id: pevpvw

"Sztuczna trzustka" (System MiniMedTM 780G))

"Sztuczna trzustka" (System MiniMedTM 780G))

Nasi użytkownicy założyli 1 034 265 zrzutek i zebrali 1 100 043 138 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Tymek to wesoły czternastoletni miłośnik muzyki i sportu, od 9 tego roku życia zmaga się z cukrzycą typu 1. Jest to choroba przewlekła wymagająca ciągłej kontroli i utrzymywania właściwego poziomu glukozy we krwi.

Cukrzyca typu 1 to choroba, w której komórki układu odpornościowego atakują komórki trzustki. Dlatego też zalicza się ją do chorób autoimmunologicznych. Przez zaatakowanie zdrowej trzustki organizm nie jest w stanie sam produkować hormonu insuliny, który jest potrzebny do metabolizmu cukrów w organizmie.

Do tej pory radziliśmy sobie dostępnymi sposobami, które nie były idealne co poskutkowało pogorszeniem się wyników badań z krwi i moczu .

Obecnie Tymon wszedł w okres dojrzewania i hormony powodują dodatkowe nieprzewidziane skoki glukozy we krwi co jest bardzo niekorzystne oraz powoduje u niego frustracje, stres i lęki.

Możemy temu zapobiec stosując sztuczną trzustkę czyli zaawansowany technologicznie System MiniMedTM 780G, który automatycznie dostosowuje podaż insuliny bazowej oraz koryguje wysokie wartości glikemii.

Zakup systemu pomoże Tymkowi w powrocie do normalności, jego dorastanie nie będzie naznaczone chorobą a w przyszłości zminimalizuje powikłania.

Z góry dziękujemy za zaangażowanie,

Agnieszka i Sławek Zboralscy, rodzice.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 52

 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
MS
martyna Stryczek
20 zł
AU
Artur
100 zł
PI
Piotrek
100 zł
RK
Rafał Kapias
200 zł
SS
Sławomir Sidorek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
513 zł
DO
DOROTA
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków