id: nf6b34

#PodarujWakacje dziaciakom z domów dziecka

#PodarujWakacje dziaciakom z domów dziecka

Nasi użytkownicy założyli 980 643 zrzutki i zebrali 1 002 307 414 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Każde dziecko zasługuje na beztroskie wakacje - wypełnione radością, odkrywaniem świata, poszerzaniem horyzontów. Dzieci przebywające w domach dziecka, rodzinach zastępczych i ośrodkach opiekuńczych mogą nigdy nie dostać takiej szansy. Odmieńmy ich wakacje! Już wysłaliśmy na obozy prawie 400 chłopaków i dziewczyn, teraz chcemy odmienić lato dla kolejnych dzieci. Wiemy na pewno, że RAZEM To się uda!


Pamiętasz swoje najlepsze wakacje z czasów dzieciństwa? Może promienie słońca muskające policzki przypominają ci sielankowe chwile na plaży? Zapach leśnej ściółki przywołuje wspomnienia o obozowych podchodach, w których każdy czuł się jak niedościgniony wojownik? 😜 Każda z takich - na pierwszy rzut oka niepozornych - chwil z naszych czasów młodości, może mieć ogromny wpływ na całe nasze życie. Każde doświadczenie kształtuje nasze poglądy, nadaje kierunek naszym myślom i wpływa na to kim się stajemy. Dorastając w odpowiednim środowisku, z wszystkimi niezbędnymi środkami i warunkami, możemy się rozwijać i rozkwitać. Ale nie wszystkie dzieci mają taką szansę.


W pieczach zastępczych na całym świecie wychowuje się blisko 2,7 miliona dzieci (źródło: UNICEF). W Polsce - ponad 71,5 tysiąca (źródło: GIS). Większość z tych dzieci nigdy nie przeżyło wakacyjnej przygody. Uważamy, że wszystkie dzieci mają prawo do dorastania w środowisku, które wspiera ich rozwój fizyczny, psychologiczny, społeczny i emocjonalny. I to my - dorośli - jesteśmy odpowiedzialni za zapewnienie im jak najlepszych warunków do takiego rozwoju. My mamy tę moc, aby dostarczyć im odpowiednie narzędzia, przekazać niezbędną wiedzę, pokazać możliwości i nakierować na właściwą ścieżkę. 


TmDR9Li6UW2pP4rt.jpg


Wierzymy, że zorganizowanie obozu - choć może wydawać się kroplą w morzu - jest w stanie realnie poszerzyć horyzonty małych uczestników i może stać się w ich życiu znaczącym krokiem naprzód. Taki wyjazd to nie tylko wakacyjna przygoda, czas odpoczynku i beztroski. To nowe możliwości, nowe wyzwania, nauka i edukacja, kształtowanie właściwych postaw, zdobywanie nowych kompetencji i szlifowanie umiejętności, poszukiwanie rozwiązań i poznawanie świata. Właśnie dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do bogatego programu zajęć, treningów i kreatywnego spędzania wolnego czasu - bez twarzy wlepionych w telefony, za to z wachlarzem nowych przeżyć i wyzwań, sprawdzeniem swoich możliwości, a czasem nawet przekraczaniem ich granic. Po to, by zainspirować, zmienić sposób myślenia, zasiać ziarno ciekawości.


Razem możemy dać im przysłowiową wędkę. Wywołać uśmiech na ich twarzach i motyle w ich brzuchach. Rozbudzić pasję i wyzwolić motywację do działania. I sprawić, że ich świat - i nasz świat - stanie się trochę lepszym miejscem!


vB6T0gOS7eKhZmSE.jpg


Pierwsza zrzutka pod szyldem akcji #PodarujWakacje wystartowała w 2020 roku - czasie szczególnie trudnym z uwagi na pandemię. Już wtedy przekonaliśmy się o tym, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami. Od tego momentu, co rok organizujemy obozy i wysłaliśmy prawie 400 dzieci! W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy zimowy obóz i dołączyli do nas niesamowici celebryci – Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak, Klaudia Neścior, Anastazja Maciąg, Robert Pasut oraz Toffiecrisp.


🔴 Jaki mamy cel?


Wierzymy, że możemy zrobić jeszcze więcej dla dzieciaków. Możemy, chcemy i zrobimy - razem z Wami! Nasz ambitny cel to ponownie zebranie 100 000 zł i zapewnienie wakacyjnych wypraw podopiecznym z polskich piecz zastępczych. Tak jak w poprzednich latach - każda złotówka zostanie przeznaczona na organizację obozów, a po zakończeniu akcji będzie można zapoznać się z pełnym raportem finansowym - abyście mieli pewność, że Wasza pomoc miała realne odzwierciedlenie w akcji #PodarujWakacje. Po przekroczeniu minimalnego progu zbiórki, koszty organizacji wyjazdów będą malały, a my będziemy mogli zabrać na wakacje jeszcze więcej dzieci!


Rjatuwb6h3mr7B4a.jpg


🔴 Kto za tym stoi?


Od samego początku w ramach akcji #PodarujWakacje Fundacja To się uda! połączyła siły z Fundacją Akara - organizatorem biegu z przeszkodami Survival Race oraz obozów Survival Race Camp. Wspólnie dbamy o transparentność i rzetelność zbiórek, organizację wyjazdów dla dzieci na jak najwyższym poziomie i dopięcie całego programu na ostatni guzik. Rekrutujemy wykwalifikowaną kadrę pedagogów, organizujemy logistykę i przygotowujemy zróżnicowany plan wyjazdu oparty na czterech filarach: sporcie, survivalu, zabawie i edukacji. Dzięki temu każdy z uczestników będzie miał szansę na zmierzenie się z nowym wyzwaniem i zdobycie kolejnych umiejętności.


🔴 Jak będzie wyglądał tegoroczny obóz?


W te wakacje dzięki Waszemu wsparciu znów wyślemy dzieciaki w wyjątkowe miejsce, w którym nie będzie miejsca na nudę! Poszukujemy miejsca z bogatą infrastrukturą boisk, sportowych atrakcji i przestrzeni na świeżym powietrzu, aby mieć idealne warunki do wprowadzenia w życie programu #PodarujWakacje - z licznymi zajęciami survivalowymi, biegiem z przeszkodami, szkoleniami z samoobrony i pierwszej pomocy, strzelaniem z łuku, grami zespołowymi i zabawami w terenie. A to tylko garść wrażeń, które szykujemy dla dzieciaków!


Im więcej uda nam się zebrać w ramach zrzutki, tym więcej atrakcji będziemy mogli zapewnić naszym podopiecznym. Część zebranej kwoty będziemy mogli przeznaczyć także na weekendowe wypady, które pozwolą nam wywołać uśmiechy na twarzach jeszcze większej ilości dzieciaków!



Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 3

 
Dane ukryte
20 zł
KP
Krzysiek
10 zł
 
Dane ukryte
20 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!