Pomóż stanąć mi na nogi! / I want to walk again! koniec za 9 dni ID: fhhfcw

Pomóż stanąć mi na nogi! / I want to walk again!

Zebrano 22 531 zł
z kwoty 100 000 zł

22 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

4 115
udostępnień

W maju 2019 uległem wypadkowi w pracy. Teraz zamiast spędzać czas z rodzina i oddawać się pasji jaką jest sport poznaje świat z perspektywy wózka inwalidzkiego.


W maju 2019 uległem wypadkowi w pracy. Teraz zamiast spędzać czas z rodzina i oddawać się pasji jaką jest sport poznaje świat z perspektywy wózka inwalidzkiego.

Cześć!

Mam na imię Radek i mam 31 lat.

W maju tego roku uległem wypadkowi w pracy i moje życie drastycznie się zmieniło.

Marzenia i plany zamieniły się w ból i bezsilność.

Doznałem silnego urazu kręgosłupa na długości dwóch odcinków.

Po miesięcznym pobycie w szpitalu w Poznaniu lekarze w końcu postawili diagnozę ostateczną.

W odcinku piersiowym- Th11/Th12 -ucisk na krążek międzykręgowy powoduje naruszenie struktury rdzenia kręgowego. Ze względu na mój wiek oraz ryzyko niepowodzenia nie zostałem zakwalifikowany do operacji tego miejsca.

Do uszkodzenia doszło jeszcze w odcinku lędźwiowo- krzyżowym L5/S1, Pojawiła się 7mm przepuklina (potocznie nazywana wypadnięciem dysku). Uciska ona na nerwy kręgosłupa, co powoduje ogromny ból w obydwu nogach oraz promieniowanie na resztę części ciała, pleców oraz brzucha.

Po wielokrotnych konsultacjach medycznych ustalono, że jedynym rozwiązaniem jest długotrwała i uciążliwa fizjoterapia.

Jako sportowiec i osoba z dużą charyzmą nie godzę się na taki stan rzeczy. Jestem gotów by wrócić do walki o zdrowie i normalne życie. Bardzo pragnę wrócić też do mojej pasji- sportu.

Jednakże bardzo kosztowny i długi proces rehabilitacji, skłania mnie, o zwrócenie się do wszystkich ludzi dobrej woli.

Proszę o wsparcie finansowe na rehabilitację.

Rehabilitacje, która jest jedyną drogą ratunku.

Dziękuję z całego serca.

.............................................................................................................................................................................

Hi!

My name is Radek and I`m 31.

In May this year I had an accident at work.

Since than my life changed rapidly.

All my dreams, normal life, passion disappeared.

Now pain and sadness become my everyday friend.

After month time hospitalization, finally I heard the diagnosis.

In the nutshell the intervertebral disc causes pressure on the spinal cord. As a result I fell unreliable pain which spread all over my legs and back. I can`t walk. The wheelchair become my own jet car.

I have been told that I`m not qualified for an operation.

The only solution to get back to health is physiotherapy.

I decided to fight for myself. Fight for my health and sport which is my passion.

Unfortunately the rehab which I started already is going to be long, painful and very expensive.

That is why I decided to start a donation.

I hope that thanks to caring, helpful and good heated people I will reach the goal.


Thanks for your support!


czwartek, 5 września 2019 o 21:59

Całe szczęście, że czas szybko mija. Te sześć tygodni minęło jak z bicza strzelił. Dzisiaj Radek zakończył pierwszy etap rehabilitacji na oddziale na Mogileńskiej w Poznaniu. Sześć tygodni długich godzin treningów i zabiegów. Jestem z niego taka dumna! ???? W trakcie jak odwiedzałam mojego kochanego męża na oddziale, widziałam ile kosztowało go to zawzięcia, zapału, samodyscypliny i chęci. Nie mam słów, aby opisać jego determinację. ???? Chwała Bogu za jego upartość! Z całym przekonaniem muszę powiedzieć, że wycisnął z tego pobytu wszystko co się dało, byle by osiągnąć cel, lub jego skrawek. Miałam łzy w oczach kiedy zobaczyłam jak robi pierwszy raz kilka kroków. ???? Nadal jest wiele do zrobienia. Te kilka kroków nie oznacza normalnego, codziennego chodzenia. To dopiero szczyt góry lodowej. Teraz skupiamy się na konsultacjach medycznych i badaniach kontrolnych. Miejmy nadzieje, że będzie coraz lepiej. Mogła bym pisać i pisać. Przede wszystkich, chciałabym podziękować wszystkim Wam, którzy odwiedzili Radka, bądź pisali do nas/ dzwonili. Wiele to dla nas znaczy. Byle do przodu! ???? —————————- Time passes fast. Is seems that those six weeks was only a blink of an eye. Today, Rad finished his first part of rehab in Mogileńska rehab ward near our home time- Poznan. Six weeks, long hours of training. I’m so proud of him! ???? As I was visiting my beloved husband, I saw as day by day he was fighting with his disability, pain and thoughts. ???? Have no words to describe his determination. Thank god, that he is so stubborn and has will to fight. He squeezed every second to become stronger and to reach the goal. Tears in my eyes as he managed to make fiew steps. ???? Still there’s a lot to do. These fiew steps doesn’t mean normal, everyday walking. It’s the top of an iceberg that just appeared. Now we’re focusing on medical consultations and check ups. Fingers crossed it’s going to be ok. Could write and write about it. Thank you for your support. Personal and texted. It’s so important for both of us to know that all around the world are good people- friends. ???? Carry on and keep on fighting! ????

sobota, 10 sierpnia 2019 o 23:03

Kolejna niespodzianka udana! Dzięki niesamowitej pomysłowości i wspaniałomyślności Radek od dzisiaj będzie śmigać na nowym wózku sportowym. Mamy nadzieje, że jak najkrócej ???? Wielkie podziękowania dla trenera TPS Winogrady Pana Krzysztofa Rembickiego, który ufundował owy potrzebny prezent. Dla tych co nie wiedzą był on trenerem Radka oraz jego wychowawca. Powiem wam, że Jan Grzegorzewski jest niezłym asem ???? jego pomysłowość i determinacja nie znają granic! Mina Radka kiedy zobaczył nowy bolid w drzwiach pokoju bezcenna. Dzięki ???? Walczymy dalej! ???? ——————————— Another day full of surprises! From now on Rad is going to use brand new sport wheelchair! We both hope that not for long ???? But anyway the main thank you needs to go to Krzysztof Rembicki- the head coach of sports club in Poznan, who sponsor the needed gift. For those that don’t know he was Rad’s football coach and school teacher. By the way Jan Grzegorzewski your amazing! Can’t find words to describe your determination and kindness ???? Rad’s was speechless when he saw his friend with new wheelchair in the room door. Thank you so much! ???? Carry on and keep on fighting!

środa, 7 sierpnia 2019 o 21:15

Długo się zastanawialiśmy, czy to zrobić. Ale odkąd założyliśmy konto na zrzutce zasypała nas lawina. Po pierwsze- lawina dobrego słowa i motywacji. Po drugie- dzięki Wam możemy skupić się na rehabilitacji, czyli naszym priorytecie! Jest jeszcze wiele do zrobienia! Radek od 2 tygodni, z zawzięciem, ćwiczy na oddziale rehabilitacyjny na Mogileńskiej. Później czekają nas badania i konsultacja medyczna oraz dalsze rehabilitacje w innych ośrodkach oraz ze wspaniałym Marcin Zarzyński. Jeśli, ktokolwiek miał by jakiś pomysł, bądź chciałby pomóc nam z dotarciem do jak największego grona ludzi piszcie! Dziękujemy, że jesteście! ----------------------------------------------------------- Well..... It took us a while to sing in and to start the donation account on polish web zrzutka.pl. But, to be honest, it was the best decision ever. Since then so many carrying people from around the world texed us or called personally and gave us a big kick of energy we needed. Thants to You we can focus on reab! But there is still a lot to do. It is been two weeks now as Rad is doing his best on special rehab ward. Afer that part we`re planning medical check-ups and another rehab as well with amazing rehab master Marcin Zarzyński. If you wish to help or have some extraordinary idea to share please let us know! Thanks for supporting us!

poniedziałek, 29 lipca 2019 o 11:39

Radek i zrzutka w radiu! Tak i to nie byle jakim! Dzięki Mikhail Couatch Couatzky oraz Marcin Kolacki BCfm 93.2 Radio Bristol w dwugodzinnej polskiej audycji FAZII&CARTER POLOSH SHOW przedstawiło sprawę Radka i udostępiło link zrzutki na stronie wewnętrznej! Przyznaję, że kiedy słyszysz na wizji o własnych problemach i chęci pomocy to mi miękniesz od razu! Chcielibyśmy bardzo podziękować! I zachęcić od rozpowszechniania! Całej audycji można posłuchać tu: http://bcfmradio.com/polishshow WALCZYMY DALEJ! ---------------------------------------------------------------------------- Rad in Bristol Radio? Yes please! Thanks to Mikhail Couatch Couatzky and Marcin Kolacki! In polish audition on BCfm 93.2 Radio Bristol hosts FAZII&CARTER mentioned Rad and his health problem. They encourage people to put penny on zrzutka.pl donation. They shered the link on main facebook site. If you want to listen to the audition click the link below: http://bcfmradio.com/polishshow Carry on and keep on fighting! ;)

piątek, 26 lipca 2019 o 17:10

Witajcie! Chcielibyśmy podziękować za tak duży odzew! Widać, że są jeszcze duże serducha wśród społeczeństwa! Radek dostał niesamowitego kopa energetycznego. Pomimo tego, że telefon palił się wręcz w rękach i zdaje sobie sprawę, że jeszcze nie wszystkim zdążyliśmy odpisać, to uśmiech zagościł na naszych buziach. Stał się też cud! Dzisiaj po ponad miesiącu czekania odwiozłam Radka na rehabilitację na Mogileńską w Poznaniu!!! Zaczyna pierwszy etap rehabilitacji na którą tak długo czekał! Dziękujemy raz jeszcze i wiemy, że to nie koniec niespodzianek! Walczymy razem! ;) ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hello everyone! It is unbelievable what is happening! Honestly, there are so many carring and helpflul people around the world! Rad was loaded with energy! So many of you texed and called us! Sorry if we didn’t write you back yet! So many things is happening in here! We have very good new. There was a miracle! Today Radek started rehab in special hospital ward in Poznań! He is going to stay there for 6 weeks. He was excited and nervous at the same time! We truly believe that we will make it! Carry on and keep on fighting! ;)

Aby dodać komentarz lub

Trzymamy kciuki za ciebie♥️

BB

B B

Stay strong brother ❗️

VI

Velin Ivanov

Trzymamy kciuki.
Wracaj do zdrowia

K

Karolina

Wracaj szybko do zdrowia! Sezon przed nami, Armia na Ciebie czeka ????

KG

Krystian Geisler

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Być może to nie to, czego chciałeś, ale z jakiegoś powodu musisz przez to przebrnąć. Wszystko mija. Polecam lekturę Kybalion oraz zestawienie tej wiedzy z buddyzmem. Pomoże w życiu. Namaste ^_^

AS

Adrian Sulaj

Good luck Radek ????????

MK

MICHAŁ KOŁACKI

Wujek - trzymaj się i szybko wyzdrowieje!

MK

MICHAŁ KOŁACKI

Zdrówka Byku! Uda się!

MB

Marcin Borucki

Trzymam mocno kciuki!!!

KS

Klaudia Sudolska

Powodzenia ! Trzymam kciuki

J

Justyna

Trzymaj się Radziu ????

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki!

PW

Patrycja Wałęsa

Trzymam kciuki Radzio :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Jesteśmy z Tobą!!! Wygrasz

MJ

Monika Jafernik

Powodzenia

KW

Kinga Wójcik

Szybkiego powrotu do zdrowia! Pozdrowienia z Wałbrzycha! ☺️

PJ

Patryk Jakubiec

Powodzenia mordo

BL

Beata Lisiecka

Zdrówka, my sportowcy musimy się wspierać ???????????????? mam nadzieję, że do zobaczenia na jakimś biegu jak wygrasz walkę o zdrowie!

AB

Agnieszka Brzostowicz-Klój

Nieważne, że się potykasz. Ważne, że wstajesz :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia Radek

AS

Arkadiusz Siwek

Powodzenia :)

JK

Jacek Króliński

Trzymaj sie Radziu dasz rade

Zbyszko Ostrowicki

Będzie dobrze! Mocno trzymam kciuki!!!

MK

Marcin Kolacki

Napewno wygrasz walkę i staniesz na nogi

IZ

Iwona Zdunowska

Powodzenia

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Wracaj do zdrowia Radek !!!!

B

Beton

Zdrowia Radek!

PD

Patrycja Demusz

Dasz radę Radek! pozdrawiam

A

Aga

Zycze szybkiego powrotu do sprawnosci i ukochanego sportu ????????

MK

Marcin kaczmarek

Trzymaj sie BYKU ;-)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki!

PZ

Przemek Zawada

Trzymaj się!

AK

Agata Kaleta

Zdrówka życzę :-)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Wracaj do zdrowia!

K

Krzysiek

Radzio trzymam mocno kciuki za ciebie ????????

NK

Natalia Krol

Zdrówka!!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Powodzenia! Trzymam kciuki za zdrówko.

AS

Andrzej Szymczak

Wielkiej siły i wytrwałości!

AU

ArkUrb U

Radek trzymaj się!

PP

Patryk Pawlak

Trzymamy z Ania kciuki :)

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Wszystkiego dobrego :)

AR

Anna Rędzio

Walcz chłopaku :) Nie poddawaj się :)

MU

Martyna Urban

Powodzenia Radek, dużo zdrowia!!

JZ

Jan Zwierzyński

Powodzenia Radek! Musi się udać!

JA

Joanna Arendt

Radek! Dasz radę, wierzę w to!

RW

Renata Wildner

Radziu trzymam kciuki i wracaj do zdrowka! Nie poddawaj się i walcz ! Buziaki

J

Jedras

Trzymaj się radziu!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Walcz Radku! Powodzenia!

MT

Martyna Tomczak

Trzymajcie się! Mocno trzymam kciuki za błyskawiczną zrzutkę i szybki powrót do zdrowia

M

Małgorzata

Trzymaj się sąsiednie :)

SS

Sandra Sell

Powodzenia!

Konrad Januszewski

Życzę powrotu do zdrowia!

AS

Anns Smolen

Powodzenia kochani! Trzymam kciuki za szybki powrot do zdrowia.

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Trzymaj się! Powodzenia!

Eliza Sawińska

Powodzenia! Z taką motywacją nie możesz się nie udać. Walcz Radku do samego końca

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

BS
100 zł
Baśka Stróżyk
Nasi użytkownicy założyli

371 144 zrzutki

Pomóż zebrać 100 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

4 115
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.