Wyjątkowej szkole muzycznej grozi zamknięcie. ALLEGRETTO potrzebuje pomocy! ID: pkvdaj

Wyjątkowej szkole muzycznej grozi zamknięcie. ALLEGRETTO potrzebuje pomocy! ID: pkvdaj

17 646 zł z 95 000 zł

18%

17 646 zł

17 646 zł

z 95 000 zł

zakończona

zakończona

14.07.2019r

230

230

wspierających
18%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Nasza ukochana Autorska Szkoła Muzyki ALLEGRETTO jest w tarapatach finansowych! Potrzebna natychmiastowa pomoc, aby nasze dzieci (również te ze specjalnymi potrzebami) miały szansę na dalsze zanurzanie się w muzyce, otwierającej ich na całkowicie nowe możliwości.

Nasza ukochana Autorska Szkoła Muzyki ALLEGRETTO jest w tarapatach finansowych!

Bez Twojego wsparcia nie będziemy w stanie prowadzić szkoły!

ALLEGRETTO pracuje poza systemem formalnej muzycznej edukacji - dzieci nie są poddawane ocenianiu, nie przechodzą egzaminów - i jako taka nie wpisuje się w system edukacji, nie może być zarejestrowana jako szkoła przez co w obecnej chwili nie ma szansy na otrzymanie jakiegokolwiek dofinansowania ze strony Ministerstwa.

Krótko o nas:

ALLEGRETTO to wyjątkowe miejsce, które ma pod swoimi skrzydłami 250 dzieci. Zostało stworzone z myślą o pobudzaniu i rozwijaniu zdolności muzycznych i talentów najmłodszych. W pracy wykorzystuje nowoczesną gordonowską koncepcję umuzykalniania dzieci.

Szkoła odpowiada również na specjalne potrzeby dzieci na różnym stopniu rozwoju.

Gdy tradycyjny system nauczania skreślił je, dostają tutaj szansę, znajdują swoje miejsce w świecie muzyki, co w konsekwencji uskrzydla je i motywuje do dalszego kształcenia i poszukiwań.

Jest to jedyna tego typu szkoła na skalę kraju, unikatowa.

Naszą misją jest budzenie w dzieciach naturalnej wrażliwości na muzykę, rozwijanie ich predyspozycji i talentów w tym zakresie oraz praca z nimi w taki sposób, by czerpały ogromną radość i satysfakcję z tworzenia muzyki i występów scenicznych. To nie wszystko. Dzieci od maleńkości zanurzone w świecie dźwięków mają znacznie większe predyspozycje do nauki w wielu dziedzinach. Jako główne wymienia się zdolności matematyczne, poznawania języków obcych, ale również umiejętności kreatywnego, nieszablonowego myślenia we wszystkich dziedzinach życia, rozwoju inteligencji wielorakich.

Przeczytaj więcej o szkole

Udowodniono, że obcowanie z muzyką przez kobiety w ciąży, niemowlęta czy przedszkolaki powoduje wytwarzanie się w mózgach maluchów nowych połączeń nerwowych.

Ucząc dzieci muzyki, dbamy więc o ich wszechstronny rozwój. To najlepsza inwestycja, a dla pociechy wartościowy dar na całe życie.

Dzięki nieszablonowemu i indywidualnemu podejściu do dzieci, otrzymują one wyjątkową okazję do bezstresowego poznania siebie i swoich możliwości.

Różnorodność zajęć oferowanych przez szkołę, liczne występy wzmacniają pewność siebie dziecka, chęć podejmowania prób i akceptację pomyłek, nie zrażania się.

Dzięki organizowanym w szkole kursom dla nauczycieli muzyki, wartości kultywowane w Allegretto niesione są w całą Polskę, włączając kolejne środowiska w to fantastyczne doświadczenie.

Szkołę założyła i prowadzi wraz z młodą i zaangażowaną kadrą mgr sztuki Urszula Polak

absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej, instruktor zajęć z maluszkami i przedszkolakami, nauczyciel gry na fortepianie, dyrygent chórów dziecięcych.

Jest pierwszym na Dolnym Śląsku specjalistą – certyfikowanym instruktorem muzyki wg nowatorskiej koncepcji uczenia muzyki profesora Gordona, członkiem The Gordon Institute for Music Learning oraz Polskiego Towarzystwa Edwina Eliasa Gordona.

Wiedzę i umiejętności zdobywała podczas Międzynarodowych Seminariach Gordonowskich, a także szkoleniach i kursach prowadzonych przez wykładowców z USA (Richard Grunow, Christopher Azzara, Marilyn Lowe, Alice Hammel, Michael Martin, Dina Alexander).

Prywatnie jest mamą 9-letniego Marcela, pasjonatką tańca – ludowego i towarzyskiego, a także niedyrektywnych metod nauczania.

ALLEGRETTO PRZEŻYWA POWAŻNY KRYZYS FINANSOWY!

Głównym celem stworzenia tej szkoły było utworzenie przestrzeni na indywidualny i bezpieczny rozwój dzieci, ale nie komercyjny zysk finansowy. Szkoła była tworzona z pasji, zabrakło osoby, która dysponuje profesjonalną wiedzą i doświadczeniem w biznesie.

Jednym z nieoczekiwanych, trudnych wyzwań okazała się konieczność zmiany lokalu w 2016 roku. Znalezienie miejsca, którego sąsiedzi zgodzą się na wiele godzin muzyki każdego dnia graniczyła z cudem. Po wielu trudach udało się jednak znaleźć obecną siedzibę oraz wyposażyć i przystosować nowe miejsce do potrzeb dzieci. Wiązało się to jednak z bardzo dużymi nakładami finansowymi.

Wyjątkowo niefortunne nałożenie się w tym okresie poważnego, osobistego kryzysu założycielki szkoły, której życie prywatne legło w gruzach, sprawiło podjęcie fatalnych w skutkach decyzji finansowych, które spowodowały znalezienie się w pętli kredytowej.

Właścicielka w dalszym ciągu koncentruje się na czynnej działalności edukacyjnej. Mimo ogromnych starań z jej strony, ciężar samodzielnego prowadzenia placówki oraz samotnego wychowywania 9-letniego dziecka przerósł ją.

ALLEGRETTO jest szkołą, lecz nie według reguł jakie funkcjonują w polskim systemie formalnej muzycznej edukacji. Jesteśmy placówką finansowaną wyłącznie przez rodziców.

Innowacyjna forma dydaktyki ALLEGRETTO nie ogranicza się do prowadzenia według sztywnych ram programowych lecz wprowadza swoje autorskie rozwiązania, które nie mieszczą się w pojęciu typowej szkoły muzycznej. Dlatego nie możemy liczyć na ministerialne dofinansowanie.

BEZ POMOCY Z ZEWNĄTRZ I WSPARCIA FINANSOWEGO SZKOŁA MOŻE PRZESTAĆ ISTNIEĆ!

Na uregulowanie bieżących zobowiązań, a także odzyskanie płynności finansowej szkoła potrzebuje zgromadzić 95 tysięcy złotych. Na tę kwotę składają się nagromadzone zobowiązania z kilku lat (m.in. zaległości w ZUS i US, pożyczki pozabankowe i bieżące zaległości w opłatach administracyjnych).

Szkoła od kilku miesięcy ma rosnący przychód i ustabilizowane koszty, jednakże to co nas wykańcza to ogromne raty kredytów i pożyczek, które doszły do kilku tysięcy złotych miesięcznie! Gdyby nie te zobowiązania, szkoła byłaby w stanie się finansować. Niestety przez te ogromne raty, które trzeba terminowo spłacać, wciąż walczymy z kumulującymi się zaległościami w bieżących opłatach, które w tym momencie osiągnęły już krytyczny poziom.

Marzeniem założycielki Autorskiej Szkoły Muzyki ALLEGRETTO jest kontynuowanie pracy i dalsze rozwijanie tej placówki, której poświęciła wiele lat swojego życia.

Jej zamknięcie będzie skutkowało olbrzymią pustką w polskim szkolnictwie muzycznym, będzie ciosem dla wszystkich kształcących się do tej pory dzieci, które kochają to miejsce, czują się tutaj docenione i dowartościowane!

Wobec trudności finansowych podjęte zostały działania w kierunku przeprowadzenia analizy finansowej, obecnie pilnie poszukiwany jest kierownik ds operacyjnych.

Jeżeli misja Autorskiej Szkoły ALLEGRETTO jest Ci bliska, daj jej drugą szansę, wpłacając choćby symboliczną kwotę. Za wszelkie wpłaty bardzo dziękujemy!

O szkole najlepiej mogą wypowiedzieć się uczniowie i ich rodzice.

Oto niektóre z recenzji rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia w Szkole ALLEGRETTO:

Bianka: – ocena 5 gwiazdek "Moje dzieciaki uczęszczają do tej szkoły. Poziom jest bardzo zadowalający! Zajęcia prowadzone są w sposób przemyślany i profesjonalny. Grupy są małe, natomiast zainteresowanie dziećmi uczestniczącymi w zajęciach duże! Podejście do rozwijania umiejętności muzycznych- kreatywne! Natomiast gdy na zajęcia wkracza Urszula Polak, to ma się wrażenie, że na oddział właśnie wszedł ordynator! ; ) Jej ogromna wiedza i kompetencje są wyczuwalne od razu. Cieszę się ogromnie, ze tam trafiliśmy! Serdecznie polecam!"

DH6oLzjS6VB_VBDuFNEhL3wfwnteiaYP5cYF7cD1wbPE0vt0Ob69TR3DukWa4dqfsXNwtiNN_0kSZlp1Ch2Y-hxRv8j9DU3YzbGmFkEyHUsnMPKCFjYYYmSAHzAMtgB58QhBc8CybdBEIUbV_Q

Kacper: "Ludzie z pasją, cudownym podejściem do dzieci. Moja 11-miesięczna córka jest zachwycona i na pewno zagościmy u Was na dłużej! Róbcie tak dalej!"

cqk_EWX8bUEfAihmIOQBaMr2-DXvZD6-yTNE2SHdbWOj25MkJXlO0Y7e42AnZsImNEcA8dv036OdAf9b4PIjQJIfk-XpwaDBFaKnad_yRyf5MWxpkqL4WKFnF9_4u9MaMkT_pZYV9PPg89LV6Q

Marta: – ocena 5 gwiazdek "Na zajęcia w Allegretto chodzimy z moim synkiem od momentu ukończenia przez niego 3 miesiąca życia (obecnie ma prawie półtora roku). Moje dziecko od początku czuje się bardzo swobodnie i widać, że zajęcia sprawiają mu wiele radości (ostatnio w trakcie zajęć "przegaduje" Panią Ulę

Fp5sSd5RlhVjHeQv7kCFpixN_KTv1PWNQZiDBZvNGXwseKqXy3yHMVM1qtItFNbPnoDbtpHqaoAU0CK4ypuBXNku47S-9G1HHUAG6wRZQOKE476MyAfW2T-30xlCywbN8O823oo0bMQ6-1LvRATak jak można przeczytać na stronie szkoły, dziecko bardzo szybko uczy się zachowań i piosenek ze szkoły (często śpiewam mu je w domu, również reakcja wtedy bardzo pozytywna). Czasami się zastanawiam, czy to, że moje dziecko wykazuje się sporą jak na ten wiek inteligencją i to że lubi przebywać z dziećmi np. w żłobku, nie jest zasługą tak wczesnego rozpoczęcia uczestniczenia w tych zajęciach muzycznych? Myślę, że tak może być. Polecam wszystkim rodzicom"

Q609ouwtMML_8ERhA6AGNptGJpxq9SpMB1OXgY9XJFbjM3je3JY0wT70rZtbVhVhSv00IofBM-GCJWv3_cp3QLv0bB6aJrihnI_P_egXVOP4Xs01Wag5sqZmfkUY7GNZggfvmfh6Xd80tAfcAg

Agnieszka: – ocena 5 gwiazdek "Jestem pod ogromnym wrażeniem. Było profesjonalnie i twórczo. Wszystko dzięki Pani Uli Polak, która zaraża swoją pasją do muzyki, a przy tym jest znakomitym nauczycielem. Dziękuję bardzo."

Hania: – ocena 5 gwiazdek "Wspaniałe miejsce, ludzie z pasją, innowacyjne podejście do nauki. Dzięki zajęciom w Allegretto syn bardzo się rozwinął, otworzył i dowartościował."

Mirka: – ocena 5 gwiazdek "Dużo instrumentów (świetnej jakości) i pomocy naukowych, sala z dobrą akustyką, bezpieczna i atrakcyjna dla dzieci. Bardzo zróżnicowana oferta, dopasowana do praktycznie każdych potrzeb. Polecam ja i mój synek."

Helena: – ocena 5 gwiazdek "Szczerze polecam PEDAGOGOM, MUZYKOM i WSZYSTKIM osobom pochłoniętym edukacją muzyczną dzieci, warsztaty prowadzone przez Urszulę Polak. Pełen profesjonalizm, otwartość, chęć podzielenia się z innymi doświadczeniami oraz zdobytą wiedzą!! Ogromnie się cieszę, że mogłam w nich uczestniczyć!!"

Zrzutka stworzona przez Autorską Szkołę Muzyki ALLEGRETTOWrocław, ul. Potockiego 24, tel. 600441763

E-mail

[email protected]

Wpłacający230

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
400 zł
ES
EBIT SP ZO.O.
300 zł
SC
Stanisław Czaj
300 zł
S
Sara Rogowska
200 zł
BK
Barbara Kowalska
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze45

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

539 694 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?