id: pgybkt

Film przeciwko aborcji - "Sara - noszę nasze dziecko"

Film przeciwko aborcji - "Sara - noszę nasze dziecko"

246 zł 
z 25 000 zł
0%
zakończona 30.03.2020r
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Wraz z grupką chętnych do siania dobra aktorów przygotowujemy film przeciwko aborcji na terenie Brazylii.


Teaser:

https://www.youtube.com/watch?v=5O0vBANh7R8

 

Dziś seksualność stała się zabawią – antykoncepcja, środki wczesno-poronne na końcu najstraszniejsza – aborcja. Człowiek jest w stanie znaleźć wyjście z każdej sytuacji którą stworzy, ale jakim kosztem?

Chcemy pokazać młodzieży Brazylijskiej, Polskiej a także z innych krajów konsekwencje psychiczne i duchowe aborcji, ale przede wszystkim drogę wyjścia z sytuacji którą się zastało.


Aborcja jako środek na przerwanie nieplanowanej ciąży nigdy nie jest wyjściem – większość kobiet prędzej czy później (czasem bardzo późno) dotyka syndrom po aborcyjny. Życia zabitego dziecka nic nie jest w stanie przywrócić, a są siły zła – jak naucza np. Św. Ignacy z Loyoli czy Św. Jan Paweł II będą za wszelką cenę chciały odwieść nas od dobrego.


Zainspirowani nauczaniem świętych, a także bardziej współczesnych osób duchownych np. Ks. Piotra Glasa czy Ks. Piotra Stępnia chcemy wprowadzić was w świat duchowej walki która toczy się o życie każdego dziecka. Główna bohaterka – Sara – dowiaduje się, że jest w ciąży a jej chłopak nie chce zaakceptować dziecka. Przechodzi ona przez liczne perturbacje, spotyka się z różnymi opiniami by w końcu dokonać… Tak, tego dowiecie się w pełnym filmie.


Na początku przedstawiamy wam trailer który jest owocem naszej niemal 1,5 rocznej pracy. Trailer powstał jednak znacznie szybciej niż powstaje reszta filmu – dlatego prosimy o wybaczenie błędów jak i ew. nieopatrzeń – śpieszyliśmy się by pokazać go ew. sponsorowi. Scenariusz jak i poszukiwania lokacji czy aktorów trwało ok. pół roku. Nagrywanie rozpoczęło się w Maju 2019 roku i w kilka miesięcy zakończyliśmy ok.80% zdjęć. Co ciekawe, Świątynia, w której było nagrywanych kilka scen została wybudowana rękami ks. Kazimierza Wojno, tego samego który 3 miesiące później został zabity na terenie swojej parafii.


W trakcie tworzenia projektu zorientowaliśmy się, że pochłania on znacznie więcej czasu niż przypuszczaliśmy – zarówno w trakcie edycji jak i kręcenia zdjęć. Jesteśmy amatorami – mamy swoją pracę zawodową i na chwilę obecną widzimy, iż by projekt powstał w sensownym czasie potrzebne są bezpłatne urlopy, przerwy w pracy by móc dokończyć film.

Przebywamy obecnie na terenie Brazylii bez auta – a tutaj jest to niestety problem dużo większy niż w Polsce, Brazylia jest bowiem krajem ok. 30x bardziej niebezpiecznym niż Polska.


Na chwilę obecną potrzebujemy ok. 25 000 zł by dokończyć film, ta kwota pozwoli nam na:

·       Wynajęcie na 1 m-c auta – koszt ok. 3000zł

·       Wzięcie bezpłatnego urlopu na dokończenie 20% zdjęć

·       Urlopu na dokończenie edycji filmu i post produkcji – czasowo to ok. 4 miesiące pracy 8h dziennie

·       Wykonanie efektów specjalnych do filmu – związanych np. z Szatanem, Matką Bożą czy ukazaniem przepływu myśli bohaterów w efektowny sposób (wykonamy je we własnym zakresie, bądź zakupimy u profesjonalnego edytora tego typu materiału).

·       Reklama w Internecie i mediach społecznościowych (kwota zależna od kwoty zbiórki, zaczyna się od 2000zł)

·       Zorganizowanie recenzji filmu przed finalnym wypuszczeniem, w celu ostatnich szlifów edycji filmu (zorganizowanie ankiety)

·       Zorganizowanie dubbingu na j. Polski i Angielski (film powstaje w j. Portugalskim, sami z Siebie jesteśmy w stanie zrobić jedynie napisy)

·       Przynajmniej niewielkie wynagrodzenie dla aktorów - musieli podróżować samotnie na duże odległości, aby dostać się do miejsc nagrania, lub potrzebowali brać urlop w pracy

 

Do kręcenia filmu została użyta kamera Sony A6300 + obiektywy Sony 35mm, 10-18mm, 18-200mm, 18-105mm F4, gimbal Moza Air 2, oświetlenie różnych marek. Cały materiał został nagrany w rozdzielczości 4K, finalny film będzie dostępny w rozdzielczości interpolowanej do 4K ze względu na poprawki kadru z 4K do FHD. Aktualnie 80% scen to ok. 530 GB danych i 13 godzin filmu do edycji.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 8

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
SG
Szymon
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
1 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

776 355 zrzutek

i zebrali

577 354 930 zł

A ty na co dziś zbierasz?