Opis zrzutki

S.O.S

Radio Cafe to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy, a może i świata. To miejsce, w którym duszą i sercem jest legendarny Stanisław Stash Pruszyński – najprawdopodobniej najstarszy restaurator w Warszawie. Ale napisać, że Stanisław jest restauratorem a Radio Cafe świetną restauracją to tak jakby nic nie napisać.

Czy wiecie, że Stash jest jedną z nielicznych osób, które uciekły za żelazną kurtynę w pociągu pełnym studentów wracających z Polski w 1955 r?

Czy wiecie, że ten facet jest jednym z nielicznych żyjących do dzisiaj świadków zabójstwa Roberta F. Kennedy`ego a jego taśmy posłużyły FBI do wysnucia sensacyjnych wniosków?

Czy wiecie, że w Radio Cafe ma miejsce Stowarzyszenie Pracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i jest to jedyne tego miejsce w Europie?

Czy wiecie, że Ksawery Pruszyński, ojciec Stanisława był publicystą i felietonistą, który w 1932 r przewidział wybuch II Wojny Światowej?

Czy dacie wiarę, że Stash znał najważniejszych Polaków XX wieku – na czele z Janem Nowakiem – Jeziorańskim, Janem Karskim, Tadeuszem Mazowieckim, Bronisławem Geremkiem, Władysławem Bartoszewskim i wielu innych, a mimo tego nigdy się tym nie przechwalał?

Czy wiecie, że ten gość wita swoich gości w restauracji w trzech językach, a większość z odwiedzających go osób pamięta?

Czy wiecie, że w Radio Cafe w jednym szeregu wiszą zdjęcia prezydentów, twórców Radia Wolna Europa a między nimi jednego, młodego sędziego, który obecnej władzy się nie kłania? Zgadnijcie jakiego.


Jeśli chcielibyście jeszcze spotkać na swojej drodze niezwykle skromnego człowieka, dla którego ta restauracja jest wszystkim co ma i jest w niej prawie codziennie, a przy okazji chcielibyście napić się kawy w towarzystwie dżentelmena, który niechcący był świadkiem najważniejszych wydarzeń XX wieku i chętnie Wam o tym opowie - to pomóżcie nam uratować Radio Cafe. Wierzcie mi – spotkanie i rozmowa ze Stanisławem, który mimo 85 lat, ma ciągle szelmowski uśmiech i błysk w oku nastolatka, to przeżycie samo w sobie.

Jestem przekonany, że uda nam się dotrzeć z tym apelem do wielu ludzi, którzy Stanisława znają i którzy mieli okazję jeść np. fantastyczne racuchy z jabłkami albo zupę rybną z południa Francji, i wspólnymi siłami pomożemy mu wrócić na gastronomiczną mapę Warszawy. Mam też nadzieję, że ten apel trafi do ludzi, którzy chcieliby kiedyś zjeść lub napić się czegoś w miejscu, które ma duszę a nie tylko menu.

Pieniądze będą przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec Urzędu Miasta, które jest właścicielem lokalu, ZUSu, Urzędu Skarbowego, ale przede wszystkim pracowników związanych z Radio Cafe od wielu lat, i którzy czekają na swoją wypłatę.


PS. Z ostatniej chwili. Stanisław jest w trakcie sprzedaży ostatniej rzeczy, która ma wartość, i która pomoże mu ratować restaurację – swojego mieszkania. Działajmy póki nie jest za późno.

Kilka słów o Stanisławie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Pruszy%C5%84ski_(dziennikarz)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 532

RK
Rafał Kobyliński
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
JS
Joanna Sawruk
1 000 zł
G
Grupa ANG
1 000 zł
RF
Robert Fielding
1 000 zł
PC
Piotr Chłapowski
500 zł
MG
Mirosław Gładecki
500 zł
M
Michał
500 zł
HN
Herve NAGORNY
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 10

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

687 017 zrzutek

i zebrali

450 007 381 zł

A ty na co dziś zbierasz?