id: pfpeby

Pomoc dla zwierząt na Ukrainie

Pomoc dla zwierząt na Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 955 979 zrzutek i zebrali 961 655 303 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt rozpoczęło współpracę z grupą osób działającą na rzecz zwierząt bezdomnych w miejscowości Wynohradiw na terenie Ukrainy. W związku z tym, że potrzeby są u nich ogromne, a wsparcie od lokalnego samorządu i społeczności na niewystarczającym jeszcze poziomie, planujemy stale wspierać te młode, pełne pasji osoby poprzez regularne przekazywanie środków pieniężnych lub karmy i akcesoriów dla zwierząt. Brakuje tam wszystkiego: od specjalistycznej karmy dla szczeniąt, dobrej jakościowo, po środki opatrunkowe, maty, transporterki, klatki-pułapki do sterylizacji dzikich kotów i psów.

Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt rozpoczęło współpracę z grupą osób działającą na rzecz zwierząt bezdomnych w miejscowości Wynohradiw na terenie Ukrainy.

Pierwsze kontakty i wizyty miały miejsce wiosną 2017 r. Podczas tych spotkań dzieliliśmy się informacjami o problemie bezdomności zwierząt na Ukrainie i w Polsce.

Początkowo do dyspozycji mieli tylko kontener mieszkalny, w którym utworzona została sala operacyjna. Pierwsze kastracje rozpoczęli we wrześniu tego roku. Wykonali 27 kastracji bezdomnych psów (planowane są jeszcze 4 w tym roku) i 8 kastracji zwierząt właścicielskich.

Na terenie wokół kontenera stworzono miejsca przetrzymywania zwierząt. W międzyczasie mieli dwie epidemie, które pochłonęły wiele środków, czasu i energii. Po epidemii zostało tylko 40 zwierząt: 7 kotów, 19 szczeniąt i 14 dorosłych psów. Kilka dni temu odwiedzili schronisko "Kundelek", prowadzone przez nasze Stowarzyszenie, aby zdobyć wiedzę w zakresie prowadzenia schroniska - przecież my też zaczynaliśmy od małego przytuliska w Zaczerniu. I już po powrocie odnieśli pierwsze sukcesy, gdyż udało im się uratować 4 szczeniaki, które w innym wypadku również by zmarły. Latami nieszczepione zwierzęta wydają na świat potomstwo, które jest szczególnie narażone na choroby, które je dziesiątkują. Trzeba im pomóc przede wszystkim poprzez sterylizację, profilaktykę i szczepienia ochronne.

W związku z tym, że potrzeby są u nich ogromne, a wsparcie od lokalnego samorządu i społeczności na niewystarczającym jeszcze poziomie, planujemy stale wspierać te młode, pełne pasji osoby poprzez regularne przekazywanie środków pieniężnych lub karmy i akcesoriów dla zwierząt. Brakuje tam wszystkiego: od specjalistycznej karmy dla szczeniąt, dobrej jakościowo, po środki opatrunkowe, maty, transporterki, klatki-pułapki do sterylizacji dzikich kotów i psów.

Poglądowe koszty:

Koszt szczepionki: 5-6 Euro

Karma Royal Canine 12 kg kosztuje 55-60 Euro

Jeśli mają Państwo pomysł, jak dodatkowo wesprzeć grupę w Wynogradiw lub możecie pomóc w transporcie karmy, zapraszamy do kontaktu: [email protected]

Aby uniknąć wysokich opłat związanych z transferem pieniędzy na Ukrainę, podajemy konto Stowarzyszenia i gorąco zachęcamy do wpłat. Chcemy uruchomić, sprawdzoną na przykładzie schroniska Kundelek, wirtualną adopcję. Ta adopcja dla wielu tych zwierząt może okazać się pierwszą i ostatnią adopcją w ich życiu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 35

BK
Beata Kochman
160 zł
 
Dane ukryte
150 zł
EC
elzbieta
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KG
100 zł
KK
Kamila Krauze
70 zł
KK
Kamila Kaliszczak
55 zł
 
Dane ukryte
50 zł
GK
Gabi
50 zł
KR
Katarzyna Rokoszak
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków