id: pg6dx7

Ratowanie Restauracji Radio Cafe

Ratowanie Restauracji Radio Cafe

47 800 zł 
z 50 000 zł
95%
zakończona 28.05.2021r
620 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

 • Kochani "Radiowicze"... jesteśmy na ostatniej prostej naszej zbiórki. Stanisław jest przeszczęśliwy, że pamiętacie o nim i restauracji i z taką życzliwością wspomagacie go dobrym słowem i pieniędzmi. Ogródki ruszyły, klienci walą drzwiami i oknami, a Stash żartuje jak za starych dobrych czasów. W imieniu Restauracji Radio Cafe i Stanisława Pruszyńskiego oraz jego dzielnej ekipie z Jagodą na czele, chciałbym serdecznie podziękować za Waszą dobroś i szczodrość. Teraz już na spkojnie mogę napisać ...do zobaczenia w Radio Cafe.

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

S.O.S

Radio Cafe to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy, a może i świata. To miejsce, w którym duszą i sercem jest legendarny Stanisław Stash Pruszyński – najprawdopodobniej najstarszy restaurator w Warszawie. Ale napisać, że Stanisław jest restauratorem a Radio Cafe świetną restauracją to tak jakby nic nie napisać.

Czy wiecie, że Stash jest jedną z nielicznych osób, które uciekły za żelazną kurtynę w pociągu pełnym studentów wracających z Polski w 1955 r?

Czy wiecie, że ten facet jest jednym z nielicznych żyjących do dzisiaj świadków zabójstwa Roberta F. Kennedy`ego a jego taśmy posłużyły FBI do wysnucia sensacyjnych wniosków?

Czy wiecie, że w Radio Cafe ma miejsce Stowarzyszenie Pracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i jest to jedyne tego miejsce w Europie?

Czy wiecie, że Ksawery Pruszyński, ojciec Stanisława był publicystą i felietonistą, który w 1932 r przewidział wybuch II Wojny Światowej?

Czy dacie wiarę, że Stash znał najważniejszych Polaków XX wieku – na czele z Janem Nowakiem – Jeziorańskim, Janem Karskim, Tadeuszem Mazowieckim, Bronisławem Geremkiem, Władysławem Bartoszewskim i wielu innych, a mimo tego nigdy się tym nie przechwalał?

Czy wiecie, że ten gość wita swoich gości w restauracji w trzech językach, a większość z odwiedzających go osób pamięta?

Czy wiecie, że w Radio Cafe w jednym szeregu wiszą zdjęcia prezydentów, twórców Radia Wolna Europa a między nimi jednego, młodego sędziego, który obecnej władzy się nie kłania? Zgadnijcie jakiego.


Jeśli chcielibyście jeszcze spotkać na swojej drodze niezwykle skromnego człowieka, dla którego ta restauracja jest wszystkim co ma i jest w niej prawie codziennie, a przy okazji chcielibyście napić się kawy w towarzystwie dżentelmena, który niechcący był świadkiem najważniejszych wydarzeń XX wieku i chętnie Wam o tym opowie - to pomóżcie nam uratować Radio Cafe. Wierzcie mi – spotkanie i rozmowa ze Stanisławem, który mimo 85 lat, ma ciągle szelmowski uśmiech i błysk w oku nastolatka, to przeżycie samo w sobie.

Jestem przekonany, że uda nam się dotrzeć z tym apelem do wielu ludzi, którzy Stanisława znają i którzy mieli okazję jeść np. fantastyczne racuchy z jabłkami albo zupę rybną z południa Francji, i wspólnymi siłami pomożemy mu wrócić na gastronomiczną mapę Warszawy. Mam też nadzieję, że ten apel trafi do ludzi, którzy chcieliby kiedyś zjeść lub napić się czegoś w miejscu, które ma duszę a nie tylko menu.

Pieniądze będą przeznaczone na spłatę zadłużenia wobec Urzędu Miasta, które jest właścicielem lokalu, ZUSu, Urzędu Skarbowego, ale przede wszystkim pracowników związanych z Radio Cafe od wielu lat, i którzy czekają na swoją wypłatę.


PS. Z ostatniej chwili. Stanisław jest w trakcie sprzedaży ostatniej rzeczy, która ma wartość, i która pomoże mu ratować restaurację – swojego mieszkania. Działajmy póki nie jest za późno.

Kilka słów o Stanisławie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Pruszy%C5%84ski_(dziennikarz)

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 620

AR
German and Finnish friends for Radio Cafe
1 800 zł
RK
Rafał Kobyliński
1 000 zł
AN
Grupa ANG
1 000 zł
JS
Joanna Sawruk
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
RF
Robert Fielding
1 000 zł
KK
Kazimierz Kelles-Krauz
1 000 zł
PE
Peter evans
1 000 zł
NP
Nigel Podolski
1 000 zł
CH
Chris Holzen
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków
 • Mirosław Gładecki

  W imieniu Stasha dziękuję serdecznie za wszystkie komentarze, dobre słowa, pamięć i dobroć. Jak się widzi jak wielkie wsparcie okazaliście Stasiowi to wraca wiara w ludzi. DZiękuję za wszelkie pomysły, podpowiedzi, inicjatywy, wywiady, reportaże, artykuły ... Jesteście WIelcy i Wspaniali. Do zobaczenia w Radio Cafe.

 • AP
  Agata Pacholska

  Trzymam za Pana wszystkie możliwe kciuki.
  Dobrej niedzieli.
  Agata

  300 zł
 • SP
  Sylwia

  W podziękowaniu za niezapomniane chwile tam spędzone ❤️

  100 zł
 • Marta Ksx

  Trzymam kciuki za przetrwanie biznesu! Szkoda, że dopiero teraz dowiaduję się o takim miejscu w Warszawie, na pewno wpadnę jak będę w centrum!

  ukryta
 • MG
  Milewski Grow

  Trzymamy kciuki za Pana Stanisława!

  300 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

864 584 zrzutki

i zebrali

762 586 946 zł

A ty na co dziś zbierasz?