id: pk88xe

Mali Odkrywcy, czyli prawdziwe kolonie dla dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski!

Mali Odkrywcy, czyli prawdziwe kolonie dla dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski!

Nasi użytkownicy założyli 1 145 387 zrzutek i zebrali 1 192 110 263 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • afd4bfcf28ccbc5f.jpegPięknie i z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pomogli zorganizować tegoroczne kolonie dla 64. dzieci z niepełnosprawnościami z całej Polski! Większość dzieci po raz pierwszy w życiu płynęła kajakiem i żaglówką, kąpała się w jeziorze, śpiewała przy ognisku... Te chwile zostaną w ich serduszkach i pamięci na zawsze również dzięki Państwa pomocy!


  Zapraszamy do obejrzenia video - podziękowania. W tym krótkim filmie jest mnóstwo dziecięcej radości i wdzięczność, którą kierujemy do Państwa, ponieważ to właśnie dzięki Darczyńcom Mali Odkrywcy stają się WIELCY 

  https://youtu.be/8Ehtd-O8eFE


  Szczegółowe relacje z kolonii można obejrzeć tutaj:

  kolonie z Liskiem Ibiskiem: https://podajdalej.org.pl/uncategorized/mali-odkrywcy-kolonie-z-liskiem-ibiskiem/

  kolonie sportowe: https://podajdalej.org.pl/uncategorized/mali-odkrywcy-na-sportowo/

  Na bieżąco o naszych działaniach informujemy na https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej 


  UWAGA: Bardzo prosimy Darczyńców, którzy spodziewają się przesyłki pocztowej od nas, a nie podali swojego adresu, o uzupełnienie danych. Proszę o przesłanie adresu pocztowego na e-mail: [email protected] Dziękujemy :-)


  Serdecznie pozdrawiamy i jeszcze raz z wdzięcznością dziękujemy za pomoc dzieciom i wspólne zmienianie świata!


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiesz, że większość dzieci z niepełnosprawnością nie czeka na wakacje? Bo w wakacje każdy ich dzień wygląda tak samo… siedzą przed telewizorem albo komputerem, gdy ich koleżanki i koledzy wyjeżdżają na kolonie. W Polsce nie ma oferty kolonii dla dzieci z niepełnosprawnością. A te dzieci, tak samo jak dzieci zdrowe chciałyby wyjechać bez mamy i taty, mieć super przygody, poznać nowych przyjaciół, nauczyć się nowych rzeczy, siedzieć przy ognisku, kąpać się w jeziorze i cieszyć się każdą chwilą!


Dlatego w Fundacji PODAJ DALEJ od 7 lat organizujemy kolonie Małych Odkrywców i wiemy, jak bardzo dzieci na nie czekają. Udział w koloniach jest bezpłatny.


Mali Odkrywcy opowiadają jak jest na koloniach:W tym roku dzieci z niepełnosprawnością szczególnie mocno i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują wyjazdu na kolonie! Po kilkunastu miesiącach spędzonych w domu źle się dzieje z ciałem - brak rehabilitacji i treningów bardzo osłabił już i tak słabe mięśnie... Pojawiły się też problemy wynikające z samotności, braku kontaktu z rówieśnikami, niemożności realizowania zainteresowań. 

 

Wiemy, że nie nadrobimy tego wszystkiego w tydzień, ale jesteśmy przekonani, że podczas kolonii Małych Odkrywców dzieci odetchną pełną piersią, spotkają się z rówieśnikami, będą cieszyć się każdą chwilą i aktywnie spędzać czas. Dla części z nich będzie to pierwszy w życiu wyjazd bez rodziców. Dla naszych stałych bywalców będzie to spotkanie ze starymi znajomymi. Dla większości z nich będzie to jedyny wyjazd w trakcie tegorocznych wakacji...

r6e95ac720316092.jpeg

W tym roku zorganizujemy kolonie w dwóch terminach - w centrum Polski, w okolicach Konina:

8 - 13 sierpnia artystyczne kolonie dla 15 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Lisek Ibisek poznaje świat. Dzieci spędzą czas bardzo aktywnie – będą rozwijać i pobudzać ukryte jeszcze talenty podczas różnorodnych zajęć i aktywności - plastyka, taniec, śpiew, teatr, a nawet majsterkowanie! Liczymy na dużo słońca, aby pracować w plenerze w pięknym parku w Osadzie Janaszkowo. Jeżeli jednak pogoda nie dopisze, zorganizujemy zajęcia w sali jagodowej lub poziomkowej pracowni muzycznej w Osadzie. Uczestnicy kolonii będą nocować w pobliskim Blues Hostelu. Tutaj będą mieć trochę obowiązków, aby uczyć się samodzielności podczas codziennych porannych i wieczornych czynności (m.in. ścielenie łóżka, przygotowanie kanapek, nakrywanie i sprzątanie ze stołu). Na zakończenie zaprosimy rodziców na wspólne ognisko i prezentację powstałych dzieł oraz zdobytych umiejętności.  h96b27a6614abadc.jpeg

15 - 21 sierpnia kolonie sportowe dla 45 dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Stawiamy na SPORT, żeby celnie trafiać do kosza, złapać wiatr w żagle i rozruszać się na dobre! Pierwszeństwo mają dzieci poruszające się na wózkach.

 

Zorganizujemy trzy sekcje:

1. Koszykarze na wózkach będą trenowali 2 x dziennie na hali sportowej pod okiem trenerów utytułowanej drużyny KSS Mustang Konin.

2. Nad jeziorem nie może zabraknąć sekcji żeglarsko - wodniackiej, w której dzieci oswajać się będą z wodą i sportami wodnymi.

3. W sekcji ogólnorozwojowej czeka mnóstwo ciekawych aktywności z drobnym sprzętem sportowym oraz sporty zespołowe. 

 

Na zakończenie kolonii zorganizujemy spływ kajakowy, który będzie odpowiednio zabezpieczony przez WOPR i naszą kadrę! 45 kajaków popłynie z Mikorzyna do Wąsosz, gdzie mieści się Osada Janaszkowo. Tutaj, w pięknym parku zorganizujemy bieg przełajowy – takie połączenie podchodów z olimpiadą sportową oraz ognisko pożegnalne.

n9e4725a76033939.jpeg

Oto jedno z podziękowań, które otrzymaliśmy od mamy Natalii:

Witam,

bardzo dziękujemy za zorganizowanie kolonii dla dzieci niepełnosprawnych. Natalia pierwszy raz wyjechała na wakacje bez mamy. Wcześniej nikt nigdy nie był w stanie zapewnić jej odpowiedniej opieki. Nikt nie miał nawet odwagi zająć się nią na dłużej.

Dzięki tym koloniom Natalia mogła poczuć się tak, jak inne zdrowe dzieci, które co roku wyjeżdżają na kolonie i obozy. Dzięki Państwu, moja młodsza córka również pojechała na kolonię, wcześniej nie chciała jechać, ze względu na to, że chora siostra zostanie w domu i będzie to niesprawiedliwe.

Dzięki Państwu pierwszy raz w życiu mogłam odpocząć, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak męczące, zwłaszcza psychicznie, jest zajmowanie się niepełnosprawnym intelektualnie dzieckiem.

Chylę czoła przed Organizatorami, Sponsorami i Opiekunami. Macie Państwo naprawdę WIELKIE SERCA:) Kolonię Natalia będzie wspominać jeszcze długo. Była to dla niej zupełnie nowa sytuacja i wspaniała przygoda:) Pocztą tradycyjną wysłałyśmy kartkę namalowaną przygotowaną przez nią samodzielnie:)

Jeszcze raz z całego serca dziękuję

Anna F-K

t933a6532230eb5f.jpeg

#MaliOdkrywcy #FundacjaPodajDalej #dobropowraca #Lato2021 #Niepełnosprawni #Wakacje #KolonieMaliOdkrywcy #MustangKonin

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 4

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
E-podziękowanie
Wyślemy od Ciebie radosne i pełne dobrej energii e-podziękowanie!
19 zł

Kupione 22

Zakończona
Inne
Video podziękowanie!
Wyślemy do Ciebie video podziękowanie od Małych Odkrywców, a przy okazji zobaczysz ile szczęścia sprawiła Twoja pomoc!
39 zł

Kupione 25

Zakończona
Inne
Video podziękowanie i prawdziwa pocztówka!
Wyślemy do Ciebie video podziękowanie od Małych Odkrywców oraz prawdziwą pocztówkę ze znaczkiem narysowaną przez dzieci. 
69 zł

Kupione 21 z 100

Zakończona
Inne
Lisek Ibisek i coś pięknego specjalnie dla Ciebie!
Otrzymasz piękną maskotkę Liska Ibiska oraz pracę plastyczną (np. obraz, naszyjnik, talizman), którą specjalnie dla Ciebie wykonają Mali Odkrywcy! W t...
1000 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 169

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków