na własnoręczne postawienie domu ID: peexkm

na własnoręczne postawienie domu ID: peexkm

3 646 zł z 20 000 zł

18%

3 646 zł

3 646 zł

z 20 000 zł

zakończona

zakończona

14.07.2020r

23

23

wspierających
18%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Sami budujemy dom


Jesteśmy rodziną żyjącą z dnia na dzień.Mama, tata, córka i trzech synów. Wyznajemy filozofię pełnego recyklingu. Dostosowujemy się do rzeczywistości zastanej zamiast kreować ją względem naszych potrzeb. 

 Jest nas trochę, a wynajem i ciągłe przeprowadzki pchnęły nas do podjęcia decyzji o postawieniu własnego domu. NIe mieliśmy zabezpieczonych środków na budowę całości, ale nie stanęło to na przeszkodzie do realizacji naszego celu.

Było dla nas oczywiste, że będzie to projekt pod tytułem DIY. Wykorzystując nasze umiejętności i wiedzę pozyskaną z książek i internetu (wielkie uznanie dla @LarryHaun) podjęliśmy się tematu sami zbudujemy sobie dom.

Antek (głowa rodziny) wziął wolne w swojej pracy na postawienie szkieletu. Plan zakładał postawienie ścian i więźby dachowej w 4 tygodnie w 4 osoby. Do pomocy udało się zatrudnić dwóch znajomych stolarzy ( to był również ich pierwszy dom) oraz przyjaciół którzy pomagali nam bezwarunkowo. Cel został osiągnięty w 5 tygodni z zaskakująco dobrymi wynikami. 

Całą budowę szkieletu dokumentujemy w relacji na InstaStories (https://www.instagram.com/zubizou/) Odzew przerósł nasze oczekiwania. Dostaliśmy dużą ilość wiadomości z wyrazami podziwu i chęcią wsparcia. To doprowadziło nas do pomysłu założenia zbiórki na dalszą część budowy. Mamy już zaklepane pokrycie dachu, wstawienie okien i izolacje termiczną budynku. 

Co dalej? Instalacja wodno- kanalizacyjna, elektryczna oraz grzewcza. Położenie deski elewacyjnej, a wewnątrz podłóg i ścian .

Liczymy na to, że znajdzie się trochę osób, które będą chciały wesprzeć materialnie nasz życiowy projekt!

Wpłacający23

W
Wujek Janek
450 zł
B
bbb
333 zł
W
Wujek Janek
300 zł
W
Wujek Janek
300 zł
W
Wujek Janek
300 zł
G
ggg
222 zł
 
Dane ukryte
200 zł
K
kotperski
200 zł
HA
Helena Adwent
200 zł
OM
Ola Mirecka
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze8

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 490 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?