id: pg6dx7

Ratowanie Restauracji Radio Cafe

Ratowanie Restauracji Radio Cafe

Nasi użytkownicy założyli 1 065 888 zrzutek i zebrali 1 160 447 460 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani "Radiowicze"... jesteśmy na ostatniej prostej naszej zbiórki. Stanisław jest przeszczęśliwy, że pamiętacie o nim i restauracji i z taką życzliwością wspomagacie go dobrym słowem i pieniędzmi. Ogródki ruszyły, klienci walą drzwiami i oknami, a Stash żartuje jak za starych dobrych czasów. W imieniu Restauracji Radio Cafe i Stanisława Pruszyńskiego oraz jego dzielnej ekipie z Jagodą na czele, chciałbym serdecznie podziękować za Waszą dobroś i szczodrość. Teraz już na spkojnie mogę napisać ...do zobaczenia w Radio Cafe.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

S.O.S

Radio Cafe to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy, a może i świata. To miejsce, w którym duszą i sercem jest legendarny Stanisław Stash Pruszyński – najprawdopodobniej najstarszy restaurator w Warszawie. Ale napisać, że Stanisław jest restauratorem a Radio Cafe świetną restauracją to tak jakby nic nie napisać.

Czy wiecie, że Stash jest jedną z nielicznych osób, które uciekły za żelazną kurtynę w pociągu pełnym studentów wracających z Polski w 1955 r?

Czy wiecie, że ten facet jest jednym z nielicznych żyjących do dzisiaj świadków zabójstwa Roberta F. Kennedy`ego a jego taśmy posłużyły FBI do wysnucia sensacyjnych wniosków?

Czy wiecie, że w Radio Cafe ma miejsce Stowarzyszenie Pracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i jest to jedyne tego miejsce w Europie?

Czy wiecie, że Ksawery Pruszyński, ojciec Stanisława był publicystą i felietonistą, który w 1932 r przewidział wybuch II Wojny Światowej?

Czy dacie wiarę, że Stash znał najważniejszych Polaków XX wieku – na czele z Janem Nowakiem – Jeziorańskim, Janem Karskim, Tadeuszem Mazowieckim, Bronisławem Geremkiem, Władysławem Bartoszewskim i wielu innych, a mimo tego nigdy się tym nie przechwalał?

Czy wiecie, że ten gość wita swoich gości w restauracji w trzech językach, a większość z odwiedzających go osób pamięta?

Czy wiecie, że w Radio Cafe w jednym szeregu wiszą zdjęcia prezydentów, twórców Radia Wolna Europa a między nimi jednego, młodego sędziego, który obecnej władzy się nie kłania? Zgadnijcie jakiego.


Jeśli chcielibyście jeszcze spotkać na swojej drodze niezwykle skromnego człowieka, dla którego ta restauracja jest wszystkim co ma i jest w niej prawie codziennie, a przy okazji chcielibyście napić się kawy w towarzystwie dżentelmena, który niechcący był świadkiem najważniejszych wydarzeń XX wieku i chętnie Wam o tym opowie - to pomóżcie nam uratować Radio Cafe. Wierzcie mi – spotkanie i rozmowa ze Stanisławem, który mimo 85 lat, ma ciągle szelmowski uśmiech i błysk w oku nastolatka, to przeżycie samo w sobie.

Jestem przekonany, że uda nam się dotrzeć z tym apelem do wielu ludzi, którzy Stanisława znają i którzy mieli okazję jeść np. fantastyczne racuchy z jabłkami albo zupę rybną z południa Francji, i wspólnymi siłami pomożemy mu wrócić na gastronomiczną mapę Warszawy. Mam też nadzieję, że ten apel trafi do ludzi, którzy chcieliby kiedyś zjeść lub napić się czegoś w miejscu, które ma duszę a nie tylko menu.

Pieniądze będą przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec Urzędu Miasta, które jest właścicielem lokalu, ZUSu, Urzędu Skarbowego, ale przede wszystkim pracowników związanych z Radio Cafe od wielu lat, i którzy czekają na swoją wypłatę.


PS. Z ostatniej chwili. Stanisław jest w trakcie sprzedaży ostatniej rzeczy, która ma wartość, i która pomoże mu ratować restaurację – swojego mieszkania. Działajmy póki nie jest za późno.

Kilka słów o Stanisławie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Pruszy%C5%84ski_(dziennikarz)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 620

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków
 • Mirosław Gładecki

  W imieniu Stasha dziękuję serdecznie za wszystkie komentarze, dobre słowa, pamięć i dobroć. Jak się widzi jak wielkie wsparcie okazaliście Stasiowi to wraca wiara w ludzi. DZiękuję za wszelkie pomysły, podpowiedzi, inicjatywy, wywiady, reportaże, artykuły ... Jesteście WIelcy i Wspaniali. Do zobaczenia w Radio Cafe.

 • AP
  Agata Pacholska

  Trzymam za Pana wszystkie możliwe kciuki.
  Dobrej niedzieli.
  Agata

  300 zł
 • SP
  Sylwia

  W podziękowaniu za niezapomniane chwile tam spędzone ❤️

  100 zł
 • Marta Ksx

  Trzymam kciuki za przetrwanie biznesu! Szkoda, że dopiero teraz dowiaduję się o takim miejscu w Warszawie, na pewno wpadnę jak będę w centrum!

  ukryta
 • MG
  Milewski Grow

  Trzymamy kciuki za Pana Stanisława!

  300 zł