id: pmcpkg

ExChange The World

ExChange The World

214 dni do końca
27 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy polsko-włoską parą, która od września 2015 roku podróżuje dookoła świata zbierając historie światozmieniaczy i światozmieniaczek – osób, które zmieniają świat na lepsze.


Korzystając z zebranych historii inspirujemy innych, sieciujemy ludzi o podobnych wartościach dzięki czemu ich praca staje się jeszcze bardziej efektywna, a także organizujemy prezentacje i warsztaty wspierające tych, którzy chcą rozpocząć własną światozmieniającą przygodę.


CO OSIĄGNĘLIŚMY DO TEJ PORY

Od września 2015 do sierpnia 2020 udało nam się:

 • Przeprowadzić ponad 300 wywiadów ze światozmieniaczami i światozmieniaczkami z 36 krajów
 • Napisać i opublikować ponad 90 historii na naszej stronie internetowej https://www.exchangetheworld.info/
 • Pracować wolontariacko w około 30 projektach społecznych.
 • Zorganizować dwadzieścia 6-dniowych Changemaker Course i 153 warsztaty i prezentacje z podróży w 25 różnych krajach dla 3688 osób, we współpracy z takimi organizacjami jak AIESEC, Amnesty International, Ashoką, Erasmus, Google, Impact Hub, JA, JCI, Kanthari+, Make Sense, organizacjami skautowymi, Rotary, PwC, TEDx, Toastmasters i inni
 • Opublikować we współpracy z ZHP naszą pierwszą książkę: 17 scenariuszy dla liderów/ek harcerskich i innych osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Scenaiursze w 8 językach są dostępne tutaj: https://changemakertoolkit.wixsite.com/change
 • Opowiedzieć o naszym projekcie na wydarzeniu TEDx talk: https://www.youtube.com/watch?v=xvKHkS49vRoDLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ

 • Bo podczas ostatnich 5 lat pokazaliśmy że nasz pomysł na wyprawę działa: dostarczamy inspirujących historii, wspieramy światozmieniaczy/ki z różnych zakątków świata, promujemy ideę wymiany i ekonomii dzielenia się.
 • Bo oferujemy wszystkie rezultaty naszej podróży za darmo lub za “pay as you like” (płać ile chcesz). Dzielimy się historiami, sieciujemy ludzi, organizujemy prezentacje, warsztaty i szkolenia mając pewność, że każdy może z nich skorzystać, bez względu na swoją sytuację finansową.
 • Bo stając się częścią naszego projektu regularnie otrzymywać będziesz niezwykłe historie światozmieniaczy/ek z całego świata. Przyjdą one na Twojego maila w formie GoodNewsLettera, będziesz mógł/a przeczytać je również na naszej stronie i w mediach społecznościowych.
 • Bo dzięki Twojemu wsparciu osoby z różnych zakątków świata będą mogły uczyć się jak zmieniać otaczającą nas rzeczywistość, w tym środowisko czy globalną społeczność, które oddziałują bezpośrednio również na Ciebie. Jesteśmy wszyscy ze sobą powiązani, np. osoby przeciwdziałające wycinaniu lasów w Indonezji walczą o powietrze, którym Ty również oddychasz.
 • Bo będziemy do Twojej dyspozycji jeśli sam/a zdecydujesz się coś dla świata zrobić. Służymy nie tylko naszą radą i doświadczeniem, ale również kontaktami do setek światozmieniaczy/ek z całego świata, którzy być może stali przed podobnymi wyzwaniami co Ty, rozwiązali problemy, które Ty dziś starasz się rozwiązać, mają podobny pomysł lub podobne spojrzenie na świat.
 • Bo tylko razem możemy naprawdę coś w tym świecie zmienić.JUŻ NAS WSPIERAJĄ


Partnerzy

xwb8jv-19c5a523.png

xwb8jv-a31aa788.png

xwb8jv-7bf04ec4.png

xwb8jv-45c53884.png

Patroni

xwb8jv-c36b7e25.png


KIM JESTEŚMY

xwb8jv-78c40c6d.png

Anna Książek

xwb8jv-5ed883c9.png

Andrea Pucci


Jesteśmy:


Podróżni(cz)kami

Mamy za sobą takie doświadczenia podróżnicze jak:

 • Wędrówki piesze: Camino de Santiago (trasa północna, francuska, portugalska), Via Francigena (z Bologni do Rzymu)
 • Szczyty: Kilimandżaro, Mont Blanc, Tubkal, Olimp
 • Wycieczki autostopem: Bałkany, Gruzja, Półwysep Iberyjski, Turcja
 • Doświadczenie życia w różnych krajach: Włochy, Polska, Portugalia, Korea, Francja
 • 5-letnia podróż dookoła świata w poszukiwaniu światozmieniaczy/ek


Aktywist(k)ami społecznymi

Działamy na rzecz praw człowieka, odpowiedzialnej konsumpcji i szeroko pojętego rozwiązywania problemów społecznych. Od lat współpracujemy z międzynarodowymi organizacjami, które czynią świat lepszym.


Opowiadacz(k)ami historii

Podczas naszej wyprawy, w najróżniejszych formach, opowiadamy historie spotkanych światozmieniaczy/ek. Przygotowujemy artykuły, wywiady, one-pagery, zdjęcia z cytatami, opowieści na żywo, prezentacje zdjęć, filmy. Chcemy, by nasze historie inspirowały, motywowały, dawały impuls do podjęcia własnych działań.


Trener(k)ami

Spośród nas to przede wszystkim Anna zajmuje się prowadzeniem szkoleń, warsztatów, coachingu. Od lat przygotowuje przyszłych liderów i liderki społecznych/e, wspiera też tych, którzy już działają. Więcej o jej trenerskim i pozatrenerskim doświadczeniu: http://annaksiazek.mystrikingly.com/WIĘCEJ INFORMACJI I KONTAKT


Nasze strony internetowe:

https://www.exchangetheworld.info/

https://changemakertoolkit.wixsite.com/change


Media społecznościowe:

https://www.facebook.com/exchangetheworld.info

https://www.instagram.com/exchangetheworld.info/

https://www.youtube.com/watch?v=xvKHkS49vRo


Kontakt:

[email protected]

+48 503 399 565 (What's app)


Media o nas:


Więcej wywiadów i artykułów o naszej podróży: https://www.exchangetheworld.info/press-pl

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

862 986 zrzutek

i zebrali

758 918 294 zł

A ty na co dziś zbierasz?