id: pk88xe

Mali Odkrywcy, czyli prawdziwe kolonie dla dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski!

Mali Odkrywcy, czyli prawdziwe kolonie dla dzieci z niepełnosprawnością z całej Polski!

18 913 zł 
z 44 613
42%
zakończona 21.08.2021r
169 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • afd4bfcf28ccbc5f.jpegPięknie i z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pomogli zorganizować tegoroczne kolonie dla 64. dzieci z niepełnosprawnościami z całej Polski! Większość dzieci po raz pierwszy w życiu płynęła kajakiem i żaglówką, kąpała się w jeziorze, śpiewała przy ognisku... Te chwile zostaną w ich serduszkach i pamięci na zawsze również dzięki Państwa pomocy!


  Zapraszamy do obejrzenia video - podziękowania. W tym krótkim filmie jest mnóstwo dziecięcej radości i wdzięczność, którą kierujemy do Państwa, ponieważ to właśnie dzięki Darczyńcom Mali Odkrywcy stają się WIELCY 

  https://youtu.be/8Ehtd-O8eFE


  Szczegółowe relacje z kolonii można obejrzeć tutaj:

  kolonie z Liskiem Ibiskiem: https://podajdalej.org.pl/uncategorized/mali-odkrywcy-kolonie-z-liskiem-ibiskiem/

  kolonie sportowe: https://podajdalej.org.pl/uncategorized/mali-odkrywcy-na-sportowo/

  Na bieżąco o naszych działaniach informujemy na https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej 


  UWAGA: Bardzo prosimy Darczyńców, którzy spodziewają się przesyłki pocztowej od nas, a nie podali swojego adresu, o uzupełnienie danych. Proszę o przesłanie adresu pocztowego na e-mail: [email protected] Dziękujemy :-)


  Serdecznie pozdrawiamy i jeszcze raz z wdzięcznością dziękujemy za pomoc dzieciom i wspólne zmienianie świata!


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji o Małych Odkrywcach, która była emitowana 7 lipca w Programie 3 PR.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Kochani, dzieje się! Na kolonie Małych Odkrywców zbieramy na zrzutce, ale również podczas różnych imprez plenerowych, zbiórek urodzinowych i wyjazdów wakacyjnych! Wolontariusze Fundacji PODAJ DALEJ uwijają się jak pszczółki, nasze wakacyjne ulotki trafiają do Was również dzięki uprzejmości Primabiotic i DVDmax.pl. Dziękujemy z całego serca! 


  Na koncie Fundacji na dzień dzisiejszy zebraliśmy na kolonie 35 387 zł i z radością zmieniamy cel na zrzutce! Potrzebujemy 80 tys.zł minus 35 387 zł, czyli to, co zebraliśmy na koncie, a zatem celem na dziś jest kwota 44 613 zł! Mamy czas do końca lipca! Jeżeli możesz wesprzyj zbiórkę lub przekaż dalej naszą prośbę i spraw, że dzieci z niepełnosprawnościami będą miały prawdziwe kolonie.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Takie rzeczy dzieją się tylko w Koninie, bo Tu płynie energia! Mieszkańcy Konina i goście, którzy przybyli na COOL!TURALNY WEEKEND dorzucili się do zbiórki na kolonie Małych Odkrywców! W trakcie imprezy (25 i 27 czerwca) Wolontariusze Fundacji PODAJ DALEJ zebrali do puszek ponad 3 tysiące złotych. Pięknie dziękujemy Father's Friends 🎸🎸🎸 za energetyczny koncert i wsparcie zbiórki ♥️ Wszystkim Darczyńcom dziękujemy z całego serca ♥️ Dzięki Wam dzieciaki z niepełnosprawnościami będą miały wspaniałe kolonie! Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

  bc5d41d60fa8e3a3.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Na organizację tegorocznych kolonii Małych Odkrywców potrzebujemy 80 000 zł. Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy dorzucają swoje darowizny do zrzutki i Darczyńcom, którzy wpłacają darowizny na konto Fundacji PODAJ DALEJ - mamy już od Was 15 540 zł! Z całego serca dziękujemy Przyjaciołom z Grupy RABEN, KRAMP Sp. z o.o., PEPCO Polska, BOSMA ELECTRIC Sp. z o.o., MZGOK Konin, PWiK Konin, MPEC Konin, PGKiM Konin oraz darczyńcom indywidualnym - Pani Elżbiecie z Warszawy i Pani Annie z miejscowości Szebnie.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy wiesz, że większość dzieci z niepełnosprawnością nie czeka na wakacje? Bo w wakacje każdy ich dzień wygląda tak samo… siedzą przed telewizorem albo komputerem, gdy ich koleżanki i koledzy wyjeżdżają na kolonie. W Polsce nie ma oferty kolonii dla dzieci z niepełnosprawnością. A te dzieci, tak samo jak dzieci zdrowe chciałyby wyjechać bez mamy i taty, mieć super przygody, poznać nowych przyjaciół, nauczyć się nowych rzeczy, siedzieć przy ognisku, kąpać się w jeziorze i cieszyć się każdą chwilą!


Dlatego w Fundacji PODAJ DALEJ od 7 lat organizujemy kolonie Małych Odkrywców i wiemy, jak bardzo dzieci na nie czekają. Udział w koloniach jest bezpłatny.


Mali Odkrywcy opowiadają jak jest na koloniach:W tym roku dzieci z niepełnosprawnością szczególnie mocno i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują wyjazdu na kolonie! Po kilkunastu miesiącach spędzonych w domu źle się dzieje z ciałem - brak rehabilitacji i treningów bardzo osłabił już i tak słabe mięśnie... Pojawiły się też problemy wynikające z samotności, braku kontaktu z rówieśnikami, niemożności realizowania zainteresowań. 

 

Wiemy, że nie nadrobimy tego wszystkiego w tydzień, ale jesteśmy przekonani, że podczas kolonii Małych Odkrywców dzieci odetchną pełną piersią, spotkają się z rówieśnikami, będą cieszyć się każdą chwilą i aktywnie spędzać czas. Dla części z nich będzie to pierwszy w życiu wyjazd bez rodziców. Dla naszych stałych bywalców będzie to spotkanie ze starymi znajomymi. Dla większości z nich będzie to jedyny wyjazd w trakcie tegorocznych wakacji...

r6e95ac720316092.jpeg

W tym roku zorganizujemy kolonie w dwóch terminach - w centrum Polski, w okolicach Konina:

8 - 13 sierpnia artystyczne kolonie dla 15 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Lisek Ibisek poznaje świat. Dzieci spędzą czas bardzo aktywnie – będą rozwijać i pobudzać ukryte jeszcze talenty podczas różnorodnych zajęć i aktywności - plastyka, taniec, śpiew, teatr, a nawet majsterkowanie! Liczymy na dużo słońca, aby pracować w plenerze w pięknym parku w Osadzie Janaszkowo. Jeżeli jednak pogoda nie dopisze, zorganizujemy zajęcia w sali jagodowej lub poziomkowej pracowni muzycznej w Osadzie. Uczestnicy kolonii będą nocować w pobliskim Blues Hostelu. Tutaj będą mieć trochę obowiązków, aby uczyć się samodzielności podczas codziennych porannych i wieczornych czynności (m.in. ścielenie łóżka, przygotowanie kanapek, nakrywanie i sprzątanie ze stołu). Na zakończenie zaprosimy rodziców na wspólne ognisko i prezentację powstałych dzieł oraz zdobytych umiejętności.  h96b27a6614abadc.jpeg

15 - 21 sierpnia kolonie sportowe dla 45 dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Stawiamy na SPORT, żeby celnie trafiać do kosza, złapać wiatr w żagle i rozruszać się na dobre! Pierwszeństwo mają dzieci poruszające się na wózkach.

 

Zorganizujemy trzy sekcje:

1. Koszykarze na wózkach będą trenowali 2 x dziennie na hali sportowej pod okiem trenerów utytułowanej drużyny KSS Mustang Konin.

2. Nad jeziorem nie może zabraknąć sekcji żeglarsko - wodniackiej, w której dzieci oswajać się będą z wodą i sportami wodnymi.

3. W sekcji ogólnorozwojowej czeka mnóstwo ciekawych aktywności z drobnym sprzętem sportowym oraz sporty zespołowe. 

 

Na zakończenie kolonii zorganizujemy spływ kajakowy, który będzie odpowiednio zabezpieczony przez WOPR i naszą kadrę! 45 kajaków popłynie z Mikorzyna do Wąsosz, gdzie mieści się Osada Janaszkowo. Tutaj, w pięknym parku zorganizujemy bieg przełajowy – takie połączenie podchodów z olimpiadą sportową oraz ognisko pożegnalne.

n9e4725a76033939.jpeg

Oto jedno z podziękowań, które otrzymaliśmy od mamy Natalii:

Witam,

bardzo dziękujemy za zorganizowanie kolonii dla dzieci niepełnosprawnych. Natalia pierwszy raz wyjechała na wakacje bez mamy. Wcześniej nikt nigdy nie był w stanie zapewnić jej odpowiedniej opieki. Nikt nie miał nawet odwagi zająć się nią na dłużej.

Dzięki tym koloniom Natalia mogła poczuć się tak, jak inne zdrowe dzieci, które co roku wyjeżdżają na kolonie i obozy. Dzięki Państwu, moja młodsza córka również pojechała na kolonię, wcześniej nie chciała jechać, ze względu na to, że chora siostra zostanie w domu i będzie to niesprawiedliwe.

Dzięki Państwu pierwszy raz w życiu mogłam odpocząć, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak męczące, zwłaszcza psychicznie, jest zajmowanie się niepełnosprawnym intelektualnie dzieckiem.

Chylę czoła przed Organizatorami, Sponsorami i Opiekunami. Macie Państwo naprawdę WIELKIE SERCA:) Kolonię Natalia będzie wspominać jeszcze długo. Była to dla niej zupełnie nowa sytuacja i wspaniała przygoda:) Pocztą tradycyjną wysłałyśmy kartkę namalowaną przygotowaną przez nią samodzielnie:)

Jeszcze raz z całego serca dziękuję

Anna F-K

t933a6532230eb5f.jpeg

#MaliOdkrywcy #FundacjaPodajDalej #dobropowraca #Lato2021 #Niepełnosprawni #Wakacje #KolonieMaliOdkrywcy #MustangKonin

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Południowa 2A, 62-500

Konin, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 169

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków

Lokalizacja

Południowa 2A, 62-500

Konin, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

892 049 zrzutek

i zebrali

833 202 063 zł

A ty na co dziś zbierasz?