id: pe3f3h

SPOŁECZNA ZBIÓRKA NA ZAKUP SPRZĘTU MEDYCZNEGO DO WALKI Z KORONAWIRUSEM – liczy się czas!

SPOŁECZNA ZBIÓRKA NA ZAKUP SPRZĘTU MEDYCZNEGO DO WALKI Z KORONAWIRUSEM – liczy się czas!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Nasi użytkownicy założyli 1 177 281 zrzutek i zebrali 1 229 509 526 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • ❗️PIERWSZE ZAMÓWIENIA DOTARŁY DO SZPITALI ❗️


  Środki ochrony osobistej trafiły do medyków pracujących w szpitalach na terenie całej Polski.

  Pomoc była możliwa dzięki Waszym wpłatom i udostępnieniom! 


  Zostało zamówionych:

  ➡️1500 PRZYŁBIC OCHRONNYCH

  ➡️50 000 RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH


  Środki ochrony osobistej zużywane są w zastraszającym tempie.


  ❗️UDOSTĘPNIAJCIE i pomóżcie nam w dostarczeniu sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem. ❗️

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Doceniamy wysiłki służb medycznych, rządu, wojska, służb publicznych w walce z epidemią wirusa SARS-CoV-2 w Polsce i – jako część społeczeństwa obywatelskiego – chcemy wesprzeć ich działania. Dlatego założyliśmy zbiórkę na zakup sprzętów medycznych, które – w przypadku zachorowania na COVID-19 – w pierwszej kolejności zostaną przekazane do ośrodków najbardziej potrzebujących.


KOCHANI!

 

Lata 20. rozpoczęły się dla nas ogromnym wyzwaniem, któremu sprostamy tylko działając razem i solidarnie. Nasza służba zdrowia staje na wysokości zadania i dzielnie walczy z nowym wyzwaniem – jako społeczeństwo obywatelskie chcemy ich wesprzeć.


#LICZYSIECZAS

 

 

 DZIŚ NIE MA CZASU NA CZEKANIE, DYSKUTOWANIE I OCENIANIE

DZIŚ JEST CZAS NA DZIAŁANIE!

 

PIERWSZE ZAKUPIONE PRZEZ NAS W RAMACH ZBIÓRKI 

ŚRODKI OCHRONY OSOBISTEJ 

TRAFIĄ BEZPOŚREDNIO

DO WYZNACZONYCH PRZEZ MINISTERSTWO ZDROWIA MIEJSCNikt nie jest w stanie przewidzieć, co będzie za kilka dni, tygodni czy miesięcy. Nie możemy dopuścić do sytuacji w której lekarze ryzykując własne zdrowie będą zmuszeni wybierać, kogo mają ratować!

 

W tym trudnym czasie naszego wsparcia mogą potrzebować szczególnie osoby starsze w tym nasi Bohaterowie – Kombatanci – Powstańcy Warszawscy!


Dlatego uruchomiliśmy SPOŁECZNĄ ZBIÓRKĘ NA ZAKUP SPRZĘTU MEDYCZNEGO DO WALKI Z KORONAWIRUSEM, której celem jest zebranie środków na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, respiratorów, i sprzętu niezbędnego do pomocy osobom zakażonym koronawirusem.

 

SPRZĘT MUSIMY ZAMÓWIĆ JAKA NAJSZYBCIEJ, PONIEWAŻ CZAS OCZEKIWANIA NA ZAMÓWIENIE W OBECNEJ SYTUACJI MOŻE BYĆ WYDŁUŻONY!


Dlatego #LICZYSIECZAS

 

 

Poza środkami ochrony osobistej lekarze w całym kraju będą potrzebować respiratorów oraz jednorazowych fiberoskopów do toalety dróg oddechowych, sprzętu do monitorowania terapii (pulsoksymetry, kardiomonitory, kapnografy), videolaryngoskopów, sprzętu do odsysania drzewa oskrzelowego (ssaki) czy zwykłych sprężarek powietrza, które te respiratory będą zasilać, jak również przenośnych butli z tlenem.


Zapotrzebowanie jest zwiększone nie dlatego, że brakuje tego sprzętu na oddziałach intensywnej terapii (OIT) czy w obrębie bloków operacyjnych, ale dlatego, że intensywną terapię trzeba będzie zorganizować na innych oddziałach (oddziały internistyczne i chirurgiczne) lub na 1 stanowisku zapewnić opiekę 2 pacjentom.

 

To nie jest tani sprzęt. Ceny profesjonalnych respiratorów wynoszą obecnie nawet 150 tysięcy złotych – to ogromna kwota. Dlatego powinniśmy połączyć siły. Razem – przy niewielkim, jednostkowym nakładzie środków – możemy naprawdę wiele!

 

Pomóżmy polskim szpitalom, zabezpieczmy się przed najgorszym, które – mamy nadzieję – nigdy nie nadejdzie!


f7c3dcd3bbcca28c.jpeg


Polacy swoją postawą pokazują, że są społeczeństwem odpowiedzialnym i potrafią – w obliczu zagrożenia – działać razem. Tak jak nasi wspaniali Bohaterowie, dla których działamy już ponad 5 lat – Powstańcy Warszawscy.

 

 

Wiele firm i organizacji już niesie pomoc, dostarczając posiłki służbie zdrowia i osobom starszym ciepłe, robiąc zakupy spożywcze czy kupując niezbędne leki.

 

Będąc częścią ODPOWIEDZIALNEGO, zjednoczonego społeczeństwa obywatelskiego, chcemy włączyć się w działania prewencyjne, wspierając polski rząd, szpitale oraz instytucje pomagające osobom starszym (m.in. Wojska Obrony Terytorialnej).

 

 

 

JAK DZIAŁAMY:

 

 • Zbieramy środki finansowe na zakup respiratorów i sprzętu niezbędnego do walki z koronawirusem w szpitalach

 

 • Zbieramy środki finansowe na zakup środków ochrony indywidulnej niezbędnych do walki z koronawirusem w szpitalach

 

 • Jak tylko uda się uzbierać na pierwszy zestaw natychmiast przystępujemy do procedury zakupowej, która będzie prowadzona przez naszego konsultanta w porozumieniu ze służbą zdrowia

 

 • Zakupiony sprzęt NATYCHMIAST trafi do ośrodków, które będą go potrzebować najbardziej

 

 • Będziemy monitorować na bieżąco wykorzystanie sprzętu!

 

Z KIM DZIAŁAMY:

 

 • Nadzór merytoryczny prowadzi dr hab. n. med. Katarzyna Kotfis, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, która odpowiedzialna będzie za wybór rodzaju sprzętu.

·         

 • Ostateczne decyzje i całość naszych działań za pośrednictwem naszego eksperta będzie skoordynowana z działaniami Konsultantów Krajowych i w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia.

 

 

 

Respiratory oraz sprzęt pomocniczy to podstawowa aparatura w leczeniu objawów koronawirusa w postaci niewydolności oddechowej. Zgodnie z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia, polskie szpitale dysponują ponad 10 tysiącami sztuk tego sprzętu i co najmniej 60 kapsułami do przewożenia chorych z niewydolnością oddechową. Liczba nie wydaje się mała i w obecnej chwili jest wystarczająca.

 

Przykład Włoch pokazuje nam jednak, jak dynamicznie mogą zmienić się okoliczności. Szybki wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w tym kraju doprowadził do sytuacji, w której lekarze znajdują się pod ścianą. W związku ze zbyt małą liczbą respiratorów muszą wybrać, których pacjentów leczyć, a których skazać na cierpienie i śmierć.


Włoscy lekarze przeprowadzają selekcję chorych. Jak podczas wojny, wybierają pacjentów, którzy mają większą szansę przeżycia. Z oczywistych względów ten nieludzki, desperacki „wybór” wygrywają osoby młode, posiadające wyższe rokowania do powrotu do zdrowia po intensywnej terapii. Z tego powodu bardzo często ludzie starsi nie są przyjmowani na oddziały. Pozostają w domach, nie podejmuje się nawet próby ich wyleczenia.

 


Nie wyobrażamy sobie, że do takiej sytuacji może dojść w naszym kraju! Nie dopuśćmy do tego, by polskim lekarzom zabrakło sprzętu i żeby nie musieli decydować, kogo podłączyć do respiratora, a kogo skazać na śmierć!

 

 

Połączmy siły! Wspólnie zatroszczmy się o siebie i innych!

DOŁĄCZYSZ DO NAS?

cdb2b3429e541b37.png

e5888471d28d53df.jpeg

---

 

Skąd pomysł na realizację zbiórki? Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za siebie i naszych najbliższych, a w szczególności za osoby starsze, w tym za Powstańców Warszawskich, którym pomagamy od ponad 5 lat w ramach kampanii BohaterON – włącz historię!.ib953f764bd0203a.jpeg


Kiedyś to oni walczyli o wolność i niepodległość naszego kraju, teraz my możemy pomóc im – osobom znajdującym się w grupie największego ryzyka wystąpienia powikłań wywoływanych przez wirusa SARS-CoV-2. Wierzymy, że razem sprostamy wyzwaniu, które przyniósł nam początek lat dwudziestych XXI wieku.


h56366d0d32f8a3a.jpeg

 

Jak jeszcze pomagamy? Dowiedz się więcej:

http://fundacjasensoria.pl/

https://bohateron.pl/pomoc/jak-pomagamy/


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1233

preloader

Komentarze 17

 
2500 znaków