id: pdtc78

Przybij Piątkę Dzieciakom!

Przybij Piątkę Dzieciakom!

5 220 zł
z 10 000
52%
zakończona
31.03.2018r
51
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 015 302 zrzutki i zebrali 1 062 257 261 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

zrzutka towarzyszy stacjonarnej imprezie charytatywnej Przybij Piątkę Dzieciakom!

Laura

ma 2,5roku urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i z wrodzonym wodogłowiem. Urodziła się w 36tyg ciąży i przeszła już 3 operacje ratujące życie.Od urodzenia cierpi na porażenie wiotkie kończyn dolnych oraz pęcherz neurogenny. Jest cewnikowana co 3godz w ciągu dnia z przerwą nocną. Ma wszczepioną zastawkę komorowo-otrzewnową w główce,która odprowadza nadmiar płynu mózgowo-rdzeniowego do otrzewnej.Potrzebujemy środków finansowych na intensywną rehabilitację,która usprawnia jej rączki oraz niweluje przykurcze w kolanach i zapobiega zanikom mięśni. Rehabilitujemy się prywatnie w domu oraz wyjeżdżamy na turnusy do Ośrodka Rehabilitacyjnego we Włocławku. Prócz tego Laurka używa ortezy hkfo do pionizacji i nauki chodu,a na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim.Laura jest pod opieką neurochirurga,neurologa,ortopedy i rehabilitanta. Uczestniczy również w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju. Wszystkim ludziom dobrej woli,którzy chcą pomoc Laurce po stokroć Dziękujemy.Dążymy do tego,by kiedyś w przyszłości była samodzielna,potrafiła się przemieszczać i z utęsknieniem oczekujemy na choć jeden maleńki kroczek!

Antosia

ma 4 latka. Przyszła na świat ponad 3 miesiące za wcześnie ważąc zaledwie 620 gram. Od urodzenia jest niewidoma i ma niedosłuch, przez co jej rozwój jest znacznie utrudniony. Przeszła kilka operacji oczu w kraju i za granicą. Szukamy możliwości dalszego leczenia, aby w przyszłości mogła cokolwiek widzieć.Antosia wymaga wielokierunkowej rehabilitacji i opieki specjalistów. Na co dzień pracuje z tyflopedagogiem, fizjoterapeutą, neurologopedą i terapeutą SI. Uczęszcza do przedszkola.

Nasze fundusze, te prywatne i te gromadzone na subkoncie w fundacji, ciągle skutecznie uszczuplają wydatki na rehabilitację, konsultacje lekarskie w Polsce i w Niemczech, zakup pomocy edukacyjnych i terapeutycznych do pracy w domu i przedszkolu, zakup maszyny brajlowskiej.

Potrzeba wiele sił i trudu, aby poznawać świat bez wzroku, ale naprawdę warto! Jeśli możesz, pomóż nam w walce o lepsze jutro dla Antosi.

Filip

ma 13 latSyn od urodzenia choruje na stwardnienie guzowate,padaczke,jest pod opieka kilkunastu specjalistów,wymaga intensywnej rehabilitacji,która przynosi efekty ale sami nie damy rady sprostać tym kosztą.Od 5 lat Filip jest leczony onkologicznie.Chemioterapia przynosi efekty guzy w mózgu i nerkach nie rosną.Syn jest podopiecznym stowarzyszenia chorych na stwardnienie guzowate.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 51

JP
Jakub Pomichowski
550 zł
ML
Marcin Liniewski
MO
Mariola Osuch
370 zł
JF
Justyna
322 zł
AL
Agnieszka Liniewska
JW
Jagoda Wiecha
200 zł
BR
Beata rodzina
PW
Przemysław Wiecha
177 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
170,50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
155 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków