id: pfe99d

Pomóż strażakom z OSP Chrząstowice kupić nowy wóz i jego wyposażenie

Pomóż strażakom z OSP Chrząstowice kupić nowy wóz i jego wyposażenie

Nasi użytkownicy założyli 1 035 263 zrzutki i zebrali 1 102 430 989 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

3 maja 2022 roku, o godzinie 7 rano, w remizie straży pożarnej OSP Chrząstowice (woj. małopolskie) rozległ się alarm. Tego dnia, strażacy mieli obchodzić swoje święto, związane ze wspomnieniem ich patrona, Świętego Floriana - dzień wcześniej przygotowywali galowe mundury i sztandary, rano miała się odbyć Msza Święta w ich intencji, a po niej wspólne świętowanie z okolicznymi mieszkańcami.


Gdy zawyła syrena, strażacy ochotnicy ruszyli do remizy. Pożar objął garaż w sąsiedniej wsi, w którym znajdował się samochód, a w tym miejscu zabudowa mieszkalna jest bardzo gęsta i istniało duże ryzyko, że ogień rozprzestrzeni się na domy. Strażacy pędzili do pożaru, chcąc ratować ludzi i ich dobytek. Przejeżdżając przez wał przeciwpowodziowy na stopniu wodnym we wsi Łączany, ich niemal zabytkowy, ponad 40-letni wóz strażacki, na lekkim łuku mokrej od porannego deszczu drogi, stoczył się z kilkumetrowej skarpy w dół. Ratownicy odnieśli obrażenia, jeden musiał być hospitalizowany. Wóz został odholowany i nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Powstałe wskutek wypadku uszkodzenia, to między innymi przestawiona kabina i oś, rozbita przednia szyba, uszkodzony agregat i inne sprzęty. Auto zostało przeznaczone do kasacji, a tym samym strażacy zostali bez wozu.


Tymczasem Chrząstowice to teren zalewowy. Remiza straży znajduje się ok. 2 minuty pieszo od koryta Wisły i ok. 7 minut pieszo od sztucznego kanału wodnego. Strażacy wielokrotnie ratowali wieś i okoliczne miejscowości w czasie powodzi, między innymi w roku 1997 i 2010, ale również w czasie licznych mniejszych podtopień, które na tym terenie zdarzają się często. Jednocześnie biorą udział w gaszeniu dziesiątków pożarów traw i łąk, jeżdżą w obstawach oraz ruszają do wypadków samochodowych. Ratują ludzi, zwierzęta i mienie, poświęcając swój czas, zdrowie, a czasami również i własne środki finansowe dla bezpieczeństwa nas wszystkich.


Teraz to oni potrzebują naszej pomocy. Koszt zakupu lekkiego uterenowionego wozu strażackiego to ok. 500 tysięcy złotych, plus ok. 100 tysięcy złotych potrzebne do jego wyposażenia. Pomóż strażakom ochotnikom z OSP Chrząstowice kupić nowy wóz - wpłać tyle, ile możesz, ile uznasz za stosowne. Swoją wpłatą ratujesz ludzkie życie!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

 
Dane ukryte
ukryta
DS
Dawid S
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
AM
Artur Meres
1 000 zł
BA
Barbara
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Mati
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WS
Wojtek Smagło
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!