id: pfmgjf

Pomóż Adze stanąć z powrotem na nogi!

Pomóż Adze stanąć z powrotem na nogi!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
93 015 zł 
z 200 000 zł
46%
zakończona 28.02.2022r
546 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wspinaczka, jazda konna, narciarstwo, biegi i slack line – Aga nigdy nie marnowała czasu, wykorzystując w pełni każdą chwilę, łącząc wszystkie swoje pasje z dwoma kierunkami studiów - na Politechnice Krakowskiej i AWF - a przy tym zawsze znajdując czas na rozmowę ze znajomymi, pomoc i uśmiech.


W czerwcu tego roku Agnieszka wróciła z zawodów biegowych z silnym bólem pleców, wkrótce potem zaczęła mieć problemy ze wzrokiem. Po wizycie u kilku lekarzy trafiła do szpitala na oddział neurologii, gdzie z dnia na dzień straciła wzrok w jednym oku i doznała paraliżu dolnej części ciała. Po ponad tygodniu spędzonym w szpitalu, w niepewności i strachu co będzie dalej, bez bezpośredniego kontaktu z kimkolwiek bliskim (z powodu pandemii na oddział nie wpuszczono nawet najbliższej rodziny), zdiagnozowano u niej zespół Devica. Jest to nieuleczalna, rzadka choroba układu nerwowego, w wyniku której układ odpornościowy atakuje rdzeń kręgowy oraz nerwy wzrokowe, produkując przeciwciała i powodując stan zapalny tych elementów układu nerwowego. Choroba często wiąże się z kolejnymi nawrotami, powodującymi utratę wzroku i możliwości samodzielnego poruszania się, jednak wczesne wykrycie i szybkie podjęcie leczenia zwiększa szanse na zachowanie sprawności i powrót do normalnego życia.


Od ponad miesiąca Aga przechodzi intensywną terapię wszystkimi dostępnymi metodami farmakologicznymi w Klinice Neurologii. Przeszła cztery schematy leczenia, obecnie jest w trakcie kolejnego, powoli zaczyna odzyskiwać czucie w dolnej części ciała i stawia pierwsze samodzielne kroki. Przed nią jednak jeszcze długa droga rehabilitacji, zanim będzie mogła odzyskać sprawność.


I w tej drodze Aga potrzebuje Waszej pomocy 💪


Koszty rehabilitacji, odpowiednie dostosowanie pokoju i łazienki, które umożliwi Adze opuszczenie szpitala i ponowne zamieszkanie w domu, instalacja urządzenia transportującego na 3. piętro wózek inwalidzki - to zwyczajnie za duża kwota dla jednej rodziny. Ale z Waszą pomocą to może się udać, umożliwiając Adze powrót do samodzielnego życia, studiów i spotkań ze znajomymi. Każda pomoc się liczy, każda złotówka jest cenna. Wszyscy bardzo mocno trzymamy kciuki za Agę i nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli odwiedzić ją w domu!


Przyjaciele Agi

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 546

 
Dane ukryte
30 000 zł
 
Dane ukryte
5 000 zł
 
Dane ukryte
4 900 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
W
WiK
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
P
Pżemeg
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

851 108 zrzutek

i zebrali

735 313 558 zł

A ty na co dziś zbierasz?