Pomagamy dzieciom w Tanzanii ID: phn8zv

Pomagamy dzieciom w Tanzanii ID: phn8zv

36 592 zł z 70 000 zł

52%

36 592 zł

36 592 zł

z 70 000 zł

55 dni

55 dni

do końca

411

411

wspierających
52%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

 • Witam serdecznie wszystkich Darczyńców,w związku z tym ze urodził mi się wnuk i priorytetem było pozostanie z żona,córka i nowo narodzonym dzieciątkiem jak również to że nie udało się zebrać wymaganej kwoty potrzebnej do budowy a teraz obecna sytuacja w Polsce i na świecie (zamkniete granice,brak lotów) planowany wyjazd oraz budowę szkoły chciałbym przełożyć na miesiąc pażdziernik lub listopad,ponieważ tylko do końca 2020r mamy pozwolenie na budowe od rzadu Tanzanii wiec jesli tylko sytuacja się unormuje pakuje plecak i odpalam do Afryki wypełnić założony cel jakim jest budowa szkoły,dlatego bardzo dziekuję za wsparcie i cierpliwość.

  Niech Dobry BÓG wam błogosławi pozdrawiam Grzesiek

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wesprzyj projekt pomocy dzieciom w Tanzanii.

phn8zv-4ebb3097.png

Dzień dobry,mam na imię Grzesiek

Na co dzień możecie mnie spotkać w Łodzi i okolicach. Jednak moje serce jest daleko stąd. Pomaganie innym, a szczególnie dzieciom jest czymś co nadaje jeszcze większy sens mojemu życiu. Moją pasją jest mechanika i tak już mam, że jak gdzieś jestem,to staram się naprawić wszystko co tylko możliwe. Trzy lata temu wyjechałem na parę tygodni do Indii, by pomóc w budowie szkoły oraz funkcjonowaniu sierocińca. Od tamtego wyjazdu zmieniło się moje życie. Jak tylko wracam do kraju to przynajmniej raz w roku staram się zorganizować pomoc dla dzieciaków w różnych częściach świata. Indie: budowa dwóch budynków szkoły oraz odwierty kilku studni, Tanzania - budowa wieży na wodę w sierocińcu oraz budowa samego sierocińca wraz ze szkołą. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, u mnie się to przełożyło całkowicie na pomaganie.

Ostatnia moja zbiórka - 85 tys. zł została przeznaczona w całości na budowę sierocińca – na zdjęciu poniżej: budynek z niebieskim dachem(ostatnia misja).Teraz biorę się za nowe

phn8zv-beb715d5.png

... a od tego wszystko się zaczeło

phn8zv-7d405f8b.png

podczas odwiertów studni

phn8zv-5a994156.png

budowa wieży na zbiorniki wody

phn8zv-40f7e3e3.png

budowa szkoły z sierocińcem

phn8zv-47c5fd.png

Ostatnia misja

phn8zv-e20455d5.png

miejsce w którym teraz chcielibyśmy budować

O co chodzi?

W miejscowości Mwera, w Tanzanii znajduje się malutka kaplica chrześcijańska (zdj. po prawej u góry) i to właśnie w tym miejscu chcemy wybudować ośrodek edukacyjny dla dzieci w wieku szkolnym (klasy podstawowe) oraz centrum kształcenia zawodowego dla dzieci, które ukończyły siódmą klasę i nie mają możliwości ani kwalifikacji do kontynuowania nauki w szkole średniej. Haftowanie, krawiectwo, elektryka, budowlanka to tylko niektóre zawody, których będą mogli się uczyć i które pozwolą im na lepszy start w życiu. Te dzieciaki potrzebują: budynku szkolnego, studni, toalet… po prostu normalnych warunków do nauki. Wszystko to wymaga środków, którymi nie dysponują.

Na co zostaną przeznaczone środki:


Budowa szkoły

Wybudowanie dedykowanych budynków szkolnych wraz z ich wyposażeniem,


Zapewnienie dostępu wody

Budowa studni ze słodką wodą


Wybudowanie sanitariatów

Nowe toalety zapewniające higieniczne warunki.


Pomoc materialna dla dzieci

Zakupienie ubrań, żywności, materiałów szkolnych

phn8zv-54cd41f0.png

Kto będzie beneficjentem zebranych środków?

Przede wszystkim dzieci (w tej chwili jest ich około 40), które w tej szkole będą uczyć się umiejętności pozwalających im się usamodzielnić (elektryka, budownictwo, haft, krawiectwo itp.). Dzieci z tego typu potrzebami w tym miejscu jest znacznie więcej.

Dlaczego to jest tak ważne...

Dzieci, które żyją we wsi w bezpośrednim sąsiedztwie kaplicy, przy której chcemy rozpocząć budowę pozbawione są szans na "normalną" edukację. Nauka w tej szkole jest dla nich jedną z niewielu możliwości na zdobycie zawodu. Ludzie pracujący w tej szkole to chrześcijanie, którzy chcą dać szansę na lepszy start właśnie tym najsłabszym.

phn8zv-91773a8a.png

phn8zv-86f79738.png

Ile potrzebuję pieniędzy

Całość projektu została oszacowana na około 70 000 PLN.

Z czego:

- projekty budowlane to około 60 000 PLN (15 770 USD)

- pomoc materialna to około 10 000 PLN

ZAPRASZAM NA MOJEGO FB

GRZECHU SAROO staram się tam w miarę możliwości pokazywać codzienne życie na misji oraz jak przebiegaja prace na budowie

CHCIAŁBYM SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ KAŻDEMU KTO BĘDZIE WSPIERAŁ TEN PROJEKT


phn8zv-625224a6.png

z ta myślą dobrze iść przez życie.

Wpłacający411

 
Dane ukryte
3 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
927 zł
 
Dane ukryte
700 zł
 
Dane ukryte
700 zł
Zobacz więcej

Komentarze46

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Inspiracja!

  50 zł
 • Katarzyna Sanecka

  Mam nadzieję, że ta symboliczna wpłata przyczyni się do czegoś dobrego <3 Wyrazy głębokiego uznania dla Pana Grzegorza, pozdrawiam!

 • Maria Stankiewicz

  Mam nadzieję, że ta symboliczna kwota pomoże w dążeniu do celu :)

  15 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Pozdrawiamy z Bielska Białej i Wadowic. Mam nadzieję że nasza wpłata będzie zachętą aby "biec bez zmęczenia" Chwała Panu. Grzegorzu z jakiego jesteś kościoła? Pytam z ciekawości. Pozdrowienia od katolików.

  3 000 zł
  • Grzegorz Wąchocki

   Szcześć Boże,prawdą jest że jest to ogromna zachęta do dalszej jeszcze cięższej pracy na rzecz tego projektu,jest to tez odpowiedz na moje modlitwy i rozmowy z Panem bo troszkę podupadłem i zastanawiałem sie nad dalszym losem tego projektu misyjnego i myślalem czy jest szansa na uzbieranie 10tys $ i budowe jeszcze skromniejszą.Wiem tez ze Nasz Pan lubi jak jestem cierpliwy chodz nie jestem i w zasadzie zawsze kiedy trace nadzieje ze sie uda Pan to sprawia ze sie udaje a w miedzy czasie podtrzymuje mnie przy nadziei jak teraz:) za co serdecznie JEMU i Wam Bracia w Chrystusie dziekuje.Jestem chrzescijaninem uczęszczającym na nabozenstwa do Koscioła Adwentystów Dnia Siódmego.BÓG zaołać za tak ogromny dar serca,niech Dobry Bóg Wam blogosławi.

 • AL
  Anna Langot

  Życzę Bożego Błogosławieństwa
  na każdy dzień.

  500 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

570 484 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?