Pomóżcie mi odzyskać wzrok ID: 24gnpz

Pomóżcie mi odzyskać wzrok ID: 24gnpz

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

43 178 zł z 115 000 zł

37%

43 178 zł

43 178 zł

z 115 000 zł

515 dni

515 dni

do końca

375

375

wspierających
37%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

 • Witamy serdecznie.

  Nie oddzywaliśmy się dość długo, ale w końcu trzeba nadrobić zaległości. Czas płynie bardzo szybko, Nicole jest już w piątej klasie, świetnie się uczy, czwartą klasę skończyła z czeronym paskiem na świadectwie, półrocze klasy piątej jedna czwórka i piątki. Jesteśmy z niej bardo dumni, że daje radę i nie poddaje się. Jesteśmy po trzecim wyjaździe, na którym byliśmy pomiędzy 19 stycznia a 29 stycznia 2020r. Trafiliśmy na typową rosyjską zimę; w ciągu dnia 14⁰-19⁰ mrozu, a nocą 28⁰-31⁰ stopni. Wszystko odbyło się tak jak poprzednio, z tą różnicą, że tym razem Nicole miała dwa razy po dwa zabiegi (22 i 24 stycznia) na oba oczy. Już po pierwszej operacji 22 zauważyliśmy poprawę, zresztą Nicole sama wspominała, że lepiej widzi. W poniedziałek 27 stycznia, Nicole przeszła serię kolejnych badań i testów, po których okazało się że wszystko zmierza w dobrym kierunku.

  Po powrocie do domu i krótkiej rekonwalescencji Nicole wróciła do szkoły, gdzie znów mogła uczęszczać na zajęcia rehabilitacji wzroku (fototerapia) i usprawniania widzenia.

  Na dzień dzisiejszy widzimy poprawę w samodzielnym poruszaniu się, dostrzeganiu

  i odnajdywaniu przedmiotów w najbliższym otoczeniu. Następne zabiegi wyznaczono na przełom września i października.

  Obecnie w związku z ograniczeniami spowodowanymi epidemią Nicole została pozbawiona możliwości korzystania z niektórych zajęć rehabilitacyjnych. Niektóre z nich udaje nam się kontynuować w domu(wypożyczyliśmy lampę do koloroterapii), z Rosji przywieźliśmy zestaw ćwiczeń do usprawniania widzenia.

  Planujemy pozyskać środki za zakup lampy do koloroterapii, aby Nicole mogła bez przeszkód korzystać z rehabilitacji.

  W imieniu Nicole i własnym pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy nas wspierają, zarówno finansowo jak i emocjonalnie. Wasza pomoc wiele dla nas znaczy. Myślimy że wspólnie uda nam się osiągnąć zamierzony cel.

  Czytaj więcej
 • Witam wszystkich. Zgodnie z tym o czym wspominaliśmy wcześniej druga operacja odbyła się 26 czerwca . Lekarze po badaniach i testach zadecydowali żeby wykonać powtórnie dużą operację lewego oka i małą prawego. Prawe oko tak dobrze współpracowało z lewym że wpłynęło to bardzo dobrze na poprawę parametrów lewego oka( poczucie światła i poczucie koloru światła w lewym oku), których wcześniej nie było. Nicole widzi coraz lepiej, ale do pełnej sprawności jeszcze daleka droga. Profesor który operował Nicole a także jej lekarz prowadzący , stwierdzili że będzie widzieć . Wszystko jest kwestią czasu i kolejnych zabiegów. Następny zabieg wyznaczono nam na koniec przełom stycznia i lutego. Chcielibyśmy w imieniu własnym i Nicole serdecznie podziękować wszystkim pomagającym nam i wspierającym nas zarówno materialnie jak i duchowo. Wierzymy że uda nam się pomóc naszej Nicole na tyle, że będzie mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym.
  Czytaj więcej
 • Witamy serdecznie. Kilka dni temu wróciliśmy z Ufy. Jechaliśmy tam pełni obaw. W kraju cały czas mówiono nam, że nic nie można zrobić ze wzrokiem Nicole, pomimo tego ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy ciepło przyjęci, następnego dnia Nicole przydzielono lekarza prowadzącego, a następnie wciągu dwóch dni zrobiono jej wiele różnych testów, badań i konsultacji. Po rozmowie z lekarzem prowadzącym, weryfikacji dokumentów dostarczonych przez nas i porównaniu ich z wynikami otrzymanymi na miejscu odbyliśmy rozmowę z profesorem. Zaproponował nam operację nie na jedno słabsze oko, ale na obydwa, przekonał nas, że w przypadku Nicole niezbędna jest współpraca obu oczu i tylko w ten sposób można je przywrócić do prawidłowego funkcjonowania. Następnego dnia odbyła się operacja, która przebiegła dość sprawnie. Lęk, który cały czas nam towarzyszył przeplatał się z nadzieją, a potem z niedowierzaniem. Dwa dni po operacji okazało się, że Nicole ma poczucie światła w lewym oku, na które nic nie widziała, a prawe oko wzmocniło się na tyle, że potrafi rozpoznać, znaleźć rzeczy, których wcześniej nie była wstanie zobaczyć bez okularów i lupy. Radość nasza jest ogromna, bo niemożliwe zaczyna być możliwe. Wiara przenosi góry, a wsparcie i pomoc Was Wszystkich Wspaniałych Ludzi, którzy pomogli i trzymali kciuki za Nicole jest dowodem na to, że dobro zawsze zwycięża. To jest nasze wspólne zwycięstwo. Dziękujemy. Jesteście wspaniali, mamy nadzieję że będziecie z nami do końca. Następna operacja odbędzie się pod koniec czerwca.
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Nicole jest jedenastoletnią dziewczynką z obustronnym, zaawansowanym zanikiem nerwów wzrokowych. Ma głębokie upośledzenie widzenia obu oczu, zez zbieżny naprzemienny z przewagą oka lewego. Jest jej ciężko poruszać się szczególnie w nowym otoczeniu. Musi korzystać z pomocy innych osób lub laski dla niewidomych. W Polsce oraz w Unii Europejskiej nie istnieją ośrodki, w których można by pomóc Nicole. Szansą na odzyskanie wzroku są operacje w Rosyjskim Centrum Oczu i Chirurgii Plastycznej w Ufie, Rosja.

24gnpz-45ae5646.png

Dzień dobry. Mam na imię Nicole. Mam 11 lat.

Chodzę do czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy miałam 6 lat zachorowałam i mój wzrok bardzo się pogorszył. Nie widzę na lewo oczko, a na prawe bardzo, bardzo słabo. W 2014 na Święta Bożego Narodzenia zostałam oddana do Domu Dziecka. Tam po kilku badaniach i wizytach lekarskich dowiedziałam się, że mam zanik nerwu wzrokowego.

Niedługo potem poznałam Wiolę i Jacka, którzy pokochali mnie taką jaka jestem i zabrali do siebie. Mieszkam z nimi już czwarty rok. Uczę się dość dobrze, choć słaby wzrok sprawia mi sporo kłopotu; muszę korzystać z lupy, szkieł powiększających, powiększalnika, a czytać mogę tylko powiększone litery.

W szkole mam dużo koleżanek i kolegów z którymi wspólnie uczę się i bawię.

W naszym domu oprócz mnie, Wioli i Jacka mieszkają jeszcze moi najwięksi przyjaciele to pies Lolek i kot Dyzio.

24gnpz-9e8f676b.png

Niedawno dowiedzieliśmy się o takim jednym miejscu gdzie mogliby mi pomóc lepiej widzieć. To klinika w Rosji, w mieście które nazywa się Ufa. Posłaliśmy tam wszystkie potrzebne dokumenty i lekarze odpisali, że mogą mi pomóc tylko trzeba zapłacić. Jeden zabieg i dojazd tam i z powrotem kosztują około 3300 euro, a zabiegów ma być 8, więc to bardzo dużo pieniędzy. Dostaliśmy odpowiedź z kliniki w Ufie , że mamy tam być 25 listopada 2018 roku. To będzie mój pierwszy zabieg. Mama i tata mówią że mają troszkę pieniążków, tak że wystarczy na pierwszy raz, ale potem będziemy musieli prosić o pomoc.

Dlatego w imieniu swoim, Wioli i Jacka bardzo prosimy o Wasze wsparcie.

Z góry dziękuję za okazane mi serce i pomoc.

Nicole.

Trzymajcie za mnie kciuki.

PS. Leczenie które zamierzamy rozpocząć to podstawa prawidłowego i spokojnego rozwoju Nicole. To jest jej być albo nie być w dorosłym życiu. Prosimy o pomoc i wsparcie na leczenie i rehabilitację. Wierzymy że nam się uda.

W imieniu Nicole i własnym Dziękujemy.

Wioletta i Jacek Ożóg

24gnpz-add6cce.png

Wpłacający375

 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

534 568 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?