id: pn5ks9

Szybcy Podróżnicy dla Łączą nas góry!

Szybcy Podróżnicy dla Łączą nas góry!

6 778 zł 
z 5 000 zł
135%
zakończona 08.08.2022r
86 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Szybkie Podróże pokazują, że do odkrywania świata (głównie jego pofałdowanych partii) nie potrzeba ani pieniędzy, ani profesjonalnego ekwipunku, ani nawet umiejętności – wystarczy odwaga, wygodne buty i parę drobnych na jedzenie.


Podobnie jak my w projekcie Łączą nas góry, w ramach którego organizujemy wycieczki górskie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, udowadniają że góry mogą być dostępne dla każdego, kto tego zapragnie!


W tym roku wspólnie wyruszamy na sudeckie szlaki w szczytnym celu! Dochód z akcji charytatywnej zostanie przeznaczony na realizację turystycznych wyjazdów wytchnieniowych dla rodzin dzieci z niepełnosprawnościami.


Podczas wędrówki Decathlon Polska zdecydował się przekazać na rzecz akcji 10 zł wsparcia za każdy kilometr trasy - czyli 4 tysiące złotych! Jest to efekt współpracy sklepów, które przyłączyły się do naszej akcji: Decathlon Wrocław, Decathlon Szczawno Zdrój, DecathlonJelenia Góra, Decathlon Zielona Góra, Decathlon Zgorzelec, Decathlon Nowy Sącz.


Co Wy na to, żeby poprawić ten wynik?! 9000 zł to koszt wyprawy wytchnieniowej, w ramach której Mamy i opiekunki lub Ojcowie i opiekunowie mogą wybrać się wspólnie z dzieckiem na trzydniowy wyjazd wytchnieniowy do Szklarskiej Poręby. Do tej pory odbyły się dwie takie wyprawy i we wrześniu chcemy zorganizować kolejną! Dzięki zebranym środkom opłacimy niezbędne wydatki, takie jak noclegi, wyżywienie, opieka wytchnieniowa, ubezpieczenie i program arteterapeutyczny!

Oczywiście - sky is the limit, chętnie zrobimy więcej niż jedną wyprawę ;)


W ramach akcji Szybcy przejdą około 400 kilometrów Niebieskim Szlakiem Sudeckim, wiodącym ze Szklarskiej Poręby do Pasterki. Myśląc o szlaku długodystansowym w Sudetach, zazwyczaj na myśl przychodzi Główny Szlak Sudecki, oznaczony kolorem czerwonym i wijący się przez 444 km Sudeckich ścieżek... Mało kto wie, że szlak ten ma swojego "młodszego" brata - niebieską trasę Szklarska Poręba - Pasterka, która przez blisko 400 km meandruje po mniej znanych zakątkach całych Sudetów. Potocznie nazywana jest Niebieskim Szlakiem Sudeckim i odwiedza mniej popularne pasma, takie jak Góry Kaczawskie, Kamienne, Bialskie, czy Bystrzyckie, pośród których w pogodny weekend godzinami można szukać turystów na próżno. W tym roku Szybki sprawdzi, czy w obecnych czasach możliwe jest doświadczenie samotności w polskich górach i czy istnieją jeszcze Dzikie Sudety...


Wędrówkę można śledzić z pozycją GPS na żywo na stronie: https://www.poltrax.live/szybki

Codzienne relacje pisane z trasy: https://www.facebook.com/SzybkiePodroze


Szybkie podróże we współpracy z firmą Decathlon Polska co roku organizują marsz charytatywny. Dlaczego w tym roku za cel zbiórki wybrali właśnie projekt Łączą nas góry?


Szybki: Fajnie jest chodzić po górach, prawda? Niebieskie niebo nad głową, dziki, pachnący grzybami las dookoła, chłodzący wiaterek na twarzy, górska ścieżka pod stopami i te widoki... Chyba każdy cieszy się na przywołanie pięknych wspomnień ze szczytowania... Niestety, nie wszyscy mogą tego doświadczyć, a przynajmniej nie o własnych siłach. Fundacja Ładne Historie, organizując wycieczki wytchnieniowe pod hasłem "Łączą nas góry" pozwala poznać piękno gór osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi, które inaczej nigdy bo go nie poznały... Góry wiele mnie nauczyły, przede wszystkim o sobie. Dały siłę i motywację, aby nigdy się nie poddawać, bo każde podejście się kiedyś kończy i prędzej, czy później staniesz na szczycie, również tym życiowym. Każdy jest w stanie wyciągnąć swoją lekcję z obcowania z górskimi szlakami i bardzo się cieszę, że wspólnie z Decathlon Polska możemy pomóc ruszyć na szlak osobom, które bez tej pomocy w codzienności.


 

Anna Kasperek z firmy Decathlon Polska:

Sport w życiu osób niepełnosprawnych spełnia niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym równie ważne okazuje się poczucie przynależności do grupy, wyjście z  domu i otwarcie się na nowe możliwości.

Naszym celem jest uczynić sport dostępnym dla każdego. Tworzymy więzi między ludźmi w społecznościach, ucząc ich jak uprawiać sport i jak się integrować. Dlatego właśnie projekt "Łączą nas góry" jest dla nas taki ważny i cieszymy się, że możemy być jego częścią.


O projekcie:


ŁĄCZĄ NAS GÓRY  to program, w ramach którego organizujemy pełne emocji, serdecznych gestów, ale też bohaterskich czynów, górskie wyprawy po Sudetach, w których biorą wspólnie udział osoby z niepełnosprawnościami wraz z osobami zdrowymi. Pomysł jest prosty, a zarazem wyjątkowy: polega na organizowaniu wycieczek, w których można uczestniczyć całymi rodzinami - zasada ta dotyczy zarówno osób z niepełnosprawnościami, jak i naszych wolontariuszy. 


Góry to fantastyczna forma rehabilitacji i przestrzeń dla innowacyjnego podejścia do zagadnienia przerwy wytchnieniowej, przy czym nie każdy może sobie na pozwolić na poznawanie gór i spędzanie w ten sposób wolnego czasu. My, Fundacja Ładne Historie, zapewniamy swobodną atmosferę górskiej wyprawy, a jednocześnie specjalistyczne wózki i nosidła oraz profesjonalną opiekę: na wycieczkach są obecni fizjoterapeuci, przewodnicy górscy, wolontariusze, psycholog. Razem przemierzamy szlaki, mierząc się ze stereotypami i jednocześnie promując sudeckie trasy turystyczne.


Ważnym i bardzo wartościowym aspektem projektu jest społeczność, która tworzy się wokół tych działań. Wspólne, pozytywne doświadczenia owocują przyjaźniami i relacjami, które rozwijają się już poza górskimi szlakami.


Zapraszamy do wpłacania, licytowania, kibicowania!

Przyłączcie się do nas! I do zobaczenia na szlaku!


Szybkie Podróże

https://www.szybkiepodroze.pl/

FB https://www.facebook.com/SzybkiePodroze


Łączą nas góry

https://ladnehistorie.pl/lacza-nas-gory/

FB https://www.facebook.com/LaczaNasGoryPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty

  Wpłać 5 zł i więcej
  Pół kilometra, a nawet dalej!

  Te ponad 400 kilometrów, które przebędą Szybcy wspierając ideę gór dostępnych dla wszystkich, tak naprawdę składają się z pojedynczych kroków... i metrów. Nie każdy może porwać się od razu na przejście tak długiej trasy, my to rozumiemy! To wspaniale, że decydujesz się towarzyszyć nam tyle ile możesz - pół kilometra, kilometr, dwa lub cztery, to akurat odpowiedni czas na mały small talk. Jak to w górach, osoby mijające się na szlaku, pozdrawiają się serdecznie i często wymieniają kilka zdań. My również przekażemy Ci gorące pozdrowienia na naszym facebookowym profilu!

  rozwiń

  wybrano 19 razy

  przewidywana dostawa: 8 sierpnia, 2022

  Wybieram
  Wpłać 50 zł i więcej
  Pięć kilomentrów, a nawet dalej!

  Pięć do dziesięciu kilometrów to akurat bardzo fajny spacer, nawet jeśli nie masz super kondycji. W dodatku w najlepszych możliwych okolicznościach - w górach! Cieszymy się, że razem z nami chcesz przemierzać Sudety i w dodatku pomagasz wyruszyć na szlak osobom, dla których z przyczyn zdrowotnych jest to duże wyzwanie. W dowód uznania prześlemy Ci video - pozdrowienia od uczestników naszych górskich wypraw. Wiedz, jak wiele dla nas znaczy, że się do nas przyłącza taka super osoba jak Ty!

  rozwiń

  wybrano 21 razy

  przewidywana dostawa: 8 sierpnia, 2022

  Wybieram
  Wpłać 100 zł i więcej
  Dziesięć kilometrów, a nawet dalej!

  Powyżej dziesięciu kilometrów to już solidny marsz! Szybcy dziennie planują przejście około dwudziestu - jeśli dołączysz do nas na tym etapie, masz szansę na niezapomniany zachód słońca. Brzmi super?! To dorzucimy jeszcze do tego imienny dyplom za wybitnie ciekawe i przyjacielskie towarzyszenie w czasie podróży! Dostaniesz go na maila wkrótce po tym, gdy wrócimy ze szlaku.

  rozwiń

  wybrano 20 razy

  przewidywana dostawa: 15 sierpnia, 2022

  Wybieram
  Wpłać 250 zł i więcej
  25 kilometrów, a nawet dalej!

  No tego się nie spodziewaliśmy! Półtora lub nawet dwa dni wspólnie na trasie - śmiało możemy się nazwać Przyjaciółmi :) Pomyśl tylko, ile przygód w tym czasie może się przydarzyć, ile dobrych spotkań na szlaku, ile wspaniałych widoków! Wybierzemy najpiękniejsze z nich i wyślemy Ci w formie plakatu A3 ze specjalną dedykacją od Szybkich Podróży. Warto kolekcjonować takie wspomnienia, prawda? :)

  rozwiń

  wybrano 3 razy

  przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2022

  Wybieram
  Wpłać 500 zł i więcej
  50 kilometrów, a nawet dalej!

  Skoro decydujesz się towarzyszyć nam przez pięćdziesiąt, a może nawet sto kilometrów, to może znaczyć tylko jedno! Naprawdę kochasz góry i przebywanie na łonie natury - nie straszne jest Ci też pewnie plenerowe nocowanie. Okazji do tego nie zabraknie! W wybranym wspólnie terminie na górskie nocowanie i spanie pod chmurką zaprasza Cię Daniel Gerus z projektu Bliżej Gór, pomysłodawca i organizator naszych wyceczek dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz skorzystać z tej propozycji, skontaktujemy się z Tobą i zamienimy na górski spacer, a może którąś z wcześniejszych nagród? Ty decydujesz!

  rozwiń

  (pozostało 20 z 20)

  przewidywana dostawa: 30 lipca, 2023

  Wybieram
  Wpłać 1000 zł i więcej
  100 kilometrów, a może nawet cała trasa?

  Jak wspaniale jest iść razem przez góry w Twoim towarzystwie! Dzięki wsparciu takich osób jak Ty, latem możemy organizować nasze niezwykłe, niedzielne wyprawy w Sudety, a jesienią i wiosną - spełnimy kolejne z marzeń i zabierzemy uczestników wycieczek na trzydniowy wyjazd wytchnieniowy do Szklarskiej Poręby - Mamowy, lub Tatowy. A Ciebie, jeśli tylko chcesz i możesz - zabierzemy ze sobą! Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz skorzystać z tej propozycji, skontaktujemy się z Tobą i wspólnie zdecydujemy, co możemy razem zrobić!

  rozwiń

  (pozostało 6 z 6)

  przewidywana dostawa: 30 września, 2023

  Wybieram

Wpłaty 86

preloader

Komentarze 13

 
2500 znaków

Nagrody / oferty

Wpłać 5 zł i więcej
Pół kilometra, a nawet dalej!

Te ponad 400 kilometrów, które przebędą Szybcy wspierając ideę gór dostępnych dla wszystkich, tak naprawdę składają się z pojedynczych kroków... i metrów. Nie każdy może porwać się od razu na przejście tak długiej trasy, my to rozumiemy! To wspaniale, że decydujesz się towarzyszyć nam tyle ile możesz - pół kilometra, kilometr, dwa lub cztery, to akurat odpowiedni czas na mały small talk. Jak to w górach, osoby mijające się na szlaku, pozdrawiają się serdecznie i często wymieniają kilka zdań. My również przekażemy Ci gorące pozdrowienia na naszym facebookowym profilu!

rozwiń

wybrano 19 razy

przewidywana dostawa: 8 sierpnia, 2022

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Pięć kilomentrów, a nawet dalej!

Pięć do dziesięciu kilometrów to akurat bardzo fajny spacer, nawet jeśli nie masz super kondycji. W dodatku w najlepszych możliwych okolicznościach - w górach! Cieszymy się, że razem z nami chcesz przemierzać Sudety i w dodatku pomagasz wyruszyć na szlak osobom, dla których z przyczyn zdrowotnych jest to duże wyzwanie. W dowód uznania prześlemy Ci video - pozdrowienia od uczestników naszych górskich wypraw. Wiedz, jak wiele dla nas znaczy, że się do nas przyłącza taka super osoba jak Ty!

rozwiń

wybrano 21 razy

przewidywana dostawa: 8 sierpnia, 2022

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Dziesięć kilometrów, a nawet dalej!

Powyżej dziesięciu kilometrów to już solidny marsz! Szybcy dziennie planują przejście około dwudziestu - jeśli dołączysz do nas na tym etapie, masz szansę na niezapomniany zachód słońca. Brzmi super?! To dorzucimy jeszcze do tego imienny dyplom za wybitnie ciekawe i przyjacielskie towarzyszenie w czasie podróży! Dostaniesz go na maila wkrótce po tym, gdy wrócimy ze szlaku.

rozwiń

wybrano 20 razy

przewidywana dostawa: 15 sierpnia, 2022

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
25 kilometrów, a nawet dalej!

No tego się nie spodziewaliśmy! Półtora lub nawet dwa dni wspólnie na trasie - śmiało możemy się nazwać Przyjaciółmi :) Pomyśl tylko, ile przygód w tym czasie może się przydarzyć, ile dobrych spotkań na szlaku, ile wspaniałych widoków! Wybierzemy najpiękniejsze z nich i wyślemy Ci w formie plakatu A3 ze specjalną dedykacją od Szybkich Podróży. Warto kolekcjonować takie wspomnienia, prawda? :)

rozwiń

wybrano 3 razy

przewidywana dostawa: 30 sierpnia, 2022

Wybieram
Wpłać 500 zł i więcej
50 kilometrów, a nawet dalej!

Skoro decydujesz się towarzyszyć nam przez pięćdziesiąt, a może nawet sto kilometrów, to może znaczyć tylko jedno! Naprawdę kochasz góry i przebywanie na łonie natury - nie straszne jest Ci też pewnie plenerowe nocowanie. Okazji do tego nie zabraknie! W wybranym wspólnie terminie na górskie nocowanie i spanie pod chmurką zaprasza Cię Daniel Gerus z projektu Bliżej Gór, pomysłodawca i organizator naszych wyceczek dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz skorzystać z tej propozycji, skontaktujemy się z Tobą i zamienimy na górski spacer, a może którąś z wcześniejszych nagród? Ty decydujesz!

rozwiń

(pozostało 20 z 20)

przewidywana dostawa: 30 lipca, 2023

Wybieram
Wpłać 1000 zł i więcej
100 kilometrów, a może nawet cała trasa?

Jak wspaniale jest iść razem przez góry w Twoim towarzystwie! Dzięki wsparciu takich osób jak Ty, latem możemy organizować nasze niezwykłe, niedzielne wyprawy w Sudety, a jesienią i wiosną - spełnimy kolejne z marzeń i zabierzemy uczestników wycieczek na trzydniowy wyjazd wytchnieniowy do Szklarskiej Poręby - Mamowy, lub Tatowy. A Ciebie, jeśli tylko chcesz i możesz - zabierzemy ze sobą! Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz skorzystać z tej propozycji, skontaktujemy się z Tobą i wspólnie zdecydujemy, co możemy razem zrobić!

rozwiń

(pozostało 6 z 6)

przewidywana dostawa: 30 września, 2023

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

878 631 zrzutek

i zebrali

807 752 009 zł

A ty na co dziś zbierasz?