Aktualności 3

 • Dziś zakupiona została specjalna lodówka na próbki, a łączna kwota opłaconych przez nas na rzecz szpitali najpotrzebniejszych zamówień to już 358 003,49 zł! Zobacz listę najpotrzebniejszych rzeczy zgłoszonych przez szpitale oraz sprawozdanie z wydatkowania zebranych przez nas środków - dokument dostępny tutaj. W tym lub przyszłym tygodniu planujemy zamówienie kolejnego większego transportu z Chin - pomóż nam tego dokonać wspierając naszą inicjatywę!


  xb126559b9af8b41.png

  s1f73d12df3f819a.png

  Czytaj więcej
 • Dziś zakupione zostały lampy bakteriobójcze, a łączna kwota opłaconych przez nas na rzecz szpitali najpotrzebniejszych zamówień to już 348 410,72 zł! Zobacz listę najpotrzebniejszych rzeczy zgłoszonych przez szpitale oraz sprawozdanie z wydatkowania zebranych przez nas środków - dokument dostępny tutaj. W przyszłym tygodniu planujemy zamówienie kolejnego większego transportu z Chin - pomóż nam tego dokonać wspierając naszą inicjatywę!


  We Włoszech na dzień 26.03 liczba zakażonych pracowników medycznych to już 6 205 osób, z czego aż 37 lekarzy zmarło. Nie możemy dopuścić do tego, by to samo stało się w Polsce.

  qdb6095c09413581.jpeg

  Pomóż nam chronić tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.


  Potwierdzenie zakupu lamp bakteriobójczych znajdziecie poniżej (a wszelkie pozostałe potwierdzenia zamówień znajdują się w aktualnościach i opisie niniejszej zrzutki oraz na https://zrzutka.pl/respiratorywroclaw).


  l9b75ecc60d3d271.png

  y88e41f200068d43.png

  Czytaj więcej
 • To kropla w morzu potrzeb, ale mamy pierwsze zamówienie ze zrzutki #PolskaWalczy - 10 400 maseczek najwyższej klasy (FFP3) oraz 20000 maseczek jednorazowych medycznych zostało, po długich negocjacjach i pertraktacjach z Chinami, zamówionych. Na przyszły tydzień planujemy kolejne zamówienie - dołącz do nas i pomóż nam je zrealizować! To zamówienie dołącza do tych zrealizowanych z naszej poprzedniej zbiórki (https://zrzutka.pl/respiratorywroclaw), w wyniku której zakupione zostały maski Easy Vent (za kwotę 28 636,80 zł), respirator Monnal T60 (za kwotę 49 680 zł) i hełmy do wentylacji trybem pracy CPAP (za kwotę 17 226,00 zł).

  gd9a07baeffa4f4f.png

  Ważne - jeśli na cle uda się uzyskać 8% (zamiast 23%) stawkę vat, to w takim wypadku kwotę wynikającą z różnicy (250 063,92 zł - 219 568,32 zł = 30 495,60 zł) firma JBTS przekaże na realizację naszego kolejnego zamówienia. Możliwe również, że zamiast maseczek FFP3 zostaną dostarczone maseczki FFP2 (w odpowiednio większej ilości wynikającej z niższej ceny - to jest wciąż ustalane).

  t6a46d391fd11f3d.png

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

#PolskaWalczy (krajowa eskalacja akcji #RespiratoryWrocław)


Halo POLACY!


Nie będziemy owijać w bawełnę. Stoimy na początku największego światowego kryzysu

epidemiologicznego w historii. Ogrom potrzeb i brakującego sprzętu jest przytłaczający. Jako operator serwisu zrzutka.pl (czyli Zrzutka.pl sp. z o. o.) kilka dni temu, pierwszy raz w naszej historii, sami zorganizowaliśmy zrzutkę - https://zrzutka.pl/respiratorywroclaw. Dzięki Waszej pomocy, w ciągu 72h zebraliśmy niezbędne środki do zakupu masek Easy Vent, respiratora Monnal T60 i hełmów do wentylacji trybem pracy CPAP - te rzeczy już zostały kupione (teraz do tej kwoty doszło zrealizowane już zamówienie na maseczki FFP3 oraz jednorazowe maseczki medyczne za łącznie 250 000 zł - szczegóły poniżej).


W tym czasie dostaliśmy wiele wiadomości. Na własne oczy zobaczyliśmy, że nasza pierwsza zbiórka to kropla w morzu potrzeb. Na pytanie do wrocławskich lekarzy czego najbardziej potrzebujecie, usłyszeliśmy jednoznaczną odpowiedź: „Brakuje podstawowych środków ochrony indywidualnej dla lekarzy, pielęgniarek i sanitariuszy!” Takie wołanie o pomoc płynie ze szpitali w całej Polsce.


Prawda jest taka, że jeżeli dopuścimy do masowych zakażeń pracowników szpitali, to nie będzie miał kto się nami opiekować. Nie możemy do tego dopuścić!


Celem tej zbiórki jest zakup najważniejszych narzędzi do walki z koronawirusem - maseczek z filtrem, rękawiczek, kombinezonów i płynów dezynfekcyjnych oraz wszelkich innych rzeczy, których braki zgłoszą nam szpitale. Każdej z wymienionych rzeczy brakuje na potęgę i te potrzeby w skali kraju wymagają wielomilionowych budżetów!


We współpracy z wrocławską firmą TOSCOM development już kilka dni temu zaplanowaliśmy start niniejszej zrzutki w ramach akcji #polskawalczy - ze względów formalnych, niezależnych od nas, musieliśmy jednak czekać z jej startem. Na dobry początek TOSCOM development przekazał 200 000 zł - potwierdzenie zamówienia, które zostało zrealizowane za te środki, znajdziecie poniżej.


Zrzutkowicze czas na działanie. Pokażmy w tym momencie próby, jak bardzo nie jesteśmy

obojętni, jak bardzo potrafimy zmobilizować się i wspólnie pokonać pandemię koronawirusa!


Ten apel skierowany jest do przedsiębiorców i osób prywatnych - zrób coś, bo możesz! Wspólnymi siłami uda nam się szybciej zażegnać kryzys i wrócić do normalności! Przeczytaj uważnie i podejmij działanie zanim będzie za późno. Potrzeby są ogromne!


W wyniku zbiórki zakupione zostaną między innymi artykuły wskazane niżej - ich rzeczywista lista jest jednak wiele wiele dłuższa i znacznie przekracza dopuszczalną długość opisu zbiórki, tę listę znajdziecie w tym dokumencie.


Środki ochrony:


 • kombinezony z butami (miękkie), maski FFP 3, FFP 2 (N95), maski 3-warstwowe, maski 4-warstwowe, fartuchy izolacyjne wzmocnione, fartuchy pielęgniarskie, ochraniacze na buty - wysokie (ok 45 cm), czepki typu hełm/kaptur, gogle, przyłbice, jednorazowe rękawiczki gospodarcze


 • dezynfekcja: spraye do powierzchni, chusteczki z tlenem aktywnym do powierzchni, płyn do mycia ciała pacjenta typu Hydrex, Manusan


 • Rękawice bezlateksowe, bezpudrowe, jałowe - rozmiar 6.0, 6.5, 7.0, 7.5, 8.0. Rekawice jałowe, lateksowe, bezpudrowe - rozmiar 6.0, 6.5, 7.0, 7.5, 8.0

Potwierdzenia pierwszego zrealizowanego w wyniku tej zbiórki zamówienia:


d1cadaadcd4f0cee.png

Ważne - jeśli na cle uda się uzyskać 8% (zamiast 23%) stawkę vat, to w takim wypadku kwotę wynikającą z różnicy (250 063,92 zł - 219 568,32 zł = 30 495,60 zł) firma JBTS przekaże na realizację naszego kolejnego zamówienia. Możliwe również, że zamiast maseczek FFP3 zostaną dostarczone maseczki FFP2 (w odpowiednio większej ilości wynikającej z niższej ceny - to jest wciąż ustalane).

o70a0f66433a73f7.png


Dalsze rozliczenia i informacje o realizacji zamówień z uwagi na limit znaków w opisie zrzutki dodawane będą w zakładce aktualności oraz w tym dokumencie.


Środki zamawiane będą m.in. z fabryk w Chinach, które już wznowiły produkcję, poniżej zdjęcie i film z jednego z takich miejsc:


w72dbf30dd87422e.jpeg


Zrzutka prowadzona jest w porozumieniu z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz wszystkimi jednostkami, które dołączą w trakcie - skany wybranych zgód i porozumień znajdują się niżej.


Uwaga - szpitale prosimy o zgłaszanie chęci udziału w akcji na adres [email protected] (ze względów związanych z wiarygodnością, wiadomość email musi być wysłana z domeny szpitala np. @usk.wroc.pl, @nazwaszpitala.pl). W odpowiedzi otrzymacie Państwo link z formularzem zgłoszeniowym - prosimy o dodawanie zapotrzebowania w sposób wskazany w formularzu - zrealizujemy tyle zamówień ile będziemy w stanie, cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na jak najszybszą realizację zamówień.


Uwaga Polacy - w tym dokumencie znajdziecie aktualnie zgłoszone przez szpitale zapotrzebowanie oraz stan realizacji tych zamówień. Potwierdzenia zrealizowanych zamówień, wysyłek i inne informacje znajdziecie każdego dnia również w zakładce aktualności tej zrzutki - znajdą się tam faktury vat, potwierdzenia ich opłacenia i inne ważne informacje.


Zgoda Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu Bogusława Becka:

tb978ff7724ded48.png

Zgoda dr. Małgorzaty Przysady, zastępcy dyrektora szpitala do spraw klinicznych i lecznictwa (Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie):

m77719aa94d34d1a.png

Zgoda Dyrektora Naczelnego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku Jakuba Kraszewskiego:


t6009ca7a9f6efe5.jpeg

k25aa16970632bda.jpeg

Prośba od Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpital Nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach:


sea8557b47c35a89.png


Nasza pierwsza akcja #RespiratoryWrocław pozwoliła sprawnie sfinansować zakupy dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu - kupione zostały maski Easy Vent (28 636,80 zł), respirator Monnal T60 (49 680 zł) i hełmy do wentylacji trybem pracy CPAP (17 226,00 zł). Rozliczenie naszej pierwszej zbiórki znaleźć można na dole opisu pod adresem zrzutka.pl/respiratorywroclaw - wszelkie pozostające na zbiórce (i nie wydane na sprzęty wskazane w akapicie wyżej) środki, przekazujemy na bieżąco w saldo nowej zrzutki, którą właśnie odwiedziłeś/odwiedziłaś - cel jest ten sam - zaopatrzenie szpitali w najbardziej niezbędny do walki z koronawirusem sprzęt!


taadd67c56731554.png

Wpłacający4423

 
TOSCOM development
200 000 zł
 
51 849,67 zł
 
Merida sp. z o. o.
50 000 zł
MM
Marcin Majtyka
10 000 zł
ŁK
Łukasz Koprowski
4 000 zł
 
Dane ukryte
2 500 zł
J
Jan
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
G
GRAINBUD Dariusz Ziarko
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze58

 
2500 znaków
 • Jakub G

  #PolskaWalczy Polecam film na YT „Koronawirus i co teraz? | niesamowita animacja”.

 • Ilona Czerniawska

  mam nadziseje że pomocy będzie tyle iż pokonamy tego niewidzialnego wroga a służbie zdrowia dziękujemy z całego serca że stoją na straży naszego życia i zdrowia

 • MC
  Marcin Ciesielski

  #Razem

  10 zł
 • Arkadiusz Pryt

  Wow, super akcja! My zaś, poruszeni chęcią niesienia pomocy oraz solidarnością ludzi, zainicjowaliśmy akcję bezpłatnego przewozu personelu medycznego we Wrocławiu. ???????? Zrealizowaliśmy już kilkaset kursów i chcielibyśmy kontynuować akcję #WozimyBohaterów tak długo jak to potrzebne, jednak mamy świadomość, że działając w pojedynkę nasze możliwości są ograniczone, stąd wielka prośba: udostępnij dalej naszą zrzutkę lub wpłać symboliczną złotówkę. ???????? Trzymamy kciuki za wspólną walkę❗️???? ✊ Pojawiliśmy się w prasie i telewizji. Więcej informacji o nas znajdziesz w linku: https://m.facebook.com/linktaxipolska/

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

460 977 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?