id: pm68uy

II Kongres Zdrowia Psychicznego 3 czerwca 2019 r.

II Kongres Zdrowia Psychicznego 3 czerwca 2019 r.

Nasi użytkownicy założyli 917 078 zrzutek i zebrali 885 107 777 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zrzutka na organizację II Kongresu Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Warszawie.

Zdrowie psychiczne to pracować i kochać, powtarzając za Freudem. Tworzyć coś pożytecznego, spełniać się i budować szczęśliwe relacje. Szanowni Państwo zachęcamy do wsparcia działań na rzecz rozwijania leczenia psychiatrycznego i wspierania psychologicznego blisko domu, bez konieczności izolowania w szpitalach przez wsparcie Kongresu Zdrowia Psychicznego, spotkania osób z doświadczeniem kryzysu, ich bliskich, ludzi którzy leczą, wspierają terapią.

Jesteśmy osobami, które w różnej formie są związane z systemem opieki w obszarze zdrowia psychicznego. W naszych szeregach są osoby korzystające z systemu, profesjonaliści tj. lekarze, psychoterapeuci, psycholodzy, pielęgniarki, pracownicy pomocy społecznej oraz rodziny, przyjaciele, a także wszyscy, którym zależy na efektywnej, skutecznej i etycznej opiece psychologiczno-psychiatrycznej.

Zgodnie z dostępnymi danymi statystycznymi, co czwarty z nas w ciągu swojego życia, doświadczy kryzysu psychicznego i dlatego w związku z powszechnością tego zjawiska, spotykamy się 3 czerwca 2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki, aby porozmawiać o wdrażanych zmianach oraz podzielić się dokonaniami i wyznaczyć dalsze kierunki prac.

Zależy nam, aby otworzyć nowe pola do dialogu o dalszej poprawie standardów opieki psychiatrycznej i psychologicznej. Chcemy, aby jak najwięcej środowisk zainteresowanych szeroko rozumianą ochroną zdrowia mogło podzielić się swoimi obawami, ale także porozmawiać o swoich doświadczeniach, które zmieniają oblicze polskiej psychiatrii.

Kongres zakończy się marszem o godność- "Marsz Żółtej Wstążki" - ulicami Warszawy przejdą osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego, ich bliscy, lekarze psychiatrzy, psychologowie, osoby działające w stowarzyszeniach i fundacjach na rzecz osób doświadczających kryzysu. Zaniosą do Ministerstwa Zdrowia listę standardów opieki psychiatrycznej.

Idee Kongresu Zdrowia Psychicznego propagowane są, nie tylko w dniu Kongresu, ale również na konferencjach, sympozjach, różnych wydarzeniach związanych ze zdrowiem psychicznym, w tym na "Pol'And'Rock" Festival, to ciągła praca wielu wolontariuszy.

Kongresowi towarzyszy akcja społeczna #stoppsychofobii- do udziału w której Państwa zapraszamy, więcej:

#stoppsychofobii

Na co zbieramy?

Kongres nie jest wydarzeniem komercyjnym, jest tworzony przez osoby działające wolontaryjnie, które pragną zmian obecnego stanu polskiej psychiatrii, zarówno organizatorzy jak i prelegenci nie pobierają wynagrodzenia za swój wkład w tworzenie Kongresu.Dzięki uprzejmości władz Miasta Stołecznego Warszawy, z sal w Pałacu Kultury i Nauki oraz ich wyposażenia korzystamy bezpłatnie. Zbieramy m.in na: teletransmisje, nagrywanie sesji, materiały kongresowe, wydawnictwo kongresowe, działania promocyjne, ubezpieczenie uczestników, organizację marszu, catering. Kwota którą wskazaliśmy w zbiórce, to niewielka część faktycznych kosztów organizacji wydarzenia dla ponad 1000 osób. Również na szerzenie idei Kongresu w trakcie roku.

Plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego:

Sesja plenarna:

Podsumowanie dotychczasowego działania pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Zwrócenie uwagi na katastrofalną sytuację w psychiatrii dzieci i młodzieży

Omówienie wyzwań związanych z angażowaniem ekspertów przez doświadczenie w proces terapeutyczny innych pacjentów

Sesje tematyczne:

Psychiatria dzieci i młodzieży -

Profilaktyka i promocja zdrowia psychicznego

Pomoc społeczna

Każdy grosz wpłacony na nasze konto przełoży się na szerszy zasięg naszej akcji. Każda złotówka to wsparcie zarówno kosztów organizacyjnych, jak i działań edukacyjnych i komunikacyjnych w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Niech znów będzie o nas głośno. Niech środowiska zainteresowane zmianami w obszarze zdrowia psychicznego mają na to szanse.

Wierzymy w to, że nam pomożecie i z góry bardzo dziękujemy!

Zespół Kongresu Zdrowa Psychicznego

Podajemy również indywidualny numer konta zrzutki, do wpłaty na poczcie: Odbiorca: Fundacja eFkropka Tytuł: zrzutka na Kongres Zdrowia Psychicznego nr: 50 1750 1312 6882 2410 1013 6787

Kongres Zdrowia Psychicznego

#stoppsychofobii

Nowa strona Kongresu jest wciąż tworzona.

Strona Kongresu: kongreszp.org.pl

Galeria I Kongresu Zdrowia Psychicznego

Przebieg Kongresu na YouTube

Pełna fotorelacja

?

II Kongres Zdrowia Psychicznego

Odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki.

Niestety, obecnie brak jest już wolnych miejsc do rezerwacji. Nagranie przebiegu będzie dostępne on-line. W miarę dostępnych funduszy, planujemy transmisję na żywo.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 132

preloader

Komentarze 6

 
2500 znaków