id: pn32zc

TRAUGUTT.ORG / stary adres - nowa siedziba

TRAUGUTT.ORG / stary adres - nowa siedziba

3 600 zł 
z 10 000 zł
36%
zakończona 31.10.2020r
36 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Traugutt.org od 7 lat zajmuje się edukacją historyczną, krzewi wartości patriotyczne oraz wspiera rodaków na Kresach (Litwa, Białoruś i Ukraina). W naszym dotychczasowym biurze w Pruszczu Gdańskim stworzyliśmy w 2018 roku Społeczną Bibliotekę Historyczną, jako miejsce spotkań z ciekawą literaturą oraz przestrzeń na warsztaty, pokazy filmowe i prelekcje. Do marca 2020 roku udało się nam zgromadzić kilkaset tomów wartościowych książek oraz zorganizować kilkanaście ogólnodostępnych wykładów, m.in. ze świadkami historii, a także promocji nowości wydawniczych. Cyklicznie odbywały się również spotkania podróżnicze, a miejscowej drużynie harcerskiej użyczyliśmy bezpłatnie miejsca na zbiórki.


p20f639ed965774b.jpeg

c983eae270edf3e6.jpegDziałalność Biblioteki (organizacja imprez, czynsz, zakup książek) opiera się na finansowaniu z własnych środków oraz dobrej woli Darczyńców wspierających stowarzyszenie. Nie pobieramy na te działania dotacji i grantów rządowych, ani nie otrzymujemy wsparcia od samorządów. Do tej pory wynajmowaliśmy skromne pomieszczenie na piętrze starego budynku, którego mała powierzchnia uniemożliwiała organizację wydarzeń dla szerszej publiczności – szczególnie w covidowej rzeczywistości. 


ae4f7a625ac327c4.jpeg

v7d9e592cbd4908d.jpeg

Sytuacja zmieniła się w ubiegłym miesiącu – dotychczasowy najemca budynku opuścił przestronne pomieszczenia znajdujące się na parterze, pod naszą Biblioteką. Postanowiliśmy wykorzystać tę okazję i staliśmy się nowymi dzierżawcami kolejnych 100 metrów kwadratowych, z przeznaczeniem na bardziej rozwojowe działania naszego stowarzyszenia. Niestety – wnętrza są w opłakanym stanie i czeka nas generalny remont. Wszystkie prace budowlane wykonujemy we własnym zakresie i w każdej wolnej chwili – tak, aby jak najszybciej móc realizować kolejne projekty.


Wierzymy, że z Waszą pomocą, za kilka tygodni, uda nam się doprowadzić biuro do pełnej funkcjonalności i będziemy mogli poszerzyć naszą ofertę kulturalną oraz edukacyjną dla mieszkańców Pomorza. Potrzebne środki planujemy przeznaczyć na dofinansowanie zakupu materiałów budowlanych (farb, lakierów, płytek ceramicznych, gładzi szpachlowej, elementów instalacji elektrycznej i hydraulicznej, wyposażenia AGD oraz mebli). Za każde wsparcie będziemy bardzo wdzięczni!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 36

 
Dane ukryte
103 zł
 
Dane ukryte
20 zł
S
Szaweł
100 zł
KW
Krzysztof Wiśniewski
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
M
Mariusz
100 zł
MM
Marzena
50 zł
GL
Grażyna Lewandowska
25 zł
TS
Tomasz Stankiewicz
100 zł
DS
Dawid Schwann
400 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

800 542 zrzutki

i zebrali

620 876 768 zł

A ty na co dziś zbierasz?