id: pkty8b

Lekcje języka ukraińskiego dla Polaków i polskiego dla Ukraińców w Domu Sąsiedzkim w Kaliszu

Lekcje języka ukraińskiego dla Polaków i polskiego dla Ukraińców w Domu Sąsiedzkim w Kaliszu

Nasi użytkownicy założyli 1 226 308 zrzutek i zebrali 1 348 431 242 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

  • Czasy są nieprzewidywalne i zmienne.

    Nasza pierwsza cudowna lektorka Yaryna jest już w Kanadzie, ale mamy już nową, równie wspaniałą nauczycielkę - Irynę Klius, która prowadzi nie jedną, a dwie grupy uczące się ukraińskiego w naszym Domu.

    Ira jest specjalistką w dziedzinie nauczania obcokrajowców języka ukraińskiego - ma doktorat z tej dziedziny!

    Niezmienne jest jednak to, że bez waszej pomocy i wpłat na zrzutkę te lekcje nie będą mogły się odbywać. Z góry dziękujemy w imieniu własnym i Iry za wszelkie wpłaty, które w całości przeznaczone są na opłacenie pracy naszych lektorek.


    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.

Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.

Opis zrzutki

Cześć!

Prowadzimy pierwszy w Kaliszu Dom Sąsiedzki.

Otrzymaliśmy na ten cel dotację od Miasta. Kwota dotacji wystarcza nam na koszty utrzymania lokalu i podstawową działalność, ale jest to zdecydowanie za mało na to, by realizować tu wszystkie pomysły i plany z jakimi do nas przychodzicie. A jest ich bardzo dużo - szczególnie, że w tej chwili działamy ze wzmożoną siłą, bo staliśmy się miejscem spotkań przybyłych do Kalisza sąsiadów z Ukrainy. Chcemy, żeby Dom Sąsiedzki był również dla nich miejscem, w którym mogą oderwać się na moment od trosk i codziennych problemów.


Do sedna! ;)

Wielokrotnie słyszeliśmy:

Chcę wspierać Dom Sąsiedzki! Jak mogę pomóc?

No to szybka podpowiedź jak można to zrobić:

Wpłać tyle ile możesz/chcesz na tę zrzutkę :)

My przeznaczymy te pieniądze na aktualne potrzeby i realizację wielu super działań.

W tej chwili główną potrzebą zgłaszaną przez osoby korzystające z DS są lekcje ukraińskiego (żeby dogadywać się z nowo przybyłą społecznością) oraz lekcje polskiego dla Ukraińców.


Co jeszcze możesz zrobić?


  • Wpaść i podzielić się swoimi umiejętnościami - nie musisz być specjalistą, wystarczy, że masz pasję, która być może zainteresuje też innych odwiedzających Dom.
  • Podrzucić produkty potrzebne w codziennym użytkowaniu - kawę (ziarnistą - do ekspresu), środki czystości czy materiały plastyczne (pytaj - powiemy co aktualnie jest potrzebne)



O naszych działaniach - tych które już zrealizowaliśmy a także o tym co planujemy -

możecie poczytać tutaj na naszym fb i instagramie:

www.facebook.com/domsasiedzkikalisz

www.instagram.com/domsasiedzkikalisz


--------------------------------------------------------------


Jeśli chcecie poznać szczegóły naszego funkcjonowania - chętnie opowiemy przy kawie ;) - a poniżej szybka ściąga z tego czym jest Dom Sąsiedzki.


Pierwszy w Kaliszu Dom Sąsiedzki - co to za miejsce?


To przestrzeń przeznaczona na aktywność lokalną mieszkańców. Miejsce, które integruje społeczność – tę lokalną, sąsiedzką z dzielnicy, ale też mieszkańców całego miasta, którzy będą mieli ochotę się tutaj zjawić. To miejsce, w którym dostaje się wsparcie, pobudza do aktywności, inspiruje i wzmacnia relacje między ludźmi. Można w nim poznać sąsiadów i aktywistów z całego miasta, zaangażować się w lokalne przedsięwzięcia, zrealizować własne pomysły, wziąć udział w warsztatach, otwartych spotkaniach, imprezach kulturalnych lub też po prostu wypić kawę, poczytać książkę, czy zagrać w planszówki.


Jaki jest program Domu Sąsiedzkiego?

Dom Sąsiedzki nie ma odgórnie ustalonego programu zajęć – to pomysły mieszkańców, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych tworzą na bieżąco plan działania. W Domu Sąsiedzkim mieszkańcy mogą m.in. spotkać swoich sąsiadów, uczyć się nawzajem nowych rzeczy (sąsiedzkie warsztaty i szkolenia) organizować spotkania lub po prostu razem spędzać czas. O tym jakie są plany – tematyczne i godzinowe – będziemy informować na bieżąco przez nasz profil na FB oraz tablicę informacyjną w Domu Sąsiedzkim.


Co zrobić żeby zrealizować swój pomysł na działanie w Domu Sąsiedzkim

Zgłosić się z nim do gospodarzy – przez wiadomość na FB, maila ([email protected]) lub osobiście w Domu Sąsiedzkim. Jeśli Twój pomysł wpisuje się w ideę Domu, znajdzie się termin w kalendarzu i chętni by się przyłączyć – śmiało możesz działać.


Czy Dom Sąsiedzki to świetlica, w której można zostawić dzieci?

Nie, nie jesteśmy świetlicą, nie zapewniamy opieki dzieciom, nie animujemy osób odwiedzających Dom. W Domu Sąsiedzkim każdy jest „u siebie” – sam robi sobie herbatę i myje po sobie kubek. Sam również musi zadbać o dobre relacje z innymi użytkownikami tej przestrzeni. Dzieci do 13 roku życia mogą odwiedzać Dom Sąsiedzki wyłącznie z pełnoletnimi opiekunami. Młodzież 13+ może przebywać w Domu samodzielnie, o ile opiekunowie prawni wyrażą na to pisemną zgodę.


Czym zajmują się gospodarze Domu Sąsiedzkiego?

Gospodarze – Stowarzysznie Multi.Art – koordynują działania w Domu Sąsiedzkim, które tworzą i realizują mieszkańcy, pomagają w organizacji pomysłów mieszkańców – zapewniając potrzebne wsparcie (merytoryczne, organizacyjne, promocyjne czy techniczne), ale nie realizują zgłoszonych pomysłów za pomysłodawców. Jeśli masz inne pytania dotyczące Domu Sąsiedzkiego – pisz albo od razu wpadaj na kawę :)


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 24

 
Monika P.
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Agata
 
Anita Bugajny
50 zł
 
EJM
40 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Agata Pierzchalska
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Monika P.
100 zł
 
Jaga
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków