id: phn8zv

Pomagamy dzieciom w Tanzanii

Pomagamy dzieciom w Tanzanii

46 935 zł 
z 70 000 zł
67%
28 dni do końca
512 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności7


 • Witam ponownie,chcialbym się odnieść do komentarzy które zobaczyłem na reklamie naszej zrzutki na Fb. Otóż chodzi o zdjęcie dziewczynki Rahmy które ponoć od 3 lat myśle ze był to styczeń 2018 i krąży po internecie może tak krążyć bo wtedy zrobilem Rahmie je osobiście i osobiście byłem na miejscu jak budowaliśmy wieżę na wodę dla sierocińca.Uważam tez ze to ze moje zdjęcie zrobione 3 lata temu a które zostało wykorzystane do promocji wywiadu nie jest niczym złym i nie świadczy o złych intencjach założyciela tej zrzutki.Do założenia zrzutki namówił mnie kumpel i postanowiłem wykorzystać materiały ze wszystkich moich wyjazdów na misje żeby uwiarygodnić to co robie a nie robię tego dla siebie tylko  Dzięki Bogu.

  Chciałbym rozwiać jakiekolwiek wątpliwości co do mojej transparentności rozliczeń ,każdy zebrany grosz jest waszym darem  z serca❤️,każda wydana kwotę dokumentuje i się z niej rozliczam na moim fb.Za bilety lotnicze inne środki transportu wynajęcie skutera autobusy prom itd wizy jedzenie i cześć za mieszkanie pokrywam z własnych zarobionych pieniędzy( cześć kosztów mieszkania pokrywa lokalny Kosciol) cała kasa zrzutki idzie tylko na projekt i z tych pieniędzy finansowany jest tylko projekt.Dziękuje Bogu ze udało się kolejny raz doprowadzić i zbiórkę oraz rozpocząć budowę.Dziękuje wszystkim za wsparcie i modlitwę.Z Bogiem .Grzesiek 
  Czytaj więcej
 • PIĄTEK
  Szczęść Boże.Dostaliśmy właśnie rządowy certfikat który umożliwia legalny zakup piachu i rozpoczęcie budowy.Jest tu tylko jedna kopalnia piachu w pełni kontrolowana przez rząd a budowa z piachu pochodzącego z nielegalnego źródła może zakończyć się karami lub konfliskata budynku jak wszędzie chodzi o tax.Kupiliśmy dziś pierwsze dwie ciężarówki piachu po 600tys szyli każda,dwie ciężarówki korala po 450 tys, i 100 worków cementu po 16tys szt razem 6290 jak ostatnio.W niedziele maja wolny na transport i przywiozą nam materiały od poniedziałku ruszamy z robota.Najgorsze papierkowe historie są już za nami Dzięki Bogu 🙏🏼.

  Czytaj więcej

 • PONIEDZIAŁEK 
  Kupione 2000 cegieł po 1350tzh 2,600 mln= 4590zl i 1mln czyli 1700zl za kamień 💪 6290 wydaliśmy
  Czytaj więcej
 • Na moim fb Grzechu Saroo dodaje kolejne opisy odnoście kwoty zebranych pieniędzy,rozliczenia, projektu szkoły a w kolejnych dniach kwot odnoście zakupów materiałów budowlanych,Chciałbym żeby każdy wiedział na co są przeznaczone jego ciężko zarobione pieniądze i raz jeszcze Dziękuje Bogu ze wlał w Wasze serca to pragnienie i chęć niesienia pomocy w tak odległych miejscach na świecie.Ściskam Grzechu
  Czytaj więcej
 • Witam ponownie,dzięki Bogu dostałem się bezpiecznie do Berlina a z tamtąd do Tanzanii gdzie po wejściu na terminal lotniska w Dar Es Salam kazano mi wyrzucić maseczkę oraz przylubice która była obowiązkowa w samolocie z wiadomych powodach oświadczając ze w Tanzanii nie ma korona wirusa i weź tu bądź mądry ;) W niedziele rano jadę złożyć  zamówienia na wszystkie materiały budowlane i ruszamy do boju,proszę o modlitwę w intencji budowy bo bez Boga ani rusz.Ściskam i z Panem Bogiem 
  Czytaj więcej
 • Dzień dobry wszystkim darczyńcą oraz obserwujących moją zrzutkę.Plan był taki żeby kupić bilet na 15 listopada ale z obawy na brak możliwości wyjazdu z kraju zmieniłem plany i przełożyłem wyjazd na niedziele 8 listopada.

  Patrząc na ekran monitora myślę sobie jak Dobry jest Pan BÓG który wlał w Wasze serca chęć niesienia pomocy dzieciakom na drugim końcu świata. Zrzutką zainteresowało się ponad 400 osób a wpłat jest na ponad 37 tysięcy złotych w sumie zbierzemy blisko 50 tysięcy co w obecnych ciężkich czasach jest prawdziwym cudem.Zbiórkę bedę prowadził do ostatniego dnia pobytu w Tanzanii a wszystko zależy od konieczności odbycia kwarantanny po powrocie do PL,wstępny plan powrotu to 13 grudzień ale jeśli będzie dobrze przedłużę pobyt do 22-23 grudnia.

  Raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim osobom które wspierały ten projekt modlitwą czy wpłatą.

  Proszę o modlitwę aby Bóg błogosławił ten projekt i otoczył opieką pracowników budowy oraz dzieci które bedą sie uczyły w tych dwóch klasach. Jest to na tą chwilę mój ostatni mój wyjazd na misje i bardzo bym chciał żeby z Bożą pomocą wszystko się udało.

  Obserwujcie mojego fb będę tam publikował w miarę możliwości postępy z prac oraz rozliczał wszystkie wydatki.

  NIECH WAM PAN BÓG BŁOGOSŁAWI.

  Dziekuję ze obdarzyliście mnie ogromnym zaufaniem,pozdrawiam Grzesiek

  Czytaj więcej
 • Witam serdecznie wszystkich Darczyńców,w związku z tym ze urodził mi się wnuk i priorytetem było pozostanie z żona,córka i nowo narodzonym dzieciątkiem jak również to że nie udało się zebrać wymaganej kwoty potrzebnej do budowy a teraz obecna sytuacja w Polsce i na świecie (zamkniete granice,brak lotów) planowany wyjazd oraz budowę szkoły chciałbym przełożyć na miesiąc pażdziernik lub listopad,ponieważ tylko do końca 2020r mamy pozwolenie na budowe od rzadu Tanzanii wiec jesli tylko sytuacja się unormuje pakuje plecak i odpalam do Afryki wypełnić założony cel jakim jest budowa szkoły,dlatego bardzo dziekuję za wsparcie i cierpliwość.

  Niech Dobry BÓG wam błogosławi pozdrawiam Grzesiek

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wesprzyj projekt pomocy dzieciom w Tanzanii.

phn8zv-4ebb3097.png

Dzień dobry,mam na imię Grzesiek

Na co dzień możecie mnie spotkać w Łodzi i okolicach. Jednak moje serce jest daleko stąd. Pomaganie innym, a szczególnie dzieciom jest czymś co nadaje jeszcze większy sens mojemu życiu. Moją pasją jest mechanika i tak już mam, że jak gdzieś jestem,to staram się naprawić wszystko co tylko możliwe. Trzy lata temu wyjechałem na parę tygodni do Indii, by pomóc w budowie szkoły oraz funkcjonowaniu sierocińca. Od tamtego wyjazdu zmieniło się moje życie. Jak tylko wracam do kraju to przynajmniej raz w roku staram się zorganizować pomoc dla dzieciaków w różnych częściach świata. Indie: budowa dwóch budynków szkoły oraz odwierty kilku studni, Tanzania - budowa wieży na wodę w sierocińcu oraz budowa samego sierocińca wraz ze szkołą. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, u mnie się to przełożyło całkowicie na pomaganie.

Ostatnia moja zbiórka - 85 tys. zł została przeznaczona w całości na budowę sierocińca – na zdjęciu poniżej: budynek z niebieskim dachem(ostatnia misja).Teraz biorę się za nowe

phn8zv-beb715d5.png

... a od tego wszystko się zaczeło

phn8zv-7d405f8b.png

podczas odwiertów studni

phn8zv-5a994156.png

budowa wieży na zbiorniki wody

phn8zv-40f7e3e3.png

budowa szkoły z sierocińcem

phn8zv-47c5fd.png

Ostatnia misja

phn8zv-e20455d5.png

miejsce w którym teraz chcielibyśmy budować

O co chodzi?

W miejscowości Mwera, w Tanzanii znajduje się malutka kaplica chrześcijańska (zdj. po prawej u góry) i to właśnie w tym miejscu chcemy wybudować ośrodek edukacyjny dla dzieci w wieku szkolnym (klasy podstawowe) oraz centrum kształcenia zawodowego dla dzieci, które ukończyły siódmą klasę i nie mają możliwości ani kwalifikacji do kontynuowania nauki w szkole średniej. Haftowanie, krawiectwo, elektryka, budowlanka to tylko niektóre zawody, których będą mogli się uczyć i które pozwolą im na lepszy start w życiu. Te dzieciaki potrzebują: budynku szkolnego, studni, toalet… po prostu normalnych warunków do nauki. Wszystko to wymaga środków, którymi nie dysponują.

Na co zostaną przeznaczone środki:


Budowa szkoły

Wybudowanie dedykowanych budynków szkolnych wraz z ich wyposażeniem,


Zapewnienie dostępu wody

Budowa studni ze słodką wodą


Wybudowanie sanitariatów

Nowe toalety zapewniające higieniczne warunki.


Pomoc materialna dla dzieci

Zakupienie ubrań, żywności, materiałów szkolnych

phn8zv-54cd41f0.png

Kto będzie beneficjentem zebranych środków?

Przede wszystkim dzieci (w tej chwili jest ich około 40), które w tej szkole będą uczyć się umiejętności pozwalających im się usamodzielnić (elektryka, budownictwo, haft, krawiectwo itp.). Dzieci z tego typu potrzebami w tym miejscu jest znacznie więcej.

Dlaczego to jest tak ważne...

Dzieci, które żyją we wsi w bezpośrednim sąsiedztwie kaplicy, przy której chcemy rozpocząć budowę pozbawione są szans na "normalną" edukację. Nauka w tej szkole jest dla nich jedną z niewielu możliwości na zdobycie zawodu. Ludzie pracujący w tej szkole to chrześcijanie, którzy chcą dać szansę na lepszy start właśnie tym najsłabszym.

phn8zv-91773a8a.png

phn8zv-86f79738.png

Ile potrzebuję pieniędzy

Całość projektu została oszacowana na około 70 000 PLN.

Z czego:

- projekty budowlane to około 60 000 PLN (15 770 USD)

- pomoc materialna to około 10 000 PLN

ZAPRASZAM NA MOJEGO FB

GRZECHU SAROO staram się tam w miarę możliwości pokazywać codzienne życie na misji oraz jak przebiegaja prace na budowie

CHCIAŁBYM SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ KAŻDEMU KTO BĘDZIE WSPIERAŁ TEN PROJEKT


phn8zv-625224a6.png

z ta myślą dobrze iść przez życie.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 512

 
Dane ukryte
3 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
927 zł
 
Dane ukryte
700 zł
Zobacz więcej

Komentarze 49

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

774 619 zrzutek

i zebrali

574 367 844 zł

A ty na co dziś zbierasz?