Daj szansę polskim organizacjom uniezależnić się od grantów. ID: pg98tg

Daj szansę polskim organizacjom uniezależnić się od grantów. ID: pg98tg

9 920 zł z 35 000 zł

28%

9 920 zł

9 920 zł

z 35 000 zł

zakończona

zakończona

31.10.2018r

48

48

wspierających
28%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Chcemy wspierać działania organizacji pożytecznych społecznie, żeby mogły zrobić w najbliższym roku jeszcze więcej dobrego. Naszym celem jest pokazać, jak jeszcze lepiej mogą realizować swoją misję i skutecznie finansować działania statutowe.

Dobrzy ludzie zmieniają świat

Polskie organizacje pozarządowe od lat robią wiele. Ich działania zmieniają naszą codzienność. Z jednej strony widać grono dobrych ludzi, którzy wspierają tych najbardziej potrzebujących: niepełnosprawnych, dzieci, chorych czy zagubionych. Z drugiej natomiast widzimy organizacje, które pozytywnie wpływają na świat obok nas. Tworzą kluby sportowe, organizują wydarzenia kulturalne, podejmują się heroicznych i innowacyjnych projektów. Trzeci sektor jest nam wszystkim potrzebny.

Jest tylko jeden problem.

Dobrze, to znaczy jak?

W Polsce jest ok. 126 tysięcy organizacji pozarządowych. Badania wskazują, że wiele Fundacji i Stowarzyszeń bardzo szybko kończy swoją działalność, mimo wielkich celów i misji, jakie miały do zrealizowania. To tysiące projektów i inicjatyw, które mogły zmienić świat na lepsze. Sporo jest powodów tych niepowodzeń. Często brakuje pomysłu i wiedzy, w jaki sposób pozyskiwać fundusze na realizację misji, a uzależnienie się od jednego tylko źródła finansowania, czyli grantów jest bardzo ryzykowne.

Polskie organizacje pożyteczne społecznie potrzebują pieniędzy, aby działać. Bez tego niewiele da się zrobić. Zamiast rozwijać zróżnicowane źródła finansowania, zbyt często takie organizacje przywiązują się do grantów i unijnych pieniędzy, które przecież powoli się kończą.

Teraz przyszedł czas na zmiany

Chcemy wspierać działania polskich organizacji społecznie pożytecznych, żeby mogły zrobić w najbliższym roku jeszcze więcej dobrego. Naszym celem jest pokazać, jak jeszcze lepiej mogą realizować swoją misję i skutecznie finansować działania statutowe.

Nie chcemy dać ryby. Chcemy dać wędkę i nauczyć z niej jak najlepiej korzystać. Dzięki Stypendium Rozwoju, trzeci sektor będzie mógł nauczyć się zarządzać, budować silną markę oraz pozyskiwać pieniądze w profesjonalny, fundraisingowy sposób.

Mamy tylko 7 dni, by im pomóc

Jako, że do Stypendium Rozwoju zostało rekomendowanych wiele stowarzyszeń i fundacji, mamy tylko 7 dni, by pomóc Grupie "Wolni Razem" - osobom z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Wszystkie wpłaty, uczynione w dniach 30 lipca - 5 sierpnia, pomogą Grupie "Wolni Razem" nauczyć się, jak pomagać jeszcze skuteczniej i uniezależnić się od grantów, budując trwałe relacje z Darczyńcami.

Grupa "Wolni Razem"

Jedną z dziesięciu organizacji, rekomendowanych do Stypendium Rozwoju jest Grupa "Wolni Razem" - skupiająca osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

Osoby, które wchodzą w skład tej grupy, doświadczyły w swoim życiu kryzysu psychicznego. Teraz, wspólnie uczą się odkrywać świat na nowo, odkrywać swoje silne strony i talenty, ufać innym.

Niestety, aby skutecznie funkcjonować i wracać do zdrowia, członkowie Grupy "Wolni Razem" muszą nauczyć się jak budować dobre i trwałe relacje z Darczyńcami.

Dlatego prosimy Cię o pomoc w ufundowaniu rocznego praktycznego szkolenia z budowania relacji z Darczyńcami indywidualnymi i biznesowymi, którego wartość wynosi 3.500 zł (koszt rocznego szkolenie dla jednej organizacji).

Taka forma relacji i pozyskiwania funduszy pozwoli Grupie jeszcze bardziej zintegrować się z lokalną społecznością i z nadzieją i zaufaniem otworzyć się na innych ludzi.

Pomóżmy im pomagać lepiej

Potrzebujemy zebrać 35 000 zł, aby ufundować 10 stypendiów dla polskich NGO - każde w kwocie 3.500 zł. Stypendium będzie przeznaczone na roczne szkolenie z zakresu pozyskiwania funduszy od Darczyńców indywidualnych i biznesowych, przygotowanego i prowadzonego przez firmę, która od prawie 10 lat wyznacza trendy w tym zakresie.

CZYM JEST AKADEMIA?

To zaawansowany program rozwoju fundraisingowego organizacji, dzięki któremu zbuduje ona społeczność Darczyńców, którzy wraz z nią będą chcieli zmieniać świat na lepsze. W trakcie trwania Akademii, każda Fundacja i Stowarzyszenie poznaje nowoczesne i sprawdzone metody działania oraz otrzymuje ogromną wiedzę, wynikającą z wieloletnich doświadczeń.

Akademia jest tak przygotowana, aby w każdym miesiącu trwania programu organizacja wprowadzała konkretne zmiany. Zaczynając od misji i opracowania strategii działania, po wspólnie opracowywanie zbiórek, które zasilą konto Fundacji lub Stowarzyszenia. Nad wszystkim czuwać będzie doświadczony Fundraiser, który na bieżąco monitoruje postępy organizacji. To gwarancja dobrze wykorzystanego stypendium na konkretny rozwój danej organizacji.

Twoje wsparcie zaprocentuje w przyszłości, jest długofalową inwestycją w polskie organizacje społeczne. Mają one ważne i potrzebne cele. Ich praca oznacza budowę nowych hospicjów, domów rekolekcyjnych, szkół czy świetlic socjoterapeutycznych. To też okazja do realizacji kolejnych innowacyjnych projektów, które zmieniają codzienność naszą i potrzebujących osób wokół nas.

Zapisz się do newslettera

Pierwszy polski e-dziennik dla NGO

Wpłacający48

DM
Danuta Mazur
50 zł
PS
Paweł Sowa
800 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
JS
Joanna Strzyzewska
35 zł
 
Dane ukryte
30 zł
D
Dorota
60 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 35 zł i więcej

Podziękowanie w newsletterze

wybrano 8 razy

Wybieram

Wpłać 75 zł i więcej

Podziękowanie w newsletterze oraz e-book o fundraisingu.

wybrano 5 razy

Wybieram

Wpłać 218 zł i więcej

Wszystkie poprzednie oraz książka "Fundraising" Macieja Gnyszki z autografem

wybrano 4 razy

Wybieram

Wpłać 375 zł i więcej

Gratulacje! Właśnie ufundowałeś miesiąc szkolenia dla jednej organizacji!Otrzymujesz wszystkie powyższe oraz spersonalizowane podziękowania od organizacji biorącej udział w programie Stypendium Rozwoju

wybrano 5 razy

Wybieram

Wpłać 4500 zł i więcej

Gratulacje! Właśnie ufundowałeś roczne stypendium dla jednej organizacji! Jak możemy Ci podziękować? Zapraszamy do kontaktu, na pewno coś uzgodnimy!

wybrano 1 raz

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

558 990 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?