Pierwsza książka z papieru konopnego w Polsce ID: fzad5a

13 228 zł z 23 900 zł

55%

13 228 zł

z 23 900 zł

18 dni

do końca

123

wspierających
55%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

W 2015 roku wyruszyłem w podróż, kupując bilet w jedną stronę do Argentyny. Sprzedałem swojego Forda Focus i zabrałem ze sobą najcenniejszą walutę świata – czas. Nie rzuciłem pracy w korporacji, gorzej zostawiłem swoją pasję, którą kochałem. Nadszedł moment, w którym poczułem, że już się bardziej nie rozwinę, mogłem zarabiać więcej, ale potrzebowałem czegoś całkowicie nowego. Zaczynając przygodę, nie znałem hiszpańskiego i w zasadzie mało co wiedziałem o Ameryce Południowej, intuicja mi podpowiadała, że będzie dobrze. Dodatkowo zepsuł mi się telefon i szkoda było mi kasy na jego naprawę, zaufałem wewnętrznej nawigacji, która wytyczyła mi kierunek mojej podróży. Udało mi się zobaczyć prawie wszystkie kraje Ameryki Południowej, a co najważniejsze przezwyciężyłem wiele lęków i słabości w sobie. Wróciłem do kraju po 3 latach.

Więcej znajdziesz o mnie na mojej stronie: www.podrozintuicyjna.pl

Kiedyś zobaczyłem wpis na Internecie, że z 1 hektara konopi siewnej można uzyskać tyle masy papierowej co z 4 hektarów lasu, pomyślałem, że warto wydrukować książkę na takim papierze. Okazało się, że temat papieru konopnego jest całkowicie nieznany w Polsce. Żadna drukarnia nie wie, gdzie taki papier pozyskać. Kilka miesięcy poszukiwać i wiele prób druku zaowocowało, udało mi się pozyskać papier z Indii, który spełnia moje oczekiwania. Papier konopny pozyskuje się ręcznie, co znacząco zwiększa jego koszt produkcji. Dlatego zdecydowałem się na platformę zrzutka.pl, ponieważ chcę uzbierać na druk książki. Papier konopny jest bardzo drogi i powstanie tylko limitowana wersja 200 sztuk. Chyba, że uzbieram większą kwotę to zwiększę nakład.

Dlaczego na papierze konopnym.

-1 hektar konopi daje tyle samo masy papierowej co 4 hektary lasu

- włókno konopi do produkcji papieru można pozyskać po 90 dniach, a papier pochodzący z drzewa rośnie od 15 do 50 lat

-papier konopny nie wymaga wybielania chlorem w odróżnieniu od papieru drzewnego

-papier konopny można poddać recyklingowi 7 razy, drzewny 4 razy

*Konopie siewne są uprawiane w Polsce i nie mają w sobie substancji odurzających. Jest to roślina, którą się wykorzystuje do produkcji lin, ubrań, papieru, materiałów budowlanych i w przemyśle spożywczym. Proszę nie mylić z indyjską.

Zebrane pieniądze to koszty druku i zakup papieru.

Dzięki waszej pomocy sfinansuje pierwszy nakład książki.

Książka „Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach” to szczera opowieść o mnie, w oparciu o autentyczne wydarzenia życiowe. Opisuje w niej piękne miejsca, które udało mi się zobaczyć i podróż wewnętrzną, której doświadczyłem.

Książkę wydaje samodzielnie, praca nad nią trwa już prawie dwa lata. Korektę językową, grafikę i skład książki pokryłem z własnych oszczędności.

Co dam w zamian ...

Ja w zamian odwdzięczę się dobrą lekturą i niewielkimi upominkami. W książce opisuje moją pracę na wolontariacie w Ameryce Południowej, sytuację jak można stać się artystą ulicznym i zarabiać w trakcie podróży. Dowiesz się jak złapać jachto-stopa na Antarktydę i przepłynąć znaczą część Atlantyku. Zatańczysz tango w Buenos Aires, a przy wodospadach Iguazu poznasz świat rytuałów.

Te wszystkie miejsca i sytuację to jedna strona podróży, druga jest głębsza i bardziej subtelna. Piszę o swojej drodze wewnętrznej. Opisuje to, jak przełamałem barierę językową i pokonałem największy strach, który miałem - lęk braku kasy. Poznasz inny sposób podróżowania, gdzie walutą jest czas, a drogę wyznacza intuicja.

P.S. Realizacja projektu od 1-3 miesięcy po skończonej akcji na zrzutka :)

Zrzutka stworzona przez Michała Szczęśniaka

Podróżnik, autor - www.podrozintuicyjna.pl

Instagram

Facebook

Wpłacający123

M
martakuba
1 000 zł
DG
Damian Gołębiowski
590 zł
 
Dane ukryte
440 zł
MB
Marta Bernacka
400 zł
 
Barbara Szczęśniak
350 zł
RA
Renata Adamczak
300 zł
AS
Alicja Stolarczyk
289 zł
 
Przemysław Huminiecki
250 zł
W
Witold
250 zł
DW
Daniel Woźniak
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze33

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej

W podziękowaniu otrzymujesz

W podziękowaniu otrzymujesz

wpłać proszę 5 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem

wybrano 2 razy

Wybieram

Wpłać 10 zł i więcej

Fantastyczne zdjęcia

Fantastyczne zdjęcia

wpłać proszę 10 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem wraz z 5 fantastycznymi zdjęciami z Antarktydy wykonanych przeze mnie.

wybrano 7 razy

Wybieram

Wpłać 25 zł i więcej

Upominek z Indii

Upominek z Indii

wpłać proszę 25 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem wraz z 5 fantastycznymi zdjęciami z Antarktydy wykonanych przeze mnie oraz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis) 

wybrano 3 razy

Wybieram

Wpłać 45 zł i więcej

Łapacz snów + upominek

Łapacz snów + upominek

wpłać proszę 45 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem wraz z 5 fantastycznymi zdjęciami z Antarktydy. Zrobię dla Ciebie łapacz snów na dobry sen i przywiozę Ci upominek z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis) 

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 59 zł i więcej

Książka na papierze eko + upominek

Książka na papierze eko + upominek

wpłać proszę 59 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze eko z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis) 

wybrano 36 razy

Wybieram

Wpłać 85 zł i więcej

Książka na papierze eko, łapacz snów + upominek

Książka na papierze eko, łapacz snów + upominek

wpłać proszę 85 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze eko z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebie  łapacz snów na dobry sen. (wysyłka gratis) 

wybrano 8 razy

Wybieram

Wpłać 115 zł i więcej

Książka na papierze konopnym + upominek

Książka na papierze konopnym + upominek

wpłać proszę 115 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis)

wybrano 33 razy (pozostało 67 z 100)

Wybieram

Wpłać 135 zł i więcej

Książka i łapacz snów

Książka i łapacz snów

wpłać proszę 135 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebie  łapacz snów na dobry sen. (wysyłka gratis) 

wybrano 12 razy (pozostało 38 z 50)

Wybieram

Wpłać 250 zł i więcej

Książka i worek prezentów

Książka i worek prezentów

wpłać proszę 250 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominki, które przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebie łapacz snów na dobry sen, dorzucę kadzidło w postaci drzewa sandałowego i kilka minerałów z Argentyny. (wysyłka gratis)

wybrano 5 razy (pozostało 10 z 15)

Wybieram

Wpłać 590 zł i więcej

Wypijmy yerbe-mate albo kawę

Wypijmy yerbe-mate albo kawę

wpłać proszę 590 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominki, które przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebie łapacz snów na dobry sen, dorzucę kadzidło w postaci drzewa sandałowego i kilka minerałów z Argentyny, a to wszystko przy naszym wspólnym spotkaniu przy yerbie lub kawie (termin i miejsce do ustalenia, dogodny dla obu stron). 

wybrano 1 raz

Wybieram

Wpłać 1500 zł i więcej

Prezentacja multimedialna

Prezentacja multimedialna

wpłać proszę 1500 zł, a przyjadę do Ciebie i opowiem o moich podróżach w formie prezentacji multimedialnej. Zmotywuje Cię i Twoich gości do realizowania swoich marzeń (termin do ustalenia, dogodny dla wszystkich).  Otrzymasz ode mnie 3 książki „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją, a dla Twoich gości przygotuje drobne upominki. 

Wybieram

Wpłać 3500 zł i więcej

Spędźmy cały dzień razem

Spędźmy cały dzień razem

wpłać proszę 3500 zł, a przyjadę do Ciebie na cały dzień. Wcześniej zaplanujemy to, co chcesz robić, opcji jest wiele: warsztaty z rękodzieła, tworzenie kosmetyków naturalnych itp. Wieczorem  opowiem o moich podróżach w formie prezentacji multimedialnej. Zmotywuje Cię i Twoich gości do realizowania swoich marzeń (termin do ustalenia, dogodny dla wszystkich).  Otrzymasz ode mnie 10 książek „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją. Dodatkowo dla każdego Twojego gościa przygotuje drobny upominek. 

Wybieram

Wpłać 13400 zł i więcej

Druk książki

Druk książki

Połowa kosztów zrzutki to jej druk. Ta nagroda jest skierowana do drukarni offsetowych, które chcą wydrukować pierwszą książkę w Polsce na papierze konopnym. W zamian oferuje umieszczenie logotypu i szereg innych upominków. Umowa barterowa.

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

397 893 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?