id: 9hdnre

#podarujwakacje dzieciom z pieczy zastępczej - Lato 2024

#podarujwakacje dzieciom z pieczy zastępczej - Lato 2024

Nasi użytkownicy założyli 1 168 726 zrzutek i zebrali 1 217 126 909 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witamy w naszej podróży ku letnim marzeniom, gdzie zmartwienia zostają za horyzontem!


#PodarujWakacje wchodzi w kolejną, ekscytującą fazę. Po inspirującym sezonie zimowym, kiedy to dzieciaki uczyły się jazdy na nartach i snowboardzie, pragniemy, aby lato 2024 było dla kolejnych z nich jeszcze bardziej niezapomniane. Nasz cel? Dwa wyjątkowe turnusy, które zabrać mają dzieci z pieczy zastępczej w miejsca, gdzie mogą rozwijać swoje pasje, marzenia i talenty, bez #żadnychzmartwień.


Nasza akcja to dla tych dzieciaków jedyna okazja by spędzić beztroskie wakacje poza miejscem zamieszkania.


Do tej pory dzięki Wam, przez 5 LAT udało się nam zebrać już ponad 500 000 zł i wysłać na wyjątkowe wakacje i ferie blisko 650dzieci! Teraz dzięki Waszemu wsparciu i wierze w projekt mierzymy wyżej i dalej. Chcemy po raz kolejny zapewnić dzieciakom z pieczy zastępczej wyjątkowe wakacje. Razem to się uda!


Zobaczcie jak wyglądał zimowy obóz w Szczyrku -->Pierwszy Turnus: Aktywne wakacje nad jeziorem

Cel stawiamy wysoko – chcemy zorganizować obóz dla około 50 dzieci w naszym ukochanym OW Nowy Dworek nad jeziorem Paklicko Wielkie. Czekają tam na nich dni pełne słońca, wody i śmiechu, ale przede wszystkim – aktywności, które pozwolą im zapomnieć o codziennych problemach. Będzie to czas, kiedy #żadnychzmartwień stanie się realnością, a wakacje przemienią się w niezapomnianą przygodę.


Drugi Turnus: Odkryj Swoją Przyszłość

Nasz drugi obóz ma być czymś więcej niż tylko wypoczynkiem. Chcemy zaoferować dzieciom możliwość odkrycia potencjalnej ścieżki zawodowej. Podobnie jak nasz zimowy obóz snowboardowy z naszym przyjacielem Wojtkiem "Gniazdo" Pawlusiakiem, ten kameralny turnus pozwoli na indywidualne podejście do każdego uczestnika. Skupimy się na przekazywaniu wiedzy i umiejętności z różnych zawodów, z pomocą partnerów i autorytetów, którzy podzielą się swoją pasją i doświadczeniem. O tym obozie więcej napiszemy już wkrótce, jesteśmy w trakcie ustalania jego szczegółów.


Dlaczego akcja #PodarujWakacje jest wyjątkowa?

 • Każde dziecko zasługuje na wakacje, a szczególnie doświadczone przez los dzieci z pieczy zastępczej. Pomagając im inwestujemy w nasze przyszłe społeczeństwo.
 • #PodarujWakacje to wędka, dzięki której dzieci zdobywają kompetencje, które pozwolą im w przyszłości lepiej radzić sobie emocjonalnie, czy w sytuacjach społecznych i zawodowych.
 • Wyjazdy pomagają dzieciom budować poczucie własnej wartości i zapobiegać wykluczeniu. Choć raz dzieciaki poczują się wyjątkowo z pozytywnych powodów!
 • Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi ludźmi, dzieci mają szansę się zainspirować, zdobyć motywację, zainteresować się nowymi pasjami. Mogą dostrzec nowe perspektywy zawodowe, czy ścieżki rozwoju.


Kto za tym stoi?

Fundacja To się uda powołana przez portal zrzutka.pl, prowadzi akcje charytatywne od 2020 roku, między innymi: Podaruj Wakacje, Razem dla Ukrainy, czy Bezpieczne KobieTY. Fundacja powstała by zmieniać świat na lepsze i dbać, by empatia i wspieranie siebie nawzajem były w nim kluczowymi wartościami. Jej fundamentem jest założenie, że dzięki połączeniu sił i środków, można osiągnąć każdy cel. W 2024 roku fundacja rozpoczęła nowy etap rozwoju, jest prowadzona niezależnie, dzięki czemu może podejmować decyzje samodzielnie i elastyczniej reagować na potrzeby beneficjentów.


Od samego początku Fundacja To się uda! połączyła siły z Fundacją Akara (organizatorem biegu z przeszkodami Survival Race oraz obozów Survival Race Camp) oraz Fundacją Przystanek Rodzina i Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania która są partnerami społecznymi akcji. W 2023 roku dołączył do nas organizator obozu GIOKO - obozy, które inspirują, z którym spędzimy dwa super wyjazdy! Wspólnie dbamy o transparentność i rzetelność zbiórek, organizację wyjazdów dla dzieci na jak najwyższym poziomie i dopięcie całego programu na ostatni guzik. Rekrutujemy wykwalifikowaną kadrę pedagogów, organizujemy logistykę i przygotowujemy zróżnicowany plan wyjazdu oparty na czterech filarach: sporcie, survivalu, zabawie i edukacji.

Im więcej uda nam się zebrać w ramach zrzutki, tym więcej atrakcji będziemy mogli zapewnić podopiecznym. Pomóżcie wywołać uśmiechy na twarzach jeszcze większej ilości dzieciaków!


W wakacje 2023 udało zorganizować się dwa turnusy - sprawdźcie jak wyszły -->
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 20

TC
Tomasz Ceglarz
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
AT
Aaa Tyburek
5 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MK
ukryta
KM
Kamil
20 zł
AS
50 zł
JK
Jowita
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • ZZ
  Dziadki z Wrocławia

  Na dobry początek akcji #podarujwakacje i super zabawę wszystkich Dzieci 🚣‍♀️🚴🏻🏊‍♂️🏄🏻🤾⛹🏻‍♀️🤸‍♀️

  100 zł