id: phbrbs

Zbuduj z PIK Prawiek Olgi Tokarczuk

Zbuduj z PIK Prawiek Olgi Tokarczuk

1 607 zł 
z 20 000 zł
8%
4 dni do końca
20 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

eb539dd11bc20506.jpeg

📕 Prawiek to miejsce magiczne, gdzie świat realny styka się z metafizycznym. Nad ludzkim życiem czuwają tu anioły i Matka Boska. Powieść Olgi Tokarczuk ukazuje losy dwóch rodów, mieszkańców Prawieku i Jeszkotle oraz innych okolicznych bytów. Bogata symbolika poszerza znaczenie przedstawianych w książce „Prawiek i inne czasy” wydarzeń i nadaje im wymiar uniwersalny.
🔵 Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie (PIK) w niecodzienny sposób chciałaby uhonorować noblistkę Olgę Tokarczuk, prezentując w przestrzeni Legionowa, na skwerze ks. Popiełuszki, makietę tytułowego Prawieku, której sklepieniem będzie kopuła o wysokości 4,4 m i średnicy 3,2 m. Makieta Prawieku pozwoli w pierwszej warstwie poznać obraz polskiej wsi na przestrzeni półwiecza ‒ od czasów przed I wojną światową do lat 70. XX w., jednak sama powieść jest pełna głębszych odniesień mitologicznych i biblijnych. Odwzorowanie Prawieku stanowi odwołanie do dziedzictwa kulturowego poprzednich pokoleń, przepełnionego legendami, mitami i swoistym folklorem, umożliwia też zwrócenie uwagi na różne grupy społeczne, religijne i kulturowe, w tym mniejszościowe. 
🟢 Ważnym elementem projektu jest stworzenie podczas warsztatów ceramicznych budowli obecnych w Prawieku. Uczestnikami warsztatów będą niepełnosprawni uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, wpierani przez uczniów Niepublicznego Liceum Językowego Academy of the Future. Licealiści jako wolontariusze będą pomagać uczniom niepełnosprawnym w działaniach twórczych podczas warsztatów. Wrażliwość osób niepełnosprawnych oraz pewna świeżość postrzegania, która zapewnia inną perspektywę, inną percepcję, z pewnością przełoży się na tworzoną instalację. W makiecie wykorzystane zostaną wytwory ceramiczne uczestników projektu, odwzorowujące topografię i obiekty Prawieku. 
🟠 Zaangażowanie uczniów niepełnoprawnych do projektu podkreśla jego walor społeczny, integruje różne środowiska, włącza osoby z niepełnosprawnościami w twórcze działania. Dla osób niepełnosprawnych sztuka jest również formą terapii i rehabilitacji.
🟡 Miło nam poinformować, że Olga Tokarczuk jest zachwycona naszym projektem i kibicuje jego realizacji. Jednak nie damy rady bez Państwa zaangażowania. Powstanie kopuły z Prawiekiem nie będzie możliwe bez włączenia się w projekt lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców. Liczymy na to, że wesprą Państwo to unikatowe w skali kraju przedsięwzięcie. 
🟣 Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Liczymy na Państwa darowizny na rzecz Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie na realizację projektu „Prawiek – mikrokosmos”. Jeżeli chcą Państwo przyczynić się do urzeczywistnienia tego wyjątkowego artystycznego przedsięwzięcia, to prosimy o przekazanie darowizny z dopiskiem „Prawiek – darowizna” na rachunek bankowy PIK: ING BANK ŚLĄSKI 04 1050 1012 1000 0090 3031 9322. 
🔶 Logotypy / imiona i nazwiska wszystkich darczyńców wyeksponujemy w przestrzeni miejskiej w centralnym miejscu Legionowa, zostaną też podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej PIK i w mediach społecznościowych (jeśli ktoś z Państwa pragnie pozostać anonimowy, prosimy o taką informację)*.
🔷 Czy jesteście gotowi pomóc nam zebrać kwotę 20 000 zł na realizację tej wyjątkowej literacko-plastycznej wizji? Liczy się każda wpłata, za którą z góry dziękujemy. Sprawmy wspólnie, żeby w Legionowie stanęła instalacja artystyczna dedykowana Oldze Tokarczuk, która rozsławi stolicę powiatu legionowskiego na cała Polskę.
📞 W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt: 798 502 135.
*Prosimy o zapoznanie się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce O NAS: https://pik.legionowski.pl/m-onas/m-pik/informacja-rodo.html.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 20

LB
Lux-Dom Bis s.c. T.Kaczyk
500 zł
MM
Michał Michalec
100 zł
GM
Grażyna Miśkiewicz
100 zł
ML
Marta Lisowska
100 zł
KJ
KSIĘGARNIA Jarosław Gąska
100 zł
BJ
Bogdan Jankowski
100 zł
JK
Joanna Kajdanowicz
100 zł
AB
Agnieszka Borkowska
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
JP
Justyna Pawłowska
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • GM
    Grażyna Miśkiewicz

    Olgę Tokarczuk docenia PIK w Legionowie. Brawo! Trzymam kciuki za zbiórkę.

    100 zł

Lokalizacja

Generała Józefa Sowińskiego 15A, 05-120

Legionowo, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

776 471 zrzutek

i zebrali

577 600 835 zł

A ty na co dziś zbierasz?