id: phjuuf

Zakup materiałów na budowę hotelu dla owadów

Zakup materiałów na budowę hotelu dla owadów

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 060 zrzutek i zebrali 1 160 768 255 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam Was!

Pochodzimy z Warszawy, z Bemowa i razem z grupą przyjaciół wpadliśmy na pomysł, że chcemy zrobić coś pożytecznego dla społeczności, jak i lokalnemu środowisku. Uznaliśmy, że zbudujemy tzw. "hotel dla owadów", który to w wielkim skrócie, przyczyni się do rozwoju ekosystemu lokalnego środowiska. Jesteśmy już dogadani z lokalną szkołą, na postawienie w ich ogrodzie tego hotelu. Potrzebujemy jedynie pieniędzy na zakup potrzebnych materiałów, a hotel zbudujemy i postawimy już własnoręcznie. Dlatego chcielibyśmy poprosić Was o wsparcie finansowe, by wesprzeć nas w realizacji tego projektu.

Wymiary budowanego przez nasz hotelu: 150x60x30

*Zdjęcie w ogłoszeniu służy jedynie do podglądu i promocji ogłoszenia*


Poniżej znajduję się dokładniejszy opis projektu, dlaczego chcemy to zrobić i kto na tym skorzysta


Dlaczego budujemy hotel?

Chcieliśmy w jakiś sposób przysłużyć się lokalnej społeczności i przyrodzie, a z racji, że mieszkamy w Warszawie to w ramach problemów ośrodków miejskich szukaliśmy czegoś co warto by zmienić. Duże miasta cechują się silną urbanizacją, w tym częstym brakiem są tereny zielone, które mogą być wykorzystywane przez zwierzęta. Szukając realnego rozwiązania, które byśmy byli w stanie wprowadzić doszliśmy do wniosku, że mogłoby nim być budowa hotelu dla owadów. Owady są bardzo ważnym elementem ekosystemu, dbają o równowagę flory i są pożywieniem dla ptaków. A w środowisku miejskim ich populacja przez niedobór miejsc “mieszkalnych” jest mocno ograniczana. Ma to negatywne skutki dla ekosystemu i hamuje rozwój populacji innych zwierząt.


Kogo dotyczą sytuacje, które wymagają zmiany?

Określenie konkretnego typu beneficjentów tego działania jest trudne, najprościej byłoby powiedzieć, że byliby nimi mieszkańcy Warszawy, bo działanie to powinno korzystnie wpłynąć na ekosystem miasta. Z drugiej strony działanie to realnie może być zauważalne tylko mało obszarowo, czyli najbardziej odczuliby zmianę najbliżsi mieszkańcy obszaru, w którym takowy obiekt byśmy postawili. Dodatkowo można podejść do tego od jeszcze innej strony i potraktować ekosystem jako swoistego beneficjenta, wszystkie owady które dostaną miejsce do rozwoju a także ptaki, dla których to stanowią one pożywienie.


Który z obszarów wymagający zmiany w otoczeniu jest Wam najbliższy?

Zdecydowaliśmy się na podjęcie działania na Bemowie w okolicach parku Górczewska. Jako że jest to obszar zielony to postawienie takiego hotelu ma o wiele większą szansę przynieść realną korzyść, ponieważ istnieje większa szansa wykorzystania go przez owady. Dodatkowo część osób z naszej grupy posiada kontakty w pobliskiej szkole co może nam pomóc rozwiązać problem znalezienia ziemi pod taki obiekt. Jednocześnie dzięki usytuowaniu obok szkoły działanie takie może mieć walory edukacyjne 


Jakie macie pomysły, aby zrealizować tę zmianę?

Podstawowym działaniem ma być budowa hoteliku, chcemy, aby był to większy obiekt o dużej różnorodności materiałów, które są wykorzystywane jako “domy” przez owady. Dodatkowo na terenie szkoły chcemy porozwieszać plakaty dotyczące znaczenia owadów w środowisku i o nich samych.


Chcemy, aby pośrednim skutkiem naszego działania było podniesienie świadomości lokalnej społeczności zwłaszcza dzieci o roli owadów w ekosystemie. Może w pobliskich blokach pojawią się podobne małe hoteliki.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

JM
Jakub Meler
50 zł
JD
Jacek Dragon
50 zł
JO
Joanna
50 zł
US
Urszula Smoczyńska
50 zł
JS
Jacek
50 zł
TW
Tomasz weinar
20 zł
DT
10 zł
IZ
Iza
10 zł
M-
Marta - na dobry początek
25 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!