id: dxsspv

Pomoc dla ludzi umierających przy polsko-białoruskiej granicy

Pomoc dla ludzi umierających przy polsko-białoruskiej granicy

36 896 zł 
z 30 000 zł
122%
zakończona 15.05.2022r
300 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Spakowałyśmy w czwartek następne 10 zestawów ratunkowych. W sumie od początku dzięki Waszemu wsparciu 🙏💚 udało nam się przygotować 50 pakietów, w których znalazły się m.in.75 kg racji żywnościowych Seven Oceans, batony, namioty/śpiwory/koce z folii NRC, ogrzewacze, butelki filtrujące, woda, apteczki, leki, wojskowe podgrzewacze i tabletki paliwowe, ciepłe kominiarki, rękawice i wełniane skarpety, latarki. W najbliższych dniach Małgorzata Sajkiewicz-Kręt jedzie na pogranicze polsko-białoruskie, żeby dostarczyć pomoc. Rzeka Dobra płynie z Kielc. Dziękuję za wpłaty i proszę udostępniajcie nadal zrzutkę.s98f4d5bea9cfc9c.jpegh1a8d292e4082360.jpegq196f33befb610db.jpege64dceef7af40a29.jpegyc91cb28639e2f5e.jpeg

  Czytaj więcej
 • Przez ostatnich kilka dni zrzutka wyraźnie przyspieszyła. Dzięki Waszym wpłatom już dzisiaj zaczynam kompletować trzecią partię zestawów ratunkowych. A druga dopiero co rano wyjechała do strefy na granicę polsko-białoruską. Przedłużamy czas trwania zrzutki, sytuacja na granicy jest coraz gorsza, kryzys humanitarny postępuje, więc nadal proszę o udostępnianie. Dziękuje wszystkim darczyńcom! r81abde8c802bfbf.jpegub8e8fb8954bb2ab.jpegtcac3c50cbe4a32b.jpegp10d4d411f92f0fd.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dzięki Waszemu wsparciu zgromadziliśmy środki na drugą partię zestawów ratunkowych. Pierwsza dotarła w ubiegłym tygodniu do strefy przygranicznej: m.in.15 kg wysokokalorycznych racji żywnościowych, folie, śpiwory i namioty z folii NCR, ogrzewacze na ciało, ręce i stopy, wełniane skarpety i polarowe rękawiczki, apteczki, środki higieny, tabletki do uzdatniania wody.

  Wczoraj wieczorem zamówiłam niezbędne rzeczy z listy uzupełniając ją o latarki czołowe, zapalniczki żarowe, baterie, proste podgrzewacze turystyczne z paliwem w tabletkach. Czekam na dostawę i natychmiast pakujemy oraz wysyłamy do strefy.

  Bardzo DZIĘKUJĘ i proszę o dalsze wsparcie oraz udostępnianie zrzutki.

  Potrzeby są ogromne, ale pamiętajmy, że jeden zestaw może uratować ludzkie życie.  Czytaj więcej
 • Na zrzutkę wpłynęło już ponad 5 tysięcy złotych, za co bardzo, bardzo dziękuję. Dzisiaj pakujemy i wysyłamy pierwszych 10 zestawów ratunkowych, które mam nadzieję jak najszybciej trafią do ludzi, którzy utknęli w lasach przy polsko-białoruskiej granicy. Ich sytuacja jest tragiczna. Zbieramy dalej, robi się coraz zimniej i każda pomoc jest teraz niezbędna.

  Czytaj więcej
 • Pierwsze zakupy ze zrzutki to ogrzewacze chemiczne do ciała, rąk i stóp. Myślę cały czas o ludziach marznących w lesie i z niecierpliwością czekam aż reszta rzeczy z listy zakupiona przez allegro dotrze do paczkomatu. W tym tygodniu planujemy pakowanie i wysyłkę. Wiem, że są już chętni do pomocy 🤗 Jeszcze raz każdemu dziękuję za każdą złotówkę ❤💚

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Organizujemy wspólnie z sympatykami świętokrzyskiego KOD-u zbiórkę na pakiety ratunkowe dla uchodźców przy granicy polsko-białoruskiej.

Kiedy w naszym kraju panuje stan wyjątkowo nieludzki, nie możemy patrzeć bezczynnie na ludzkie cierpienie i śmierć. Każda nawet niewielka pomoc może zapewnić przetrwanie podczas coraz bardziej mroźnych nocy spędzanych w lesie przez osoby dorosłe i dzieci, które polskie i białoruskie służby wzajemnie wypychają za otoczone drutem kolczastym granice.


Na co zbieramy pieniądze?

Na przygotowanie pakietów zawierających :

 • namiot ratunkowy/worek termiczny
 • ogrzewacze chemiczne
 • małą apteczkę
 • paracetamol
 • racje żywnościowe
 • batony energetyczne/wysokobiałkowe,
 • suchary wojskowe
 • wodę
 • latarki czołowe
 • podgrzewacze z paliwem
 • zapalniczki żarowe
 • skarpety wełniane lub termoaktywne
 • rękawiczki
 • kubek stalowy
 • torba/plecaczek 10l

Jeden pakiet ratunkowy kosztuje ok.320 zł plus dokładamy butelkę filtrującą wodę (nawet tę z kałuży) oraz orzechy, czekolady czyli razem ok.500 zł.

Zakupione pakiety ratujące życie zostaną przekazane we współpracy z grupą Rzeka Dobra do strefy stanu wyjątkowego.


W zależności od Waszej hojności zebrane środki przeznaczymy na zakup innych najpotrzebniejszych rzeczy niezbędnych do przetrwania wg wskazówek osób pomagających (m.in. śpiwory do minus 20 stopni, karimaty, termometry do stwierdzenia hipotermii).


Pokażmy wspólnie, że w Polsce ludzi dobrej woli jest więcej. Pomóż!


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 300

 
Michał Kowalówka
1 200 zł
R
R.M.
1 000 zł
EJ
Elżbieta Jogałła
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
LP
Lidka
1 000 zł
MS
Małgorzata
600 zł
 
Dane ukryte
600 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MG
Maria Górska-Piszek
500 zł
AF
Ania
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków

Lokalizacja

Wojska Polskiego 52, 25-389

Kielce, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

852 008 zrzutek

i zebrali

737 019 591 zł

A ty na co dziś zbierasz?