Lekcje języka ukraińskiego dla Polaków i polskiego dla Ukraińców w Domu Sąsiedzkim w Kaliszu
Lekcje języka ukraińskiego dla Polaków i polskiego dla Ukraińców w Domu Sąsiedzkim w Kaliszu
Nasi użytkownicy założyli 1 226 308 zrzutek i zebrali 1 348 431 242 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności3
-
Czasy są nieprzewidywalne i zmienne.
Nasza pierwsza cudowna lektorka Yaryna jest już w Kanadzie, ale mamy już nową, równie wspaniałą nauczycielkę - Irynę Klius, która prowadzi nie jedną, a dwie grupy uczące się ukraińskiego w naszym Domu.
Ira jest specjalistką w dziedzinie nauczania obcokrajowców języka ukraińskiego - ma doktorat z tej dziedziny!
Niezmienne jest jednak to, że bez waszej pomocy i wpłat na zrzutkę te lekcje nie będą mogły się odbywać. Z góry dziękujemy w imieniu własnym i Iry za wszelkie wpłaty, które w całości przeznaczone są na opłacenie pracy naszych lektorek.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Cześć!
Prowadzimy pierwszy w Kaliszu Dom Sąsiedzki.
Otrzymaliśmy na ten cel dotację od Miasta. Kwota dotacji wystarcza nam na koszty utrzymania lokalu i podstawową działalność, ale jest to zdecydowanie za mało na to, by realizować tu wszystkie pomysły i plany z jakimi do nas przychodzicie. A jest ich bardzo dużo - szczególnie, że w tej chwili działamy ze wzmożoną siłą, bo staliśmy się miejscem spotkań przybyłych do Kalisza sąsiadów z Ukrainy. Chcemy, żeby Dom Sąsiedzki był również dla nich miejscem, w którym mogą oderwać się na moment od trosk i codziennych problemów.Do sedna! ;)
Wielokrotnie słyszeliśmy:
Chcę wspierać Dom Sąsiedzki! Jak mogę pomóc?
No to szybka podpowiedź jak można to zrobić:
Wpłać tyle ile możesz/chcesz na tę zrzutkę :)
My przeznaczymy te pieniądze na aktualne potrzeby i realizację wielu super działań.
W tej chwili główną potrzebą zgłaszaną przez osoby korzystające z DS są lekcje ukraińskiego (żeby dogadywać się z nowo przybyłą społecznością) oraz lekcje polskiego dla Ukraińców.
Co jeszcze możesz zrobić?
- Wpaść i podzielić się swoimi umiejętnościami - nie musisz być specjalistą, wystarczy, że masz pasję, która być może zainteresuje też innych odwiedzających Dom.
- Podrzucić produkty potrzebne w codziennym użytkowaniu - kawę (ziarnistą - do ekspresu), środki czystości czy materiały plastyczne (pytaj - powiemy co aktualnie jest potrzebne)
O naszych działaniach - tych które już zrealizowaliśmy a także o tym co planujemy -
możecie poczytać tutaj na naszym fb i instagramie:
www.facebook.com/domsasiedzkikalisz
www.instagram.com/domsasiedzkikalisz
--------------------------------------------------------------
Jeśli chcecie poznać szczegóły naszego funkcjonowania - chętnie opowiemy przy kawie ;) - a poniżej szybka ściąga z tego czym jest Dom Sąsiedzki.
Pierwszy w Kaliszu Dom Sąsiedzki - co to za miejsce?
Jaki jest program Domu Sąsiedzkiego?
Dom Sąsiedzki nie ma odgórnie ustalonego programu zajęć – to pomysły mieszkańców, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych tworzą na bieżąco plan działania. W Domu Sąsiedzkim mieszkańcy mogą m.in. spotkać swoich sąsiadów, uczyć się nawzajem nowych rzeczy (sąsiedzkie warsztaty i szkolenia) organizować spotkania lub po prostu razem spędzać czas. O tym jakie są plany – tematyczne i godzinowe – będziemy informować na bieżąco przez nasz profil na FB oraz tablicę informacyjną w Domu Sąsiedzkim.
Co zrobić żeby zrealizować swój pomysł na działanie w Domu Sąsiedzkim
Zgłosić się z nim do gospodarzy – przez wiadomość na FB, maila ([email protected]) lub osobiście w Domu Sąsiedzkim. Jeśli Twój pomysł wpisuje się w ideę Domu, znajdzie się termin w kalendarzu i chętni by się przyłączyć – śmiało możesz działać.
Czy Dom Sąsiedzki to świetlica, w której można zostawić dzieci?
Nie, nie jesteśmy świetlicą, nie zapewniamy opieki dzieciom, nie animujemy osób odwiedzających Dom. W Domu Sąsiedzkim każdy jest „u siebie” – sam robi sobie herbatę i myje po sobie kubek. Sam również musi zadbać o dobre relacje z innymi użytkownikami tej przestrzeni. Dzieci do 13 roku życia mogą odwiedzać Dom Sąsiedzki wyłącznie z pełnoletnimi opiekunami. Młodzież 13+ może przebywać w Domu samodzielnie, o ile opiekunowie prawni wyrażą na to pisemną zgodę.
Czym zajmują się gospodarze Domu Sąsiedzkiego?
Gospodarze – Stowarzysznie Multi.Art – koordynują działania w Domu Sąsiedzkim, które tworzą i realizują mieszkańcy, pomagają w organizacji pomysłów mieszkańców – zapewniając potrzebne wsparcie (merytoryczne, organizacyjne, promocyjne czy techniczne), ale nie realizują zgłoszonych pomysłów za pomysłodawców. Jeśli masz inne pytania dotyczące Domu Sąsiedzkiego – pisz albo od razu wpadaj na kawę :)
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Na kawę ;)