje światło, które rozjaśnia mrok. Jest symbolem siły, twórczości oraz szybkości i początku.Czarny koń symbolizuje odwagę, rozum oraz wytrzymałość. Jest symbolem dumy, opanowania oraz przyjaźni i wierności. Nawiązuje do polskich tradycji kawaleryjskich.

Zabezpieczamy niemasowe imprezy sportowe i kulturalne. Turnieje, festyny, uroczystości.

Szkolimy się w oparciu o własnych instruktorów, organizując coroczne Zgrupowanie Ratownicze. Mamy swoich charakteryzatorów.

Zbiórka utworzona w celu zakupienia sprzętu specjalistycznego do działań poszukiwawczo - ratowniczych, które prowadzi Strzelecka Grupa Ratownicza, powołana przez Stowarzyszenie Jednostka Strzelecka 2026.

Sprzęt specjalistyczny jest niezbędny do prawidłowego i skutecznego działania podczas różnych zdarzeń, akcji oraz zabezpieczeń, które Grupa realizuje na terenie powiatu koneckiego oraz w ościennych powiatach i gminach (opoczyński, przysuski, włoszczowski, skarżyski). Członkowie Grupy to zarówno wykwalifikowani Ratownicy Medyczny, ratownicy KPP, instruktorzy pierwszej pomocy, strażacy, żołnierze, nauczyciele, jak także grono młodzieży, która swój wolny czas poświęca na doskonalenie swoich umiejętności w zakresie szeroko rozumianego ratownictwa.Do tej pory Grupa realizowała wiele zabezpieczeń i szkoleń na szczeblu lokalnym, ale także Ratownicy Strzeleckiej Grupy Ratowniczej brali udział w wydarzeniach na poziomie regionalnym i ogólnopolskim. Między innymi, braliśmy udział kilkukrotnie w zabezpieczeniu Spotkań Młodych LEDNICA2000, jako Służba Medyczna. Braliśmy udział w Wojewódzkich Obchodach Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego w 2018 roku. Zabezpieczaliśmy piesze pielgrzymki do Częstochowy i pielgrzymki lokalne. Ponadto co roku bierzmy udział w zabezpieczeniach uroczystości i przedsięwzięć lokalnych, w tym Orszaku Trzech Króli, obchodów rocznic i świąt państwowych. Od maja 2018 roku na podstawie porozumienia o współpracy z konecką Komendą Powiatową Policji, nasz Zespól Ratowniczo-Poszukiwawczy jest utrzymywany w gotowości do podjęcia działań poszukiwawczych w obrębie powiatu. Szkolimy młodzież oraz dorosłych podczas festynów i spotkań w szkołach i świetlicach. Prowadzimy szkolenia wewnętrzne i doskonalimy swoje umiejętności w zakresie szeroko rozumianego ratownictwa i bezpieczeństwa. Nasi instruktorzy to wieloletni i doświadczeni ratownicy, strażacy oraz specjaliści od działań wojskowych, policyjnych i zarządzania kryzysowego, co przekłada się na jakość naszych szkoleń.

W planach mamy zakup auta do celów operacyjno-ratowniczych, które będzie głównym środkiem transportu Ratowników Strzeleckiej Grupy Ratowniczej.

Pozyskane środki pomogą wyposażyć grupę w sprzęt indywidualny oraz zespołowy, w tym środki łączności , niezbędne do prawidłowej organizacji działań w terenie.W ramach zakupów chcieli byśmy także skompletować zestaw ratowniczy do naszego auta, który będzie służył pomocą wszędzie tam, gdzie będziemy, nie tylko podczas licznych wydarzeń i miejsc, które odwiedzamy.

Poniżej wrzucamy link do folderu, który podsumowuje nasz 2018 rok.Przez 365 dni poprzedniego roku, nasi wolontariusz łącznie przemierzyli kilka tysięcy kilometrów oraz odsłużyli ponad 2000h, co daje ponad 250 dni służby.Po szczegóły zapraszamy:https://www.facebook.com/pg/StrzelecKonskie/photos/?tab=album&album_id=2198126260506956

Ratownictwo terenowe

Uczymy i działamy także w trudnych warunkach i niedostępnym terenie

Zajęcia edukacyjne

Dzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem, przekazując innym zasady udzielania pierwszej pomocy

Służymy pomocą - czasem i umiejętnościami. Działamy dla mieszkańców Końskich i okolic.

Zrzeszamy młodzież i szkolimy do działań na rzecz lokalnej społeczności. Dajemy im możliwość zdobycia unikalnych kompetencji i umiejętności.

Mamy w swoich szeregach nauczycieli, żołnierzy, ratowników, strażaków, płetwonurków i wielu innych ciekawych ludzi ;)

Używamy munduru wojskowego

To zdecydowanie nas wyróżnia na tle innych grup ratowniczych

Czerpiemy z TC3 i TECC

Wiedza i umiejętności w zakresie taktyk wojskowych i policyjnych zdecydowanie pomaga w szerokim i kreatywnym podejściu nie tylko do szkoleń

Porozumienie z KPP końskie

LEDNICA 2000 XXII Spotkanie Młodych

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6

PK
Paweł Książek
500 zł
MG
Michal Gubiec
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
DC
Diana
15 zł
 
Dane ukryte
12 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • PK
    Paweł Książek

    Dobro powraca dzięki za piknik rodzina rodzinie w Stąpo pzdr Paweł

    500 zł