id: pcgpbr

Uroczystości Powstańcze w Przeworsku - sierpień 2019

Uroczystości Powstańcze w Przeworsku - sierpień 2019

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Patriotyczne "Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm" po raz kolejny zostaje inicjatorem działań historycznych i patriotycznych z okazji obchodów Powstania Warszawskiego w naszym mieście. Akcja "Powstanie wciąż trwa....musi trwać w Nas" obejmuje działania w dniach 01-03 sierpnia br. na terenie miasta i gminy Przeworsk oraz gminy Tryńcza.

Powstańcze inicjatywy w Przeworsku - organizator

Stowarzyszenie Patriotyczne MIŁOŚĆ & HONOR LOKALNY PATRIOTYZM już od 22 czerwca, aż do 30 lipca prowadzić będzie zrzutkę pieniędzy na organizację obchodów pamięci 75-rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Plan szczegółowy dotyczący pierwszych dni sierpnia oraz potrzebujących wpłat na wykonanie poszczególnych wydarzeń.

Pierwsze uroczystości powstańcze w 2013 roku

Z inicjatywy mojej osoby oraz młodzieży miasta Przeworsk w dniu 1 sierpnia 2013 roku odbyły się pierwsze uroczystości patriotyczne oddające hołd bohaterom stolicy.

Od 2013 roku czynnie organizujemy uroczystości w naszym mieście dla naszych mieszkańców !

Od 2013 roku w naszym mieście

Do 2018 roku w naszym mieście

Idzie nowe pokolenie...

...niesie Polsce odrodzenie

pLAN UROCZYSTOŚCI W NASZYM MIEŚCIE

1 SIERPNIA - GODZINA "W" RATUSZ MIASTA PRZEWORSK

Patrioci wracają pod ratusz przeworski, by po raz kolejny z dumą oddać hołd powstańcom.

W tym roku naszym celem jest utworzenie pierwszej w historii miasta "żywej kotwicy powstańczej". Podczas uroczystości będą wygłaszane przemowy oraz prezentowana choreografia patriotyczna.

2 SIERPNIA - SEANS FILMOWY

Film "MIASTO 44" jest jednym z filmów które przygotowaliśmy na 2 sierpnia by wspólnie zorganizować w naszym mieście nocny "POWSTAŃCZY SEANS FILMOWY". Filmy zostaną wyemitowane na dużym ekranie od godziny 17:00 - 23:00 w jednej z przeworskich restauracji

3 SIERPNIA - ROWEROWY RAJD PATRIOTYCZNY DLA CAŁEJ RODZINY

W sobotę 3 sierpnia, o godzinie 17:00 organizujemy III Patriotyczny Rajd Rowerowy, który prowadzi szlakiem miejsc pamięci m.in. Cmentarz Ofiar Hitleryzmu w Jagielle oraz pomnik ku czci gen. Antoniego Chruściela ps. Monter w Gniewczynie Łańcuckiej.

Po zakończonym rajdzie organizujemy poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla oraz nagrody patriotyczne za uczestnictwo w rajdzie

Na co będziemy zbierać pieniążki do 30.07.2019 r. Wszystkie cele opisane - cz. 1

Organizacja 3-dniowych uroczystości powstańczych na terenie gminy Tryńcza oraz gminy i miasta Przeworsk wiążą się z kosztami organizacyjnymi, które ponosi nasza grupa w związku z czym pragniemy prosić Państwa o wsparcie finansowe.

Przed uroczystościami naszym celem jest promocja wydarzenia w postaci transparentów/plakatów oraz ulotek na terenie powiatu przeworskiego. Podczas "godziny W" w Przeworsku utworzona będzie choreografia patriotyczna na którą potrzebujemy odpowiedniego nagłośnienia oraz przygotowania malowniczej oprawy.

Na co będziemy zbierać pieniążki do 30.07.2019 r. Wszystkie cele opisane - cz. 2

Do Jagiełły na trasie rajdu rowerowego przyjedziemy na zapomniany Cmentarz Ofiar Hitleryzmu na którym pragniemy kilka dni przed rajdem przygotować miejsce - sprzątanie , koszenie oraz poprawa wizerunku tego miejsca. Dodatkowo planujemy zakupić znicze oraz kwiaty pod miejsca pamięci pomordowanych Polaków, Rosjan, Żydów oraz Cyganów. W Gniewczynie Łańcuckiej zostanie przygotowana choreografia patriotyczna ku czci gen. Chruściela natomiast tuż po zakończonym rajdzie rowerowym pragniemy zakupić i przygotować grill z kiełbaskami oraz nagrody rzeczowe dla uczestników.

Prace trwają codziennie - patronat honorowy, medialny i partnerzy wspierający akcję

Nasze działania trwają od początku ostatniego tygodnia czerwca. Przekazaliśmy już pisma dotyczące objęciem patronatem honorowym naszych wydarzeń oraz wstępne pisma do mediów ogólnopolskich i regionalnych ws. trzydniowych uroczystości.

Wpłacający 8

 
200 zł
 
100 zł
P
Prycel
50 zł
 
50 zł
P
Przemek
50 zł
Dawid Życiński
50 zł
 
Dane ukryte
45 zł
ML
Marlena Lepa
25 zł

Komentarze 3

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 289 zrzutek

i zebrali

377 001 889 zł

A ty na co dziś zbierasz?