Renowacja Dodge'a dla Kombatanta AK :) ID: pgr5ws

Renowacja Dodge'a dla Kombatanta AK :) ID: pgr5ws

4 557 zł z 28 000 zł

16%

4 557 zł

4 557 zł

z 28 000 zł

11 dni

11 dni

do końca

64

64

wspierających
16%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cześć :)

zbieramy środki na renowację „Doczki”, czyli Dodge'a z 1942 r. mojego 93-letniego Dziadka Józefa Miehle, który był przez 35 lat komendantem OSP w Makowie Podhalańskim. Dziadek ma marzenie „u schyłka życia”, aby ponownie ją uruchomić i przejechać się po miasteczku, bo „byłaby furora” :) a ja bardzo chciałbym mu w tym pomóc. Tu można obejrzeć krótki film o nim i o Doczce:


Józef Miehle to niezwykle barwna postać, znana i szanowana w okolicy, lokalny patriota, społecznik i działacz, kombatant AK, były nauczyciel i świetny stolarz. Mimo wieku, wciąż jest aktywny i pełny energii; uczy się i sam wykłada na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, obecnie chce... napisać pracę magisterską :) Poza tym ma dużo charyzmy i bardzo ciekawych historii, które do dziś publikuje w „Wiadomościach Makowskich”. Obecnie specjalizuje się w pisaniu przemów pogrzebowych, o które proszą go jego… wciąż żyjący koledzy :) Dziadek chciałby też, żeby Doczka zabrała go w jego ostatnią podróż, ale jest to perspektywa, którą odsuwam daleko od siebie.

e8fe0104ffbffa84.jpeg

Doczka przez wiele lat służyła w straży ratując ludzkie życie i dobytek, jak i pomagając mieszkańcom miasteczka przy różnych okazjach. Dziadek najbardziej szczyci się tym, że przy ponad 500 akcjach gaśniczych wszyscy strażacy zawsze wrócili do domu, a samochód pomógł uratować wiele istnień.

Ten człowiek całe życie ciężko pracował, często w „czynie społecznym”, zawsze pomagał innym – teraz my pomóżmy mu spełnić marzenie :)

a1957ab9c76f76d9.jpeg

ldc7ea65a4c2b7dd.jpeg

j2e01c01ee61a0ab.jpeg

Wielką zaletą Doczki jest to, że nie ma na niej grama rdzy. Potrzebny jest jednak remont silnika oraz poszczególnych układów, w tym zakup niezbędnych części z USA. Niektóre udało się nam już pozyskać własnymi środkami (pompa wody, pompa paliwa, łożysko sprzęgła, cewka zapłonowa, świece, termostat, pompa hamulcowa, filtr powietrza, kopułka rozdzielacza), jednak to dopiero początek. Zerwałem starą drewnianą pakę, która była w dużej mierze zgnita; Tata uciął i przygotował deski na nową pakę; potrzebne są jeszcze specjalne listwy do jej zamocowania. Konieczne jest też wypiaskowanie (samochód ma na sobie kilka warstw rozmaitych farb), zabezpieczenie i nowy lakier (planujemy błyszczący ciemnozielony). Warto byłoby też wymienić przewody elektryczne.

Jeśli ktoś z Państwa może też nas weprzeć wiedzą z zakresu renowacji zabytkowych pojazdów, prosimy o kontakt.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę. Dziękujemy serdecznie!!!

z84f39c4743ea6ff.jpeg

aa0ffec8e343d15d.jpeg

Wpłacający64

DN
Dante Neyra
500 zł
 
Dane ukryte
450 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
DA
Dante and Sara Luciani
200 zł
D
DodgeDurango
200 zł
AK
Anna Klimala
200 zł
SD
Svetlana Drementova
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
D
Dudek
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
  • Sylwia Michalak

    Mam nadzieje, ze uda się zebrać odpowiednie środki na renowację. Miałam przyjemność poznać Pana Józefa osobiście i rzeczywiście wszystko co zostało o nim napisane to całkowita prawda. To wielka przyjemność pomóc spełnić Jego marzenie ! :)

  • Jakub G

    Moja cegiełka dla Bohatera Armii Krajowej, na renowacje Doczki :) Popieram #PolandStandWithUSA #Duda2020

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

555 690 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?