id: kmkvt9

Pomoc dla Jadzi na walkę z FCoV

Pomoc dla Jadzi na walkę z FCoV

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
1 501 zł z 10 000 zł
15%
41 dni do końca
23 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W połowie sierpnia zauważyłam, że Jadzia bardzo się zmieniła. Z żywej, wesołej koteczki, stała się bardzo apatyczna, straciła apetyt, nie piła wody, schudła, ledwo chodziła, gasła w oczach :-( Gorączkowała i mimo podawanych przez tydzień kroplówek i antybiotyków, stan się nie poprawiał, w jamie brzusznej pojawił się płyn. W międzyczasie Jadzia była poddana licznym badaniom, które doprowadziły do postawienia tej strasznej diagnozy - wirusowe zapalenie otrzewnej spowodowane zmutowanym koronawirusem FCoV.

Miałam tylko dwa wyjścia albo uśpić Jadzię, albo zacząć kurację natychmiast ( jeszcze przed ostatecznym potwierdzeniem diagnozy pozytywnym wynikiem testu PCR z pobranego z jamy brzusznej płynu – test w załączeniu). Przy tej chorobie liczy się czas, szybkość reakcji, bo choroba potrafi zabić w ciągu kilkunastu dni, nie zastanawiałam się ani chwili, chciałam ratować. Coraz więcej kotów po terapii cieszy się dobrym zdrowiem. Niestety kuracja jest długa, wymagająca systematyczności i bardzo kosztowna ( na początku kroplówki, środki przeciwzapalne, leki wspomagające odporność , suplementy osłonowe narządów wewnętrznych, zabiegi poprawiające komfort życia ). Dochodzi koszt licznych badań i wizyt kontrolnych, co razem daje kwotę 10 tys zł.

Jadzia się nie poddaje, to silny kociak, walczy, choć ma dopiero 10 miesięcy. Za nami 12 dni terapii, Jadzia z kota ospałego, bez apetytu i chęci do zabawy, zaczęła powoli wracać do siebie, odzyskała apetyt, można było odstawić kroplówki, nabiera energii, biega, chętnie się bawi.

W tym miejscu muszę prosić Was moi drodzy o pomoc i wsparcie.

Tylko dzięki pomocy Ludzi o dobrym sercu, którym los zwierząt nie jest obojętny, możliwe jest uzbieranie tak dużej kwoty. Każda nawet najmniejsza wpłata, to kolejny dzień życia Jadzi.

 Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 23

MW
Magdalena Woźniak
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
K
Kasia
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AS
Ala Szulc
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
ASZ
100 zł
IS
Asia
70 zł
MN
Monika nawoj
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

741 236 zrzutek

i zebrali

525 131 296 zł

A ty na co dziś zbierasz?