id: pk98ej

Rodzimowiercy na swoim – budowa chramu

Rodzimowiercy na swoim – budowa chramu

2 770 zł 
z 180 000 zł
1%
140 dni do końca
36 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Projekt zmierzający do wybudowania świątyni

na zakupionej ziemi z przeznaczeniem na rodzimowiercze cele kultowe.


Wyobraźcie sobie czysty ekologicznie teren w centralnym miejscu którego szumi Święty Gaj, a w nim skryta jest niewielka, kryta gontem, poświęcona odwiecznym słowiańskim bóstwom, świątynia. W ramach I etapu projektu „Rodzimowiercy na swoim - rodzimowiercza ziemia” 21 maja 2022 r. nabyliśmy ponad hektarowy teren w miejscowości Barchów. Spełnia on zdecydowaną większość przyjętych przez nas wymogów i umożliwia podjęcie starań o wybudowanie świątyni z prawdziwego zdarzenia. I tu w wkraczamy w II etap projektu, czyli pozyskania środków na organizację miejsca ofiarnego oraz budowę chramu zapewniającego nam godne warunki do sprawowania kultu.


W sumie mamy już przeszło 15 366 złotych.W gronie osób nam podobnych powstał projekt przestrzeni architektoniczno-krajobrazowej zgodnej z zasadami starożytnych, słowiańskich przekazów. Przestrzeni mogącej stanowić nie tylko teren rekreacyjny dla całych rodzin, niosącej głębsze wartości edukacyjne, ale przede wszystkim przywracającej zapomniane dla większości polskiego społeczeństwa tradycje i wierzenia. Naszym marzeniem jest, by po wiekach na polskich ziemiach znów wzrastał poświęcony przodkom Święty Gaj. By powstała świątynia, w której spotykać się będą mogli czciciele Świętowita, Peruna, Welesa, Mokoszy oraz pozostałych bóstw, których pamięć stanowi część naszego dziedzictwa. Być może z czasem powstanie tradycyjna słowiańska wioska, w której ludzie poszukujący kontaktu z naturą czuliby się jak u siebie.
Podczas I etapu projektu Wasza ofiarność i nasza determinacja doprowadziła do zakupu działki. W tym czasie dowiedliśmy konsekwencji działania i swojej pełnej wiarygodności. Powoli, sukcesywnie dążyliśmy do celu, którego nie udałoby się osiągnąć bez Waszego zaufania i życzliwości. Widząc dotychczasowe postępy naszych starań, żywimy nadzieję, że podobną przychylność okażecie nam także podczas realizacji drugiego etapu projektu „Rodzimowiercy na swoim – budowa chramu”.


u088d7997960ddc6.pngTeren już mamy. Teraz chcemy o niego zadbać i właściwie zagospodarować. Nad przepływającym w granicy działki Liwcem planujemy miejsce ofiarne z paleniskiem, ławami i zadaszonymi, półotwartymi wiatami. W dalszej części podnoszącego się od strony rzeki terenu planujemy budowę świątyni, która służyć nam będzie przy mniej sprzyjającej aurze pogodowej. Stanie się również miejscem wieców i spotkań edukacyjno-kulturalnych (mamy już nawet wstępnie wytypowany projekt architektoniczny, który da się łatwo zaadaptować). Zwracając się o wsparcie tego projektu, nie prosimy o nic dla siebie. Pragniemy wybudować coś, co przez lata służyć będzie nam wszystkim. Wspierając ten projekt wspieracie rozwój miejsca, które już teraz należy do Was. Do wszystkich osób, którym szczególnie bliska jest rodzima, słowiańska wiara i kultura.


Bardzo liczymy na Wasze wsparcie. Twórzcie z nami rodzimowierczą historię! Nawet drobna kwota wpłacona przez wiele osób pozwoli nam zrobić krok naprzód. Pamiętajcie, że to co dziś przekażecie, wróci do Was jutro w formie publicznie dostępnego miejsca, z którego sami będziecie mogli korzystać.


WSPIERAM


Po więcej informacji zapraszamy na:

RODZIMOWIERCA.PL

FACEBOOK


W ciągu tygodnia od jej dokonania prześlij pod e-mail: rkp.org.pl(at)wp.pl dowód swojej wpłaty i odbierz nagrody. Przy wsparciu

50 PLN lub więcej

otrzymasz od nas smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie.

150 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie.

yb7p5y-caea19d2.pngyb7p5y-1c24681.png


600 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także prawo do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie podczas organizowanych tam spotkań i świąt rodzimowierczych (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni).

1000 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także prawo do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie niezależnie od terminu (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni podczas spotkań i świąt lub nie dłuższym niż 2 tygodnie po za terminami spotkań i świąt).

1500 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także prawo do darmowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie podczas organizowanych tam spotkań i świąt rodzimowierczych (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni) oraz do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie w pozostałym okresie (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 2 tygodnie).

2000 PLN lub więcej

otrzymasz od nas medal pamiątkowy, smycz oraz oficjalne podziękowanie na piśmie, a także prawo do darmowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie podczas organizowanych tam spotkań i świąt rodzimowierczych (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 4 dni) oraz do zniżkowego biwakowania na wyznaczonym w ramach nieruchomości terenie w pozostałym okresie (w zależności od dostępności wolnych miejsc i w okresie czasu nie dłuższym niż 2 tygodnie), jak również zostaniesz uhonorowany jako darczyńca wpisem z imienia i nazwiska na planowanej honorowej tablicy pamięci.

Uwaga: w przypadku nagród wysyłanych za granice, dodatkowy koszt wysyłki pokrywa wspierający.


Zgodnie z aktualizacją regulaminu serwisu ZRZUTKA.PL z 24 stycznia 2020 roku, przedstawiamy przewidywany kosztorys wskazujący konkretne kwoty/wydatki, jakie mają zostać sfinansowane z zebranych środków:

  • 15 000 PLN - przygotowanie miejsca obrzędowego z paleniskiem, ławami i zasadzonymi, półotwartymi wiatami;
  • 160 000 PLN – orientacyjny (prognoza z 2021 r.) koszt budowy chramu, stan surowy zamknięty (w razie konieczności możliwość zwiększenia tej kwoty o środki zebrane bezpośrednio przez związek, poza serwisem zrzutka.pl);
  • 5 000 PLN – opłaty regulacyjne.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

07-130

Barchów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Wpłaty 36

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

07-130

Barchów, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

879 108 zrzutek

i zebrali

808 701 979 zł

A ty na co dziś zbierasz?