id: pf73dn

Pięć turnusów rehabilitacyjnych dla naszej Zosi

Pięć turnusów rehabilitacyjnych dla naszej Zosi

 
Anna Michaluk

Aktualności3

  • Wizyta w stajni. Zońka uwielbia zwierzęta<3x4dfea902a4b4541.jpegea1115f4f2ebbd28.jpeg

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Witajcie Kochani!

Zosia ma 9 lat i od urodzenia walczy z wrodzoną wadą- rozszczepem kręgosłupa, wodogłowiem oraz innymi wadami współistniejącymi. O co walczy? Najprościej mówiąc, o lepsze, sprawniejsze i łatwiejsze jutro. Turnusy rehabilitacyjnie, to coś co jest absolutnie poza zasięgiem znacznej większości rodzin, które ich potrzebują. Turnusy są zawsze najbardziej efektywną pomocą dla niepełnosprawnych dzieci. Możliwość codziennej rehabilitacji ruchowej, przeróżnych terapii i zajęć dodatkowych (w zależności od potrzeb) dają nieopisane efekty. Zosia od wielu lat jeździ na turnusy do Ośrodka "Neuron" w Małym Gacnie. Tam -jak sama opowiada- czuje się najlepiej. Podczas dwóch tygodni ciężko pracuje po kilka godzin dziennie, a mimo to na samą myśl o Małym Gacnie buzia jej się śmieje. Tam czuje się jak ryba w wodzie. Uwielbia kontakty z innymi dziećmi, także tymi niemówiącymi, niesłyszącymi, niewidzącymi...Zawsze ma dla nich miłe słowo, uśmiech... Bardzo nam tym imponuje! W "Neuronie" podobnie jak w basenie czuje się najswobodniej. Myślę, że to dlatego, ponieważ nie odczuwa tam swojej inności. Tam każdy jest wyjątkowy i piękny. Podczas trwania zajęć zawsze daje z siebie milion procent i zawsze robi jakiś krok lub kroczek do przodu. Ponieważ wzrastające niemal z miesiąca na miesiąc koszty rehabilitacji w specjalistycznych ośrodkach powalają na kolana, podjęliśmy decyzję, żeby wspomóc subkonto naszej córki. Wszystkim pomagającym z góry serdecznie dziękujemy, przesyłając dużo mocy i miłości w zamian!!!

Komentarze 74

 
2500 znaków
Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez