id: uf4yha

Pomóż mi postawić pierwszy krok

Pomóż mi postawić pierwszy krok

Nasi użytkownicy założyli 1 152 932 zrzutki i zebrali 1 198 328 246 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności7

 • Tym razem chciałem pokazać Wam jak sobie radzę po ćwiczeniach. Moja mowa nie jest zbyt wyraźna, dlatego zamieszczam również w formie pisemnej to, co mówiłem na filmie.   Cześć, dzięki za wsparcie. Chciałem pokazać, co udało mi się osiągnąć dzięki Waszej pomocy. Na razie potrafię zrobić tylko tyle, ale może wkrótce będzie lepiej. Teraz przejdę na łóżko. A z powrotem czasami jest problem, ale też można. To było trudne... 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

"Zostało Panu 5 lat życia" taką diagnozę usłyszałem od lekarza Tadeusza A. ponad 20 lat temu. Mimo tego orzeczenia, wciąż trwam, walcząc z nieustającym uporem, który skłania mnie do przekraczania własnych ograniczeń. 


Jestem Przemek, mam 42 lata. Od dzieciństwa zmagałem się z porażeniem mózgowym, niedosłuchem, wadą wzroku i postępującym zanikiem mięśni. Poruszam się na wózku, a codzienne funkcjonowanie wymaga stałej pomocy innych ludzi.

W tym roku postanowiłem postawić przed sobą ambitny cel – stanąć na nogi.


Kc5usw2684DO2hcT.jpg

Rozpoczynam zrzutkę, aby zdobyć środki na intensywną rehabilitację i niezbędny sprzęt, który umożliwi mi osiągnięcie choćby niewielkiej samodzielności. Chcę także odciążyć moją mamę, która mimo własnych dolegliwości i wieku, nieustannie troszczy się o moje potrzeby. Rehabilitacja wymaga systematycznej pracy z profesjonalistami tj. fizjoterapeuci, masażyści, rehabilitańci. 

zRnB08XPouwrhxDr.jpg

Mimo dostępnych refundacji, czas, który spędzę w szpitalu na rehabilitacji nie pozwoli cieszyć się żadnymi widocznymi rezultatami, do tego trzeba znacznie więcej niż trzy tygodnie raz na pięć lat. Potrzebuję systematycznego wsparcia, którego koszty muszę pokryć sam. Niestety moja pensja i renta nie są wystarczające, abym mógł pozwolić sobie na takie leczenie. Z tym pragę zwrócić się do Was, ludzi o wielkich sercach, którzy pokazali mi, że warto mieć nadzieję, a proszenie o pomoc, to nie wstyd.


KkDxDsMnnTBW2L7L.jpg


Mój cel to nie tylko symboliczne postawienie na nogi, ale przede wszystkim poprawa jakości życia. Chciałbym bez trudu przemieszczać się między łóżkiem, wózkiem, toaletą czy wanną. Choć droga do tego jest długa, wierzę, że z Waszym wsparciem zrobię ten pierwszy, znaczący KROK. Marzę o tym, aby moja mama mogła jeszcze raz zobaczyć, jak stawiam "pierwsze kroki".

FKGnM6Ye7XPvFAnE.jpgMoje ciało słabnie, codzienne czynności stają się coraz trudniejsze, a przyszłość budzi we mnie lęk. Niepewność jutra sprawia, że obawiam się, czy zdołam wstać z łóżka, choć jeszcze niedawno było to łatwiejsze. Czasami zaczynam nawet tracić poczucie samego siebie, czując, że zanikam...


12ReaGVbZ2MQ66p8.jpg

Mimo tych trudności jestem pełen determinacji. Kilka tygodni temu przeprowadziłem się do nowego domu, który dzięki Waszej pomocy udało się wyremontować. Teraz mam przestrzeń do ćwiczeń i łatwiejszy dostęp do specjalistów rehabilitacji. Dziękuję za wszelkie wsparcie, które pomaga mi kontynuować walkę o lepsze jutro.


Dzięki Waszej życzliwości i ofiarności, będę mógł skorzystać z profesjonalnej opieki i specjalistycznych zajęć rehabilitacyjnych. Turnus ten nie tylko przyspieszy proces mojej rekonwalescencji, ale również pozwoli mi skonsolidować zdobytą wiedzę i umiejętności, aby móc samodzielnie kontynuować codzienną rehabilitację w domu. Wasza pomoc otwiera przed mną nowe możliwości, a ja jestem pełen wdzięczności za każdy, nawet najmniejszy wkład w moją walkę o zdrowie i samodzielność. Razem mamy szansę uczynić te marzenia rzeczywistością.


g5m8VNNfvuvLpxxL.jpg

Oprócz najbliższej rodziny w tej codziennej walce towarzyszy mi również mój wierny kot, prawdziwy przyjaciel, który dodaje mi sił. Jego obecność przynosi mi ukojenie w trudnych chwilach. Wpatrując się w jego czułe oczy, czuję, że nie jestem sam. Towarzysząca mi futrzana kula energii podnosi na duchu i dodaje determinacji do walki o zdrowie. Jego bezwarunkowa miłość jest dla mnie niewątpliwym wsparciem w tej trudnej drodze.


Dziękuję za każdą wpłatę, dzięki Tobie mój świat staje się piękniejszym.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1714

preloader

Komentarze 11

 
2500 znaków
 • Aleksandra Kwiatek

  Wszystkiego dobrego dla Pana! Życzę dalszej determinacji i proszę iść po swoje!! 🌼

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Podziwiam Pana determinację. Pana chęć walki o lepsze jutro jest inspirująca!!! Wszystkiego dobrego dla Pana, Pana mamy oraz kota :)

  50 zł
 • RR
  Romek

  Powodzenia i dużo głasków dla miałczącego towarzysza :)

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Na saszety dla kici

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Kilka razy przeczytałam już pana zbiórkę, dziś postanowiłam pomóc. Jest pan niesamowicie silnym i odważnym człowiekiem. Proszę się nigdy nie poddawać!! : ) dziękuję za motywację, bardzo pana podziwiam

  50 zł