id: pcmp72

Centrum Ajurwedy i Jogi w Częstochowie

Centrum Ajurwedy i Jogi w Częstochowie

Nasi użytkownicy założyli 1 177 894 zrzutki i zebrali 1 230 987 161 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wyobraź sobie dzień, w którym nie włączasz kolejnej drzemki i budzisz się z łatwością, z uśmiechem na twarzy.

Czujesz, że Twoje ciało jest zregenerowane, a umysł wypoczęty. Wyobraź sobie, że nareszcie z lekkością wypełniasz swoje obowiązki i potrafisz się skupić na jednej rzeczy przez dłuższy czas. O odpowiedniej porze jesz odżywczy, ciepły posiłek i znajdujesz chwilę na codzienną aktywność w naturze, która przyjemnie koi Twoje zmysły. Wyobraź sobie, że w twoim życiu istnieje równowaga pomiędzy pracą, obowiązkami rodzinnymi a czasem tylko dla siebie, zarezerwowanym na odpoczynek. Nie skarżysz się na problemy z trawieniem, na brak czasu, na brak siły i chęci. Nawet jeśli towarzyszy ci stres, to umiesz sobie z nim radzić. Czujesz się ze sobą dobrze.

Sądzisz, że to niemożliwe? Pomyśl tylko jak bardzo dzisiaj działamy wbrew naturze. Wbrew naszemu zegarowi biologicznemu, wbrew temu co do nas „mówi” nasze ciało. Ciągle z tym walczymy, zamiast poddać się i żyć w zgodzie ze sobą i ze światem. Klucz do zdrowia i szczęścia jest w zasięgu naszego wzroku, ale niezbyt chętnie spoglądamy w tym kierunku.

Z pomocą przychodzi Ajurweda. Starożytna medycyna indyjska, której mądrość jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Co najważniejsze to wiedza, która wprowadzona w życie naprawdę działa. Wiedza, która sprawdzana jest w praktyce od tysięcy lat. W połączeniu z jogą, ajurweda tworzy kompletny system pozwalający na zadbanie o swoje ciało, umysł i aspekt duchowy. W Częstochowie ma szanse powstać Centrum Ajurwedy i Jogi, w którym każdy chętny będzie mógł zaczerpnąć tej nauki i dowiedzieć się jak żyć w pełni zdrowia i szczęścia. Co najważniejsze mamy już odpowiednie miejsce, który wymaga remontu generalnego. Zbieramy właśnie na pokrycie kosztów remontu. Jeśli chcesz zadbać o siebie w sposób holistyczny, skorzystać z nauki ajurwedy i wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu, wesprzyj naszą inicjatywę i spotkajmy się w tym wyjątkowym miejscu!


Cel zbiórki:


Od Urzędu Miasta Częstochowy otrzymaliśmy lokal o powierzchni 153 m2 do remontu. Kiedy zaczęliśmy prace remontowe okazało się, że lokal jest w dużo gorszym stanie niż to się wcześniej wydawało. Aby wyremontować podłogę byliśmy zmuszeni pozbyć się starego parkietu (który był zalany i zbutwiały). W tym momencie musimy zrobić tak naprawdę remont generalny co zdecydowanie nas przerasta. Jesteśmy stowarzyszeniem zwykłym nie prowadzącym działalności gospodarczej, działającym pro-społecznie. Jedyne środki finansowe jakie posiadamy to składki członkowskie i darowizny, z których nie jesteśmy w stanie sfinansować remontu. Dlatego też zwracamy się do różnych firm i przedsiębiorców o pomoc. Niektóre firmy okazały naprawdę ogromne wsparcie (dostaliśmy m.in panele podłogowe i płytki podłogowe), za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. W tej chwili kluczowe jest pozyskanie podstawowych materiałów budowlanych, aby móc przygotować podłogę do położenia paneli.

 

O nas:

Stowarzyszenie Masz Wszystko w Sobie powstało z inicjatywy dwóch kobiet, które pasjonuje holistyczne podejście do zdrowia. Marzenny Kubicz Kasińskiej, konsultantki ajurwedy, terapeutki z zakresu refleksologii stóp, terapii polarity i innych, oraz Weroniki Gawrys mgr Zdrowia Publicznego, konsultantki ajurwedy i instruktorki jogi. Obie uzyskałyśmy certyfikat Instytutu Jiva Ayurveda i jesteśmy w stałym kontakcie z lekarzami ajurwedyjskimi z Indii. W minionym roku zorganizowałyśmy m.in. cykl bezpłatnych warsztatów na świeżym powietrzu pod nazwą „Joga i ajurweda na trawie”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy taki warsztat składał się z części praktycznej (zajęcia jogi) oraz części teoretycznej (wykładu z zakresu ajurwedy).

l78d02399f27421f.jpeg

y4ea7fdca140c95a.jpeg

y8eb8ba25c011e13.jpegMisja:

Nazwa stowarzyszenia wskazuje na nasz cel, chcemy żeby każdy przekonał się, że cały potencjał dobrostanu i zdrowia ma w sobie, ale musi pozwolić mu wybrzmieć. Ponieważ styl życia i nawyki żywieniowe mają zasadnicze znaczenie, zależy nam aby jak najwięcej osób miało dostęp do bezpiecznych i prostych metod pracy z ciałem i umysłem. Ajurweda, tradycyjna medycyna indyjska, w pełni uznawana przez Światową Organizację Zdrowia za naukę medyczną, uczy jak dbać o siebie na co dzień w pełni, czyli na poziomie ciała, umysłu i ducha. Naszą misją jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem na temat profilaktyki zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy z zakresu Ajurwedy i Jogi.


Główne cele:

Utworzenie Centrum Ajurwedy i współpraca z terapeutami, psychologami, nauczycielami jogi i innymi specjalistami z dziedzin pokrewnych;

Organizowanie zajęć, warsztatów, szkoleń i kursów promujących zdrowy styl życia;

Kształtowanie dobrostanu psychicznego i emocjonalnego za pomocą technik służących wyciszeniu takich jak joga, medytacja, trening uważności. Sytuacja związana z pandemią COVID-19, dystans społeczny i spędzanie czasu jedynie w swoim domu niesie za sobą wiele niekorzystnych skutków, które mogą odbijać się przede wszystkim na zdrowiu psychicznym dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy z nas mierzy się i będzie musiał się mierzyć z tymi negatywnymi skutkami, a nasze Stowarzyszenie chce zaoferować w tym pomoc.


Projekty:

Planujemy zrealizować m.in.:

Projekt skierowany głównie do dzieci i młodzieży mający na celu naukę uważności i technik radzenia sobie ze stresem;

Projekt skierowany do mieszkańców Miasta Częstochowy borykających się z nadwagą i otyłością, mający na celu edukację w zakresie żywienia i rekreacji ruchowej.

I wiele innych. 

 

 

Stowarzyszenie MASZ WSZYSTKO W SOBIE

ul. Świerkowa 8

42-233 Wierzchowisko

e-mail: [email protected]

Przedstawicielka Stowarzyszenia

Marzenna Kubicz- Kasińska

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.maszwszystkowsobie.pl
Tu powstaje Centrum Ajurwedy i Jogi :)


jc5a0f92442ecf06.jpeg

a7ea8d93740e126a.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
CYNAMON KORA 100 g
CYNAMON według ajurwedy-> z natury słodki, ostry, gorzki i rozgrzewający. Uspokaja doszę VATA I KAPHA, wzmaga doszę PITTA. Działa wykrztuśnie dla płuc...
50 zł
Zakończona
Inne
MIESZANKA ZIÓŁ "ANTY AMA" lub HERBATKA "DETOX" 100g
Unikalna ajurwedyjska mieszanka ziół na poprawę trawienia i pozbycie się toksyn z ciała w formie sproszkowanej (anty-ama) lub w formie herbatki do zap...
100 zł
Zakończona
Inne
POKROWIEC NA MATĘ DO JOGI/ ĆWICZEŃ
Pokrowiec na matę do jogi/ćwiczeń ✨z ręcznie malowanym motywem czakr przez Wilczy Rumianek - Strona główna (facebook.com) Wzór dostępny w dwóch opcja...
200 zł

Kupione 3 z 4

Zakończona

Wpłaty 9

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!