id: pm68fe

Zbiórka na samochód potrzebny dla Bożego Młyna

Zbiórka na samochód potrzebny dla Bożego Młyna

10 055 zł 
z 40 000 zł
25%
zakończona 31.10.2021r
85 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Nasza "przygoda" z przekazywaniem żywności najbardziej potrzebującym trwa nadal. Jeździmy do Banku Żywności i do sklepów, które chcą nam przekazać jedzenie, sortujemy, pakujemy, wydajemy, zanosimy tym, którzy już z domów nie wychodzą. I tak 5 dni w tygodniu. Trochę zaczynamy się martwić, jak będziemy przewozić żywność, gdy temperatura wzrośnie :( Ale wtedy powtarzamy sobie, że jeśli taka wola Boża, to dobrzy ludzie pomogą nam uzbierać pieniądze na samochód z chłodnią, lub chociaż z klimatyzacją :)t0ce969e132ceb91.jpegqb3daba40a4f0e6a.jpegu9f54bbe1b27651e.jpeg

    Czytaj więcej

  • Żywność przywieziona do Bożego Młyna dla potrzebujących. Już została rozdana :)

    Dlatego tak potrzebujemy samochód!!!

    f3e1e7e41800100b.jpeg

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Latarnia, które prowadzi Boży Młyn, koniecznie potrzebuje duży samochód!


Od marca 2020 roku, czyli od początku pandemii koronawirusa, musieliśmy przestawić naszą działalność na zupełnie nowe tory. Życie wymogło na nas zwiększenie zaangażowania w pomoc bezdomnym, seniorom, tym, którzy w wyniku przestojów stracili pracę, rodzinom wielodzietnym. Przygotowujemy im gorący posiłek, który wolontariusze roznoszą do domów oraz paczki żywnościowe dla około 80 osób. Przy czym liczba ta systematycznie rośnie.


Bank Żywności w Krakowie oraz kilka sklepów wspierają nas jedzeniem, ale sami musimy je odbierać. Następnie wszystko sortujemy, pakujemy do paczek a resztę przetwarzamy. W pracę zaangażowanych jest na stałe ponad 15 wolontariuszy! Na razie do przywożenia i rozwożenia żywności korzystamy z naszych prywatnych samochodów oraz z pożyczonego od zaprzyjaźnionego Pana Franciszka dużego Forda, ale po tych kilku miesiącach intensywnych działań widzimy, że bez dużego własnego samochodu nie damy rady dłużej pracować na takim poziomie, do którego przyzwyczailiśmy naszych "podopiecznych".


Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, którym troska o dobro drugiego, potrzebującego człowieka, leży na sercu - pomóżcie nam kupić samochód, którym teraz będziemy wozić żywność, a po ustaniu pandemii, naszych seniorów na wycieczki, pielgrzymki, koncerty!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Jabłonkowska 18, 33-332

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 85

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

Jabłonkowska 18, 33-332

Kraków, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

878 612 zrzutek

i zebrali

807 725 187 zł

A ty na co dziś zbierasz?