id: 28nnjt

Pomoc Ukrainie - Farmaceuci.org

Pomoc Ukrainie - Farmaceuci.org

87 993 zł 
z 100 000 zł
87%
41 dni do końca
577 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Nasze punkty działają już ponad dwa miesiące, a obecnie realizujemy również dwa nowe projekty, tym razem bezpośrednio na Ukrainie.


  1. Refundacja leków dla przesiedleńców w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej przebywających we Lwowie (system refundacji oparty na Voucherach dystrybuowanych przez organizacje pomocowe).


  2. Zakup i dostarczanie leków ludności cywilnej i jednostkom opieki zdrowotnej poprzez mobilne punkty pomocy farmaceutycznej na terenach z utrudnionym dostępem do opieki medycznej / dotkniętych działaniami zbrojnymi w północnej i wschodniej Ukrainie (obwód Czernihowski).


  Obydwa projekty zostały opracowane w porozumieniu i przy współpracy z ukraińskimi farmaceutami i instytucjami samorządu aptekarskiego oraz administracji publicznej Ukrainy. Leki będą kupowane bezpośrednio na Ukrainie, co dodatkowo wzmocni lokalną, cierpiącą w wyniku wojny ekonomię. Będą one również znane beneficjentom. Bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie i prosimy o jeszcze trochę dobra :-)

  i5ce1f7061f8268c.png

  h3bb133c0729ff58.png

  Czytaj więcej
 • [ENGLISH FOLLOWS] [+ SEE DESCRIPTION IN ENGLISH BELOW]


  To już ponad 6 tygodni działalności naszych punktów pomocy farmaceutycznej 👩‍⚕️👨‍⚕️

  To pomoc udzielona tysiącom uchodźców jej poszukujących, głównie kobietom i dzieciom. To 200 zaangażowanych cudownych farmaceutów i farmaceutek, kilka przeprowadzek i ciągłe dostosowywanie się do zmieniającego się systemu recepcji. Jesteśmy już w 8 miastach Polski. Bardzo prosimy Was o wsparcie finansowe naszej zbiorki.


  It's been over 6 weeks of operation of our pharmaceutical care points 👩‍⚕️👨‍⚕️

  It is help provided to thousands of refugees seeking it, mainly women and children. That's 200 great pharmacists involved, a few removals and a constant adaptation to the changing reception system. We are already in 8 Polish cities. We kindly ask you for financial support of our collection. Needs are great !xe6f0f645e8aa4e1.jpeg

  Czytaj więcej
 • Śląska Izba Aptekarska wspiera inicjatywę farmaceuci.org !

  

  Śląska Izba Aptekarska wsparła inicjatywę farmaceuci.org stając się naszym partnerem zarówno w zbieraniu funduszy jak i implementacji projektów pomocowych skierowanych do osób poszkodowanych konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy.


  o105d5127d84e711.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Celem zbiórki jest wsparcie inicjatywy Farmaceuci.org mającej na celu pomoc pogrążonym w horrorze wojny ludności Ukrainy.

Pieniądze z darowizn pochodzących od Państwa przeznaczone zostaną na organizacje punktów pomocy farmaceutycznej, pomoc medyczną, leki oraz środki opatrunkowe i higieniczne ratujące zdrowie i życie ludności cywilnej przebywającej zarówno na Ukrainie jak i szukającej schronienia w naszym kraju. Organizujemy również punkt opieki farmaceutycznej w Katowicach (i w perspektywie w innych miastach). Chcemy sfinansować również działania internetowe promujące zbiórkę oraz prezentujące inicjatywę farmaceuci.org. W razie potrzeby sfinansujemy również wyposażenie powstających punktów pomocy, materiały i wyposażenie biurowe, paliwo dla koordynatorów, komunikację i wyżywienie dla wolontariuszy, pojemniki do przechowywania leków i materiałów medycznych, noclegi, namioty ekspozycyjne (do organizacji mobilnych punktów), wynajem powierzchni, druk ulotek i materiałów informacyjnych dla uchodźców. Chcielibyśmy również rozpocząć i sfinansować podobne przedsięwzięcie na Ukrainie, jeżeli fundusze na to pozwolą.Zrzutka została utworzona przez Rafała Hechmanna, farmaceutę i wieloletniego pracownika sektora pomocy humanitarnej nadzorującego jej dostarczanie w takich miejscach jak Strefa Gazy, Haiti, Somalia, Sudan Południowy, Libia, Polska czy właśnie Ukraina.


Zakres sfinansowanej pomocy opiszemy i rozliczymy na stronie www.farmaceuci.org oraz profilu https://www.facebook.com/farmaceuci


Dziękujemy Wam za okazaną pomoc i nie pozostanie obojętnym wobec niewyobrażalnej tragedii wojny.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 577

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
MS
Marcin
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AA
AAwdziej
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

852 196 zrzutek

i zebrali

737 401 664 zł

A ty na co dziś zbierasz?