id: pgafpu

Proszę pomóż mi odzyskać siebie . CELIKIA zostawiła piętno.

Proszę pomóż mi odzyskać siebie . CELIKIA zostawiła piętno.

 
Aniela Wartecka

Opis zrzutki

Bardzo proszę o przeczytanie mojej historii do końca 🥺😭



Wiem, że opis jest długi, ale bardzo proszę o cierpliwość i przeczytanie go do końca. Tylko w ten sposób mogę naprawdę wytłumaczyć moją sytuację zdrowotną i życiową. To najtrudniejsza prośba w moim życiu.🥺🥺



Nigdy nie chciałam prosić o pomoc, ponieważ całe życie starałam się radzić sobie sama i pomagać innym ludziom, jak tylko mogłam. Dziś jednak nie jestem już w stanie sama udźwignąć kosztów leczenia i życia.


Mam na imię Aniela

W tym roku kończę 28 lat i od wielu lat walczę o zdrowie i normalne życie.


Gdybym była zdrowa, nie byłoby tej zbiórki.


Pracowałabym normalnie i sama zadbałabym o swoje życie. Niestety choroba sprawiła, że nie jestem już w stanie sama udźwignąć tego wszystkiego.


Wiem, że wiele osób, które mnie znają, zobaczy tę zbiórkę. Jest to dla mnie bardzo trudne, ale dziś najważniejsze jest moje zdrowie i moje życie. Tak jak inni walczą o swoje życie i zdrowie, tak samo ja walczę o swoje.



Moja droga do diagnozy

Od wielu lat zmagałam się z problemami zdrowotnymi. Już od około 2018 roku miałam przewlekłą anemię, ogromne osłabienie organizmu i problemy zdrowotne, których nikt nie potrafił wyjaśnić. Mimo leczenia nie było poprawy, a z czasem było coraz gorzej.

W końcu mój stan zdrowia tak bardzo się pogorszył, że trafiłam do szpitala. Właśnie tam rozpoczęła się dokładniejsza diagnostyka, która doprowadziła do rozpoznania celiakii.

W listopadzie 2024 roku potwierdzono u mnie Celiac disease. Był to dla mnie ogromny szok i bardzo trudny moment w życiu.

Po diagnozie bardzo się załamałam i przez około pół roku zmagałam się ze stanami depresyjnymi i lękowymi. Mimo wszystko próbowałam wrócić do pracy i normalnego życia.


Zawsze starałam się pracować i pomagać innym, jak tylko mogłam. Dziś ostatkami sił próbuję walczyć z życiem, pracować i jednocześnie się uczyć.


Niestety stan zdrowia i problemy z dietą doprowadziły do tego, że musiałam zrezygnować z pracy, w której miałam doświadczenie. Problemy zdrowotne coraz bardziej utrudniały mi funkcjonowanie.

Mój stan zdrowia psychicznego i fizycznego był bardzo ciężki, a urząd pracy nie dawał mi żadnych ofert.

Mam pracę która pozwala mi trochę dojść do siebie lecz nie jestem wstanie za nią wyżyć opłacić mieszkania mam wybór który jest ciężki.

Pomagał mi przyjaciel ale źle mnie potraktował i bardzo skrzywdził i boje się o jutro .

A niechce znowu i nie moga przebywać w domu interwencji z uwagi na traumę i na ograniczenia żywieniowe .

Oraz z uwagi na zamieszczenia krzyżowe co w takim ośrodku naparwde jest wyczynem by bezpiecznie to przebiegało.


Do dziś jestem w trakcie dalszej diagnostyki, ponieważ nie wszystkie badania zostały wykonane. Potrzebuję dalszych badań i wizyt u specjalistów, ale nie stać mnie na to prywatnie, a terminy na NFZ są bardzo odległe.

Bardzo boję się o swoje zdrowie i wiem, że muszę się dalej diagnozować i leczyć.


Moje choroby i problemy zdrowotne


Celiakia bardzo wyniszczyła mój organizm.


Nawet najmniejsza ilość glutenu powoduje u 🔸mnie bardzo silne reakcje:


🔸silne bóle jelit łamiące niesamowicie

🔸ogromne osłabienie

🔸gorączkę

🔸zawroty głowy

🔸stany bliskie omdlenia

🔸problemy z połykanie

🔸 problemy z zębami

🔸pogorszenie stanu krwi gdzie już mam anemia spadki hemoglobiny do poziomów niebezpiecznych

🔸 Bóle pleców

🔸 Pogarszający się stan psychiczny


Od kiedy jestem na diecie, organizm reaguje jeszcze silniej i bardzo się tego boję. W 100% trzymam dietę bezglutenową, jednak wyniszczenie organizmu daje o sobie znać.


Dodatkowo zdiagnozowno i mnie :


Complex PTSD (Złożony Zespół Stresu Pourazowego) to zaburzenie psychiczne rozwijające się w wyniku długotrwałej lub powtarzającej się traumy .

I już bardzo dużo dostałam odpowiedzi poprzez tą diagnozę.

Terapnia zajmie mi lata nim dojdę do siebie i dochodzą koszty w tym ale mam nadzieję że dzięki zbiórce wrócę do dobrego stanu zdrowia, pracy i będę mogła zająć się tym chodź jest to pilna sprawa która odbiera mi siebie relację każdego dnia .


Nie mogę jeść poza domem i wszystkie posiłki muszę przygotowywać sama. Muszę bardzo uważać na zanieczyszczenie glutenem. Tak naprawdę mój dom i moja kuchnia to jedyne bezpieczne miejsce.

Każdy okruszek mi szkodzi nawet kontakt ficzynie jeśli był by ( pocałunek po zjedzeniu glutenu przez drugą osobę)


Zmagam się także z wieloma innymi problemami zdrowotnymi:


🔸przewlekła anemia od wielu lat

🔸bardzo niska masa ciała, która mnie wyniszcza

🔸znaczne wyniszczenie organizmu

🔸silne problemy jelitowe

🔸problemy z wypróżnianiem

🔸częste oddawanie moczu

🔸problemy z przełykaniem

🔸problemy z zębami utrudniające jedzenie

🔸bóle kręgosłupa i rwa kulszowa

🔸osłabienie mięśni

🔸duszności przy wysiłku

🔸przewlekłe zmęczenie ( Stany zapalne)

🔸bezsenne noce przez ból

🔸problemy z koncentracją i pamięcią

stany depresyjne i lękowe

🔸przebyta agorafobia

🔸zakażenie HPV wymagające kontroli

🔸 skolioza, peoblemy z łopatkami.

Czekam na wiele terminów z specialsitami.


Każdego dnia odczuwam skutki choroby. Mam problemy z jedzeniem i często nie wiem, co mogę jeść. Chudnę i słabnę, mam zawroty głowy, złe samopoczucie i stany depresyjne.

Problemy z jelitami pojawiają się szczególnie rano. Poranki są dla mnie ogromnym wyzwaniem.


Często nie śpię w nocy przez bóle jelit i osłabienie. Budzę się zmęczona i bez sił.

Nie mam jeszcze wykonanych wszystkich badań i bardzo chciałabym dokładnie sprawdzić stan mojego zdrowia.


Leczenie jest trudniejsze😭

Ze względu na bardzo osłabiony organizm, niedowagę i celiakię moje leczenie musi być prowadzone bardzo ostrożnie.

Przed zabiegami, szczególnie leczeniem zębów i badaniami gastroenterologiczne , potrzebne są dodatkowe konsultacje lekarskie.

Teraz mam kilku specjalistów i badania

Neurolog,pulmolog,ginekolog.


Może być konieczna konsultacja anestezjologiczna oraz leczenie w bezpiecznych warunkach, ponieważ mój organizm bardzo wrażliwie reaguje na leki.


Mam również ataki paniki spowodowane traumatycznymi doświadczeniami.

Moje leczenie stomatologiczne jest bardzo trudne. W wielu miejscach zostały mi jedynie korzenie zębów, które przez lata zarastały. Gryzę głównie przednimi zębami, ale one również zaczynają się psuć. Co też dla mnie jest krępujące jednak .


Przez kilka lat kilka razy w roku musiałam przyjmować antybiotyki z powodu silnych stanów zapalnych i ogromnego bólu.

Mam dużą traumę związaną z leczeniem stomatologicznym – zdarzają się ataki paniki i omdlenia.


Moje życie teraz 🥺

Obecnie mieszkam sama w wynajętym mieszkaniu poza miastem, ponieważ tylko tam mogłam znaleźć coś w niższej cenie.

Z racji tego, że nie mogę jeść poza domem, gotowanie w domu generuje dodatkowe koszty.

Koszty prądu wynoszą około 300 zł miesięcznie, co dla mnie jest bardzo dużym obciążeniem. Dochodzi woda w zimę ogrzewanie.


Nie jestem w stanie piec chleba, ponieważ piekarnik zużywa dużo prądu, a mąki bezglutenowe są bardzo drogie.

Jestem zmuszona zamawiać chleb bezglutenowy z piekarni Putka – koszt około 104 zł tygodniowo, czyli około 450 zł miesięcznie.


Ponieważ nie toleruję laktozy, moja dieta jest jeszcze trudniejsza i droższa.


Warzywa i owoce również nie wszystkie toleruję, ponieważ powodują silne bóle jelit.


Czynsz za mieszkanie wynosi prawie 2000 zł miesięcznie, a moje dochody wynoszą około 2000 zł.

😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

Po opłaceniu mieszkania nie zostaje mi nic na jedzenie i leczenie.



Nie jestem wstanie dziwgac, już 2 kg w rękach dali mi silne napady drżenia rąk i odczuwa to mój kręgosłup, orgaznim jest wyniszczony od środka na zewnątrz mnie widać już pogarszający się stan strasznie się tego boje kiedyś byłam pełną sił dziewczyną jak na swój wzrost i wagę z którą miała problem od zawsze i nigdy nie doszło u mnie do 45 kg było 42-43 co sprawa że słabne z teraz ważę cały czas od 2 lat 37 kg mam 152 cm wzrostu gdyby to było chwilowe lecz już tyle czasu nic nie daje efektów i dochodzą bóle nawet po większym chodzeniu.

Bardzo duże utrudnie z produktami sklepy ekologiczne są bardzo drogie i nie świadczą o tym że coś jest wolne od glutenu czy laktozy w nim ekologiczne znaczy że nie ma " chemi " a zboża to naturalny produkt.

Na zakupy chodzę po 3 sklepach w zależności pokonuje bardzo dużo na nogach drogi bo nie każdy sklep ma taki sam asortyment a nie mogę też dużo chemi jeść a jednak produkty bezglutenowe mają swoje drugie oblicze i jest tym sztuczne wypełniacze dla lepszego zamku czy konsystencji gdzie mój organizm bardzo źle reguje.


Zostałam sama bez nikogo gdy dowiedziałam że choruje spotkałam się z tak wielkim nie zrozumieniem rodziny , wyśmiana i odepchnięta przez co pół roku spędziłam u psychiatry który i tak mało okazał się pomocny ponieważ z uwagi na wiele trum które przeszłam od bardzo wczesnego wieku przemoc , przemoc sek.... przemoc psychiczną i fizyczną w swoim życiu zostałam skierowana na terapię lecz nie mogłam jej podjąć ponieważ usłyszałam że muszę przecież pracować i tu jest racja a agarofobia lubis je nawracać i ataki paniki przy moim stanie zdrowia są jeszcze bardziej dla mnie o ciążące bo reaguje cały organizm i nie mogę się pozbierać ranki są najgorsze tak naprawdę dla mego organizmu mimo to wstaje i działam nie potrafię leżeć chce czuć że żyje że mam o co walczyć strach się o przyszłość lepsze życie moje chodź czasem naparwde bywają dni że w pracy nie daje rady psychicznie fizycznie też nie jestem zdolna do pracy co kiedyś a pracowałam w handlu gdzie było bardzo ciężko lecz bardzo tęsknię za tą dziewczyną co dawała radę dziwgac miała siły dzisiaj to nie ja czuję się jak bym miała inne życie z chorobą która jest nieuleczalną która przez lata niewiedzy i braku prawidłowego zdiagnozowania sprawiła że dzisiaj już nie jestem tą Anielka to tak boli :(


Chce odzyskać siebie, chciała bym już ale wiem że to proces to czas jestem bardzo świadomą osobą ale za to bardzo źle traktowaną i nie rozumiania.

Przez chorobę a raczej już świadomość że ją mam zostałam wyśmiana przez najbliższych co dla mnie jest nie pojęte całe serce dawałam od siebie nie oczekując nic tylko po ludzku jak to w rodzinie wsparcia i wiem dzisiaj że to nie moja winna że w rodzinie też nie jest zaciekawie strasznie nie dbają o siebie a ja chcę zadbać i proszę o szansę tak dużo mnie kosztuje w społeczeństwie w szkole w pracy by ktoś to zaakceptował jest to ciężkie i dieta nie jest łatwa jest ciężka i trzeba dużo chcieć czerpać wiedzy i życ z taką osobą jak ja i ograniczeniami bo jestem osobą wiążąca koniec z końcem lecz staram się zabezpieczyć w jedznie na tyle ile mogę bo nie ma nie raz albo mój organizm przestaje to tolerować.

Bardzo proszę o pomoc i wsparcie czeka mnie pełni lekarzy walki z strachem systemem i traumami nie mam siły wstać czasem nie z wami się niechce niechce się budzić w taki życiu staram się nie myśleć że choruje że tego i tego nie mogę pogodziłam się z tym ale sysytem nie daje życie nie daje się pogodzić ogranicznia brak zrozumienia i wsparcia jestem sama sobie tak mnie to boli chce odzyskać siły chce wiedzieć co dalej ze mną chce szukać dalej co się ze mną dzieje na ten moment nie mam świadomości a chce ją mieć by działać dalej dlatego potrzebni są specjaliści dobrze obeznani w chorobie mojej i w wiedzę której nie ma wielu lekarzy jak widać po szukaniu 8 lat i mnie przyczyny jest to choroba bardzo ciężka i wiele się przekłada na inne problemy zdrowotne.

Niechce być sama z tym bardzo chce by ktoś mnie wspierał jak mogę jestem dobra osoba mająca serce i wrażliwą bardzo ile jestem wstanie zrobić zrobię bo walczę lecz organizm daje sam znaki z nienacka i psychika która już od dziecka była ciężka i skrzywdzona.




Na co zbieram środki 🥺


Potrzebuję środków na:

🔸dalszą diagnostykę zdrowia

🔸badania

🔸wizyty u specjalistów

-gastrologa

-dietetyka i psychodietetyka, dietetyk kliniczny

-psychologa i terapię

-pulmonologa

-ginekologa i kontrolę HP badania cytologia co pół roku przy mojej Celiace organizm jest bardziej narażony i słaby by walczyć

-leczenie stomatologiczne ( chirurg stomatolog)

- kardiolog z uwagi na ciężka anemie przez lata która mogą uszkodzić serce i czym świadczą objawy .

- nurologa

- endokrynolog

🔸konsultacje anestezjologiczne

🔸leki i suplementy

🔸dietę bezglutenową i bezlaktozową

🔸utrzymanie mieszkania w czasie leczenia


Ile mogę staram się zrobić na NFZ terminy są strasznie długie nie mogę sobie na to pozwolić tymbardzij że im lepszy lekarz tym dłużej lub może być tak że nie będzie świadom czegoś związku z moją chorobą.

Do tej pory nie mam lekarza gastrologa co muszę mieć lekarz POZ bardzo mi pomaga ile może ale sam ma nie raz związane ręce.



Dlaczego taka kwota :(

Kwota zbiórki została wyliczona realnie i wynosi około 40 000 zł.

Obejmuje ona:

🔸badania – około 4000–7000 zł

🔸wizyty u specjalistów – około 7000–15000 zł

🔸leczenie zębów – około 4000–10000 zł

🔸dietę bezglutenową i bezlaktozową – około 10000–15000 zł rocznie

🔸leki i suplementy

🔸dodatkowe konsultacje – około 500–2000 zł


Są to rzeczywiste koszty leczenia w Polsce.

Gdybym była zdrowa, poradziłabym sobie sama.

Przeraża mnie to naprawdę i niechce by wgl tak było ale niestety jest .

Zawsze sama starałam się ile mogę ale ficzynie coraz bardziej jestem ograniczona.

A od państwa nie należy mi się nic bo w Polsce nie uznaje się Celiakię za stopień jak w innych krajach a komisję jakie są takie są i mimo to złożę ponownie wniosek tylko muszę mieć cały komplet badań.


Niestety dziś nie jestem już w stanie sam tak to boli być młodym i mieć tyle przed sobą wiem że inni mają ciężej i walczą lecz ja tak samo mam swój świat zniszczony przez ludzi których kochałam.


Naprawdę to

Prośba od serca 😭❤️


Nie proszę o luksusy ani wygodne życie.

Proszę tylko o szansę na leczenie i normalne życie.

Bardzo proszę o pomoc – nawet najmniejszą.

Każda wpłata daje mi nadzieję, że uda mi się wyjść z tej sytuacji mam nadzieję że ustabilizować stan mój zdrowia bym mogła dalej być zdolna im dłużej tym gorzej bo muszę wiedzieć co ze mną jest by dalej działać.


Mam nadzieję, że w przyszłości będę mogła pomagać innym ludziom – to jest mój cel.


Dziękuję Wam z całego serca za każdą pomoc i każde zrozumienie. 🥺♥️


Celiakia to ciężka choroba, a brak wiedzy o niej przez wiele lat bardzo wyniszczył mój organizm.

Naprawdę zachęcam do zapoznania się z tematem Cekiaki powikłaniach i ciężkości sysytemu .

Ponieważ duża część społeczeństwa nie wiem że ja ma a w naszej jako chorych przeważają dzieci .


Mam nadzieję że tym samym ile jestem wstanie przejść dam motywację innym do życia i nie poddawania się.

Bo wierzę że każdy z nas zazna dobra .

A wojownicy będą mieli siły by walczyć.


Bardzo proszę o wsparcie mej zbiórki 🥺

Dziękuję ♥️ Za każdą pomoc ♥️🥺

Macie Wielka serduszka i wysyłam wam dużo dobrej energii♥️

.


Naprawdę to tak wiele znaczy dla mnie by dalej być tu i walczyć o siebie.

Samotność brak wsparcia wyniszcza ale dzięki wam naprawdę widzę że moje życie ma sens i mam nadzieję że zdrowie da mi siły bym ją mogła więcej dla siebie i dla innych .♥️♥️




Komentarze 1

 
2500 znaków
  • Aniela Wartecka

    Dieta bezglunowa jest ciężka pod względem finansowym, do tego dochodzi u mnie nietolerancja laktozy , zbóż nawet pozbawionych glutenu, kukurydzy , wielu owoców i warzyw . Bardzo restrykcyjnie pilnuje diety bardzo mocno jak człowiek trzymam się swoich postanowień jedynie wpadka jest wtedy gdy producent produktu był nieszczery, jem tylko produkty z przekreślonym kłosem chodź i tam różnie może być , dobrze wiem że dieta zajmuje dużo czasu a po przejściu na nią jest gorzej , doszło wiek zmartwień stresu i problemów z zdrowiem które się uaktywniły przez moją znaczną niedowagę podchodząca już pod anorekcje, problemy neurologiczne, stawowo - kostne które dają mi widełki bo każdego dnia , leków nie mogę przyjmować bez konsultacji z gastrologiem, bardzo źle wpływa jedynie co jest wstanie to zjeść jeden apap na te moment ale przy moich bulach i latach męczenia się z nimi jestem odporna na taki jeden apap .. Mam problemy z skoliozą moce uciski problemy szyjne bardzo mi , lędźwiowe bardzo ciężko mi nosić zakupy powyżej już 2 kg dźwigać przyjaciel jeśli ma czas pomaga mi z nimi . Jestem bardzo wygłodzona mimo że ciągle jej i zdrowo i kalorycznie .

Dbamy o bezpieczeństwo. W razie wątpliwości zgłoś tę zrzutkę przez