id: w7vf7t

Pies to przywilej - cel: puste schroniska!

Pies to przywilej - cel: puste schroniska!

137 261 zł 
z 300 000 zł
45%
186 dni do końca
7399 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1


  • Pierwszy zabieg kastracji, finansowany z Funduszu Profilaktyki Bezdomności, za nami! Mira czuję się dobrze, nie było żadnych komplikacji. :)


    Suczka wydała na świat już 6 szczeniąt, ale teraz mamy już pewność, że to się nie powtórzy. I to dzięki WAM! Dziękujemy! Pies po psie, gmina po gminie, sprawimy, że niechcianych psów w Polsce nie będzie!     Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Profilaktyka bezdomności 


Tworzymy Fundusz, który umożliwi realizację programu profilaktyki bezdomności wśród zwierząt domowych w polskich gminach. Pozwoli on zapobiec cierpieniu i samotności polskich psów i kotów. 

 

W polskich schroniskach w 2019 r. przebywało prawie 140 000 psów i kotów*. Jaka to liczba? Wyobraź sobie, że jedziesz z Zakopanego do Gdańska - to trasa 700 km. Jeśli te bezdomne psy i koty miałyby ustawić się rzędem na tej trasie, stałyby co 5 metrów! Co sekundę, podczas ok. 9 godzin trasy, mijałabyś/mijałbyś kolejne porzucone, niechciane zwierzę. Co więcej, liczba 140 000 zakłada tylko zwierzęta w schroniskach! Kolejne tysiące psów i kotów znajduję się pod opieką różnych fundacji, azyli i innych prywatnych podmiotów ratujących zwierzęta.  


Codziennie pojawiają się kolejne zbiórki na chore, porzucone, cierpiące zwierzęta. Naszym celem jest zmniejszenie ich liczby. Przeciwdziałanie zamiast niekończącego się naprawiania!  


Ogólnopolski Fundusz Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów pozwoli na wdrożenie programu kastracji zwierząt właścicielskich, który prowadzony systematycznie i zakrojony na szeroką skalę jest jedyną i najszybszą metodą na opanowanie bezdomności zwierząt w Polsce. Środki z Funduszu będą dostępne dla innych organizacji, osób pomagających lokalnie i gmin.

 

*według raportu rocznego Głównego Lekarza Weterynarii z wizytacji schronisk dla zwierząt za rok 2019 o774881433c34f79.jpeg

Pies to przywilej! 


POLSKA WOLNA OD BEZDOMNOŚCI ZWIERZĄT! - tak brzmiało główne założenie Fundacji Rasowy Kundel, gdy powstawała w 2015 roku. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy z czym to się wiąże... 


Następnie przyszła proza – CODZIENNIE kolejne zgłoszenia zwierząt w potrzebie, chorych, umierających, cierpiących... Nie mieliśmy wątpliwości, że musimy reagować! Jednak wtedy brakowało już czasu na działania fundamentalne... Lokalne ratowanie tu i teraz pochłonęło nas bez reszty. 


Teraz wracamy do pierwotnych założeń fundacji - skuteczne ograniczanie bezdomności, aż do jej zakończenia. Zdaliśmy sobie sprawę, że działanie jedynie bieżące nie rozwiązuje problemu bezdomności! d9d3015b2fb16718.jpeg

Cel: puste schroniska! 


Naszym celem są puste schroniska. Wiemy, że ten cel da się osiągnąć! Przykładem może być chociażby Holandia, gdzie według niedawnych doniesień nie ma ani jednego bezdomnego psa. W Polsce, a konkretnie w Aleksandrowie Łódzkim, również udało się osiągnąć ten cel. 


Kwota zrzutki, czyli 300 000 zł nie jest naszym faktycznym celem - opanowanie bezdomności zwierząt zajmie nam lata, dlatego cel będzie sukcesywnie zwiększany, dopóki będą w Polsce bezdomne psy i koty!  


Ambasadorką projektu została Kasia Gandor - blogerka i youtuberka, popularyzatorka zrównoważonego rozwoju, ekologii i zdrowego trybu życia, a prywatnie miłośniczka psich ogonów. Kasia od lat aktywnie wspiera działania Fundacji będąc domem tymczasowym dla naszych podopiecznych oraz organizując akcje promujące działania fundacji oraz przynoszące jej wsparcie finansowe. y3875a90c011c39f.jpeg

Zasil Fundusz i weź udział w akcji "Joga dla Czworonoga"! 


Zmiana przyszłości zwierząt w Polsce jest możliwa tylko przy wspólnym działaniu. Nie zrobimy tego sami. Potrzebujemy wsparcia, siły, pomocy i trochę szczęścia, ale jesteśmy wytrwali i zrobimy to! Dołącz do nas!  


Dostaniesz możliwość wzięcia udziału w akcji “Joga dla Czworonoga” oraz kody rabatowe od marek związanych z jogą, jeśli wpłacisz na Fundusz minimum 15 zł. Górnej granicy nie ma, mamy w końcu do uratowania setki tysięcy istnień, a jedna kastracja to koszt ok. 300 zł.  Więcej informacji o akcji znajdziesz tutaj: https://fb.me/e/47zBMlZUD


Po dokonaniu wpłaty wyświetli się wiadomość od nas, znajdziesz tam link do grupy na Facebooku, gdzie, w październiku i listopadzie, odbędzie się seria ponad 20 praktyk jogi, każda z inną nauczycielką/em. Taka sama wiadomość trafi także do Twojej skrzynki mailowej.


Pomagaj bezdomnym psom i kotom, a jednocześnie zadbaj o siebie!


Pamiętaj o podaniu swojego aktywnego adresu e-mail! Ten sam mail podaj podczas zapisywania się do grupy. 😊 


Zajrzyj też do zakładki “Skarbonki” na górze strony, możesz tam znaleźć coś ciekawego dla siebie! j1916d3ab22a529a.png

 Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 7399

 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
DR
Dominik Robak
ukryta
KN
Klaudia Naklicka
15 zł
 
Dane ukryte
18 zł
ZW
Zuzanna Wójcik
25 zł
AA
Ania Andrzejczak
15 zł
K
Karo
15 zł
AK
Agnieszka Krzyżanowska
20 zł
N
Natalia
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 151

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

753 308 zrzutek

i zebrali

544 151 688 zł

A ty na co dziś zbierasz?