id: w7vf7t

Pies to przywilej - cel puste schroniska!

Pies to przywilej - cel puste schroniska!

122 463 zł z 300 000 zł
40%
315 dni do końca
6894 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1


  • Pierwszy zabieg kastracji, finansowany z Funduszu Profilaktyki Bezdomności, za nami! Mira czuję się dobrze, nie było żadnych komplikacji. :)


    Suczka wydała na świat już 6 szczeniąt, ale teraz mamy już pewność, że to się nie powtórzy. I to dzięki WAM! Dziękujemy! Pies po psie, gmina po gminie, sprawimy, że niechcianych psów w Polsce nie będzie!     Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pies to przywilej!


Kiedy w 2015 roku powstała Fundacja główne założenie brzmiało - POLSKA WOLNA OD BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT! Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy z czym się to wiąże...

Potem przyszła proza - codziennie kolejne zgłoszenia zwierząt w potrzebie, chorych, umierających, cierpiących... Nie mieliśmy wątpliwości, że musimy reagować! Jednak wtedy brakowało już czasu na działania fundamentalne :( Lokalne ratowanie tu i teraz pochłonęło nas bez reszty.


Teraz wracamy do pierwotnych założeń fundacji - skuteczne ograniczanie bezdomności aż do jej zakończenia. Zdaliśmy sobie sprawę, że działanie jedynie bieżące nie rozwiązuje problemu bezdomności. 


o774881433c34f79.jpeg

Profilaktyka bezdomności


Postanowiliśmy stworzyć Fundusz, który umożliwi realizację programu profilaktyki bezdomności wśród zwierząt domowych w polskich gminach. Według Głównego Inspektoratu Weterynarii w polskich schroniskach w 2019 r. przebywało prawie 140 tys. psów i kotów. Liczba ta nie pokazuje w pełni skali bezdomności zwierząt domowych w naszym kraju – tysiące psów i kotów znajduję się pod opieką fundacji, azyli i innych prywatnych podmiotów ratujących zwierzęta. Dodatkowo, w samym 2019 roku polskie gminy wydały ok. 255 000 000 złotych z publicznych pieniędzy, czyli naszych podatków, na realizację ustawowego zadania wyłapywania bezdomnych zwierząt. Taka kwota pozwoliłaby na wykastrowanie ok. 850 000 zwierząt!


Ogólnopolski Fundusz Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów pozwoli na wdrożenie programu kastracji zwierząt właścicielskich, który prowadzony systematycznie i zakrojony na szeroką skalę jest jedyną i najszybszą metodą na opanowanie bezdomności zwierząt w Polsce. Środki z Funduszu będą dostępne dla innych organizacji, osób pomagających lokalnie i gmin.


d9d3015b2fb16718.jpeg

Cel: puste schroniska!


Naszym celem są puste schroniska. Wiemy, że ten cel da się osiągnąć. Przykładem może być chociażby Holandia, gdzie według ostatnich doniesień nie ma ani jednego bezdomnego psa. W Polsce również udało się osiągnąć ten cel w Aleksandrowie Łódzkim. 


Kwota zrzutki, czyli 300 000 zł nie jest naszym faktycznym celem - opanowanie bezdomności zwierząt zajmie nam lata, dlatego cel będzie sukcesywnie zwiększany, dopóki będę w Polsce bezdomne psy i koty!


Ambasadorką kampanii została Kasia Gandor - blogerka i youtuberka, popularyzatorka zrównoważonego rozwoju, ekologii i zdrowego trybu życia, a prywatnie miłośniczka psich ogonów. Kasia od lat aktywnie wspiera działania Fundacji będąc domem tymczasowym dla naszych podopiecznych oraz organizując akcje promujące działania fundacji oraz przynoszące jej wsparcie finansowe.


y3875a90c011c39f.jpeg

Zasil Fundusz i weź udział w PIEStiwalu online!


Zmiana przyszłości zwierząt w Polsce jest możliwa tylko przy wspólnym działaniu. Nie zrobimy tego sami. Potrzebujemy wsparcia, siły, pomocy i trochę szczęścia, ale jesteśmy wytrwali i zrobimy to! Dołącz do nas! 


W podziękowaniu za wpłatę (ktorą dostaniesz na adres e-mail podany podczs wpłaty na zrzutkę) otrzymasz link do grupy na Facebooku, gdzie odbędzie się PIEStiwal. Pamiętaj o podaniu swojego aktywnego adresu e-mail! Ten sam mail podaj podczas zapisywania się do grupy :) 


d9eadd4564703e84.jpeg

jfca94b600f1f0a8.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 6894

 
Dane ukryte
20 zł
M
Magdalena Pijanowska
50 zł
 
Dane ukryte
5 zł
GC
Grażyna Czachor
20 zł
A
Alexa
50 zł
 
Dane ukryte
5 zł
K
Kasia Szlingiert
50 zł
K
Krzysztof Szymański
100 zł
MR
Marcin Rudnik
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 146

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

704 467 zrzutek

i zebrali

473 975 934 zł

A ty na co dziś zbierasz?