id: jdh4ew

Na treningi polskiej Astronautki

Na treningi polskiej Astronautki

7 852 zł 
z 100 000 zł
7%
184 dni do końca
169 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • DOTYCHCZASOWO ZEBRANA KWOTA PONAD 7600 ZŁ ZOSTAŁA W CAŁOŚCI PRZEZNACZONA NA PIERWSZĄ POLSKO-BRAZYLIJSKĄ MISJĘ BADAWCZĄ W HABITACIE MARTE W BRAZYLII!

  Misja odbywa się w dniach od 1 do 9 czerwca 2022 roku. Więcej informacji na jej temat można znaleźć na stronie:

  https://www.facebook.com/OtherworldResearchTeam


  Niestety oznacza to, że aktualnie nie posiadam żadnych środków na kolejne wyjazdy oraz misje. Dlatego bardzo chciałabym prosić o dalsze wsparcie mojej zrzutki, abym mogła dalej rozwijać swoje umiejętności oraz doświadczenie.


  Planowane aktywności w tym roku:

  Lipiec 2022 - Wyjazd do USA na treningi astronautyczne firmy AdvancingX (ok. 4 tysięcy złotych na bilety lotnicze)

  Sierpień 2022 - Wyjazd na Islandię jako współorganizator misji CHILL-ICE wewnątrz tunelu lawowego (ok. 5 tysięcy złotych na bilety lotnicze oraz zakwaterowanie i jedzenie)

  Wrzesień 2022 - Wyjazd na największą konferencję kosmiczną IAC w Paryżu, gdzie jestem współautorem kilku publikacji naukowych (ok. 3 tysiące złotych na bilety lotnicze i zakwaterowanie)

  Listopad 2022 - Wyjazd do najsłynniejszego Habitatu na świecie na pustyni w Utah, USA, gdzie wezmę udział w misji badawczej jako Analogowy Astronauta (koszt ok. 10 tysięcy złotych na bilety lotnicze i udział w misji)


  Z góry dziękuję za dotychczasowe wsparcie! :)

  Czytaj więcej
 • DRUGI CEL ZBIÓRKI, CZYLI PROJEKT STACJI NAZIEMNEJ DLA SATELITY ZOSTAŁ SPEŁNIONY POPRZEZ UZYSKANIE GRANTU OD MINISTERSTWA!

  Dotychczas zebrana kwota 7 600 zł przechodzi automatycznie na kolejny cel, czyli Kurs Lotniczy PPL(A), na który potrzebuję zebrać ponad 30 tysięcy zł :)


  Do tego w tym roku planuję udział i organizację kilku symulacji misji kosmicznych w zagranicznych habitatach, w trakcie których będę przeprowadzała m.in. badania geologiczne. Łączny koszt wszystkich wyjazdów i organizacji to ponad 30 tysięcy zł.


  Z góry dziękuję za dotychczasowe wsparcie! :)

  Czytaj więcej
 • PIERWSZY CEL ZBIÓRKI, CZYLI MISJA BADAWCZA CHILL-ICE MISSION ZOSTAŁA SPEŁNIONA DZIĘKI UPRZEJMOŚCI UCZELNI WSB W GDAŃSKU! BARDZO DZIĘKUJĘ ZA WSPARCIE! :)

  Misja odbędzie się pod koniec lipca 2021 roku. Więcej na jej temat można znaleźć na stronie www.chill-ice.com oraz w moich social media.


  AKTUALNE CELE ZBIÓRKI TO BUDOWA STACJI SATELITARNEJ ORAZ KURS LOTNICZY PPL(A). WIĘCEJ CELÓW ZOSTANIE DODANYCH WKRÓTCE :)

  Więcej informacji można znaleźć poniżej.

  Czytaj więcej
 • PIERWSZY CEL ZBIÓRKI - CHILL-ICE MISSION


  Zbieram pieniądze na mój udział w misji badawczej na Islandii, gdzie razem z ludźmi z Europejskiej Agencji Kosmicznej będziemy badać tunele lawowe. Prawdopodobnie wewnątrz takich tuneli będziemy budować bazy na Księżycu oraz na Marsie. Dzięki mojemu bogatemu doświadczeniu zostałam wybrana, aby wziąć udział w tej misji jak analogowa astronautka oraz inżynier.


  Koszt biletów lotniczych oraz podróży w dwie strony: ok. 2 tysiące złotych

  Koszt udziału, sprzętu, zakwaterowania, jedzenia, itd.: ok. 2 tysiące złotych.

  Data: koniec lipca 2021 roku.


  Więcej informacji na temat misji można znaleźć na stronie:

  www.chill-ice.com


  A tutaj filmik przedstawiający zespół astronautów (też tam jestem):

  https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6779848251660107777

  Czytaj więcej
 • DRUGI CEL ZBIÓRKI - RADIOWA STACJA SATELITARNA


  Zbieram pieniądze na budowę radiowej stacji nadawczo-odbiorczej na terenie Trójmiasta razem z Klubem Łączności Szkuner oraz Studenckim Kołem Naukowym SpaceShip. Jako studenci chcemy poszerzyć naszą wiedzę na temat satelitarnej komunikacji radiowej poprzez praktykę, korzystając z pasm radioamatorskich. Będziemy komunikować się m.in. z satelitą PW-Sat3, który w 2023 roku zostanie wystrzelony na orbitę. Takie projekty pozwalają zdobyć studentom wiedzę oraz doświadczenie, dzięki któremu w przyszłości staną się wybitnymi inżynierami kosmicznymi.


  Koszt sprzętu, czyli radio, anteny, serwer, itd.: 7 tysięcy złotych.

  Data: koniec lipca 2021 roku.


  Więcej informacji na temat m.in. PW-Sat3 można znaleźć na stronie:

  https://www.facebook.com/PWSat2


  Więcej informacji na temat Morskiego Klubu Łączności Szkuner:

  http://www.sp2zie.pl

  Czytaj więcej
 • TRZECI CEL ZBIÓRKI - KURS LOTNICZY PPL(A)


  Zbieram pieniądze na mój udział w kursie lotniczym PPL(A). Zdobycie praktycznej wiedzy na temat latania oraz procedur lotniczych jest niezwykle ważne dla przyszłych astronautów.


  Koszt kursu: ok. 35 tysięcy złotych

  Data: koniec września 2021 roku


  Więcej informacji na temat kursu można znaleźć na stronie:

  http://www.aeroklub.gda.pl

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nazywam się Agnieszka Elwertowska i jestem kandydatką na Astronautkę firmy AdvancingX. Zostałam wybrana, aby w ciągu najbliższych 3 lat wziąć udział w treningach kosmicznych oraz zadaniach przygotowanych przez firmę z USA. Celem tych treningów jest przygotowanie do lotu suborbitalnego.

Dzięki tej zbiórce będę miała możliwość nabycia nowych umiejętności oraz wiedzy, które pomogą mi stać się jeszcze lepszą kandydatką na Astronautkę.


PRAGNĘ PODKREŚLIĆ, ŻE NIE ZBIERAM PIENIĘDZY NA UDZIAŁ W PROGRAMIE ADVANCINGX, GDYŻ JAKO UCZESTNIK MAM OPŁACONE WSZYSTKO, POZA BILETAMI LOTNICZYMI DO USA.

PIENIĄDZE ZBIERAM NA M.IN. DOSZKOLENIE SIĘ, ABY W POSTAWIONYCH PRZEDE MNĄ ZADANIACH WYPAŚĆ JAK NAJLEPIEJ, ABY ZOSTAĆ WYBRANA DO UDZIAŁU W LOCIE SUBORBITALNYM.


Od 2018 roku biorę udział w symulowanych misjach kosmicznych, które mają odzwierciedlać przyszłe misje na Marsie i Księżycu.

W sierpniu 2018 roku brałam udział w dwutygodniowej Misji ARES III w Habitacie LUNARES w Pile, gdzie zajmowałam stanowisko Oficera Medycznego. 

Po zdobyciu swojego pierwszego doświadczenia, w lipcu 2019 roku zostałam Komandorem, czyli szefem Analogowych Astronautów, Misji ARTEMIS organizowanej przez Analog Astronaut Training Center. 

W 2021 roku wzięłam udział w dwóch misjach księżycowych. Jedna z nich odbyła się wewnątrz tunelu lawowego na Islandii, a druga w Habitacie LUNARES. W trakcie drugiej misji byłam nie tylko Zastępcą Komandora oraz Inżynieriem, ale również współorganizatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia.

W 2022 roku założyłam z przyjaciółmi własną grupę badawczą Otherworld, której celem są badanie naukowe (głównie astrogeologiczne oraz astrobiologiczne) w trakcie misji badawczych. Pierwsza polsko-brazylijska Misja OTHERWORLD I, którą wspólnie zorganizowaliśmy razem z Habitatem Marte w Brazylii, odbyła się czerwcu 2022 roku.


W ramach treningów fizycznych, które również są ważne dla astronautów, zrobiłam kurs Open Water Diver 20 oraz trenowałam w tunelu aerodynamicznym. Przetestowałam również swoją wytrzymałość w warunkach generujących przeciążenie 3g.


Do tego dbam o rozwój swojej kariery zawodowej oraz naukowej. W 2021 roku zdobyłam tytuł Inżyniera Informatyki oraz zdobyłam pracę w jednej z najlepszych firm kosmicznych w Polsce. Jestem również współautorem kilku publikacji naukowych.


Ponadto od 2019 roku jestem Inżynierem w ramach projektu PW-Sat3. Jestem w nim odpowiedzialna za komunikację między satelitą, a stacją naziemną. Prowadząc Studenckie Koło Naukowe SpaceShip przy WSB w Gdańsku, wybudujemy radiową stację nadawczo-odbiorczą na terenie Trójmiasta we współpracy z Morskim Klubem Łączności Szkuner.


NA CO ZBIERAM PIENIĄDZE?


Cały czas chcę się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności oraz się uczyć, aby jak najlepiej przygotować się do prawdziwej misji kosmicznej. Pomoże mi w tym:

- udział w zagranicznych misjach badawczych symulujących misje kosmiczne

(ok. 50 tysięcy złotych)

- udział w treningach astronautycznych obejmujących m.in. testy wytrzymałościowe

(ok. 60 tysięcy złotych)

- udział w kursach m.in. lotniczych

(ok. 40 tysięcy złotych)

- studia za granicą

(ok. 20 tysięcy złotych)

- prowadzenie własnych badań oraz pisanie publikacji naukowych

(ok. 10 tysięcy złotych)

- budowa własnych urządzeń i ich patentowanie

(ok. 10 tysięcy złotych)


Więcej szczegółów znajdziecie w zakładce AKTUALNOŚCI :)


DLACZEGO ZAŁOŻYŁAM ZBIÓRKĘ?


Astronauci, naukowcy oraz inżynierowie kosmiczni nie raz wykonywali eksperymenty oraz tworzyli urządzenia, które do dzisiaj ułatwiają, a nawet ratują nam życie (np. wykrywacz dymu).

Niestety w Polsce nie mamy programu astronautycznego ani konkretnych ścieżek wsparcia tak ambitnych osób. Liczę, że dzięki Waszej pomocy oraz mojej ciężkiej pracy uda mi się polecieć w kosmos, zainspirować kolejne pokolenia do zainteresowania nauką oraz inżynierią, a może nawet zmienić świat :)


NAGRODY!


Wy wspieracie mnie, a ja wspieram Was! Każda wpłata ma szansę na wygranie jednej z trzech nagród!

Do tego każdy datek powyżej 200 złotych zostanie nagrodzony upominkiem!W opisie zbiórki umieściłam tylko część moich osiągnięć. Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia poniższych stron.


SOCIAL MEDIA:

- Profil LinkedIn - Agnieszka Elwertowska

- Konto na Instagramie - Space.Dark.Horse

- Strona na Facebooku - Dark Horse Project - Agnieszka Elwertowska


WYWIADY:

1. Dzień Dobry TVN - "Agnieszka jest analogową astronautką. Była na Marsie i Księżycu, choć nie opuściła Ziemi - jak to możliwe?"

2. The First News - "Stars in her eyes: the woman who wants to blast off into space"

3. Urania - "Polka dowodzi 39. misją w Habitat Marte"

4. Radio Gdańsk Wiadomości - "Młoda gdynianka chce podbić kosmos. Życie ma się jedno i warto robić to, co się lubi"

5. Radio Gdańsk Audycja - "Dziewczyna nie z tej Ziemi. Kim jest analogowa astronautka?"

6. Girls Gone Tech - "Bierze udział w analogowych misjach kosmicznych. Konstruuje sprzęt badawczy. Może być pierwszą polką w kosmosie"

7. WSB - "Czarny koń na gwiaździstym niebie - Agnieszka planuje lot w kosmos"

8. Focus on Poland TVP Polonia

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 169

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
350 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
270 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
165,89 zł
 
Dane ukryte
115 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
Tablet iPad Pro

Jedna z wylosowanych osób, która mnie wesprze, otrzyma najnowszy Tablet iPad Pro!


https://www.apple.com/shop/buy-ipad/ipad-pro/11-inch-display-128gb-space-gray-wifi


UWAGA! Twórca zbiórki zastrzega sobie prawo do wylosowania tej nagrody w przypadku, gdy zebrana kwota wyniesie ponad 50 tysięcy złotych!

Jeżeli zebrana kwota wyniesie ponad 100 tysięcy złotych, do wylosowania będą Telefon, Tablet oraz Laptop :)

rozwiń

wybrano 46 razy

Wybieram
Wpłać 5 zł i więcej
ACER Predator Helios 300 Gaming Laptop - PH315-53-71QX

Jedna z wylosowanych osób, która mnie wesprze, otrzyma najnowszy Laptop ACER Predator Helios 300!


https://store.acer.com/en-us/predator-helios-300-gaming-laptop-ph315-53-71qx?internal_source=us.acer.com&internal_medium=referral&internal_campaign=CLM&internal_content=NH.Q7ZAA.002


UWAGA! Twórca zbiórki zastrzega sobie prawo do wylosowania tej nagrody w przypadku, gdy zebrana kwota wyniesie ponad 100 tysięcy złotych!

Jeżeli zebrana kwota wyniesie ponad 100 tysięcy złotych, do wylosowania będą Telefon, Tablet oraz Laptop :)

rozwiń

wybrano 51 razy

Wybieram
Wpłać 5 zł i więcej
Telefon Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Jedna z wylosowanych osób, która mnie wesprze, otrzyma najnowszy Telefon Samsung Galaxy S21 Ultra!


https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-s21-5g/buy/?modelCode=SM-G991BZVGEUE&cid


UWAGA! Twórca zbiórki zastrzega sobie prawo do wylosowania tej nagrody w przypadku, gdy zebrana kwota wyniesie ponad 80 tysięcy złotych!

Jeżeli zebrana kwota wyniesie ponad 100 tysięcy złotych, do wylosowania będą Telefon, Tablet oraz Laptop :)

rozwiń

wybrano 24 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

864 559 zrzutek

i zebrali

762 507 019 zł

A ty na co dziś zbierasz?