Pomóżcie mi odzyskać wzrok ID: 24gnpz

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

39 995 zł z 115 000 zł

34%

39 995 zł

z 115 000 zł

394 dni

do końca

317

wspierających
34%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Nicole jest jedenastoletnią dziewczynką z obustronnym, zaawansowanym zanikiem nerwów wzrokowych. Ma głębokie upośledzenie widzenia obu oczu, zez zbieżny naprzemienny z przewagą oka lewego. Jest jej ciężko poruszać się szczególnie w nowym otoczeniu. Musi korzystać z pomocy innych osób lub laski dla niewidomych. W Polsce oraz w Unii Europejskiej nie istnieją ośrodki, w których można by pomóc Nicole. Szansą na odzyskanie wzroku są operacje w Rosyjskim Centrum Oczu i Chirurgii Plastycznej w Ufie, Rosja.

Dzień dobry. Mam na imię Nicole. Mam 11 lat.

Chodzę do czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy miałam 6 lat zachorowałam i mój wzrok bardzo się pogorszył. Nie widzę na lewo oczko, a na prawe bardzo, bardzo słabo. W 2014 na Święta Bożego Narodzenia zostałam oddana do Domu Dziecka. Tam po kilku badaniach i wizytach lekarskich dowiedziałam się, że mam zanik nerwu wzrokowego.

Niedługo potem poznałam Wiolę i Jacka, którzy pokochali mnie taką jaka jestem i zabrali do siebie. Mieszkam z nimi już czwarty rok. Uczę się dość dobrze, choć słaby wzrok sprawia mi sporo kłopotu; muszę korzystać z lupy, szkieł powiększających, powiększalnika, a czytać mogę tylko powiększone litery.

W szkole mam dużo koleżanek i kolegów z którymi wspólnie uczę się i bawię.

W naszym domu oprócz mnie, Wioli i Jacka mieszkają jeszcze moi najwięksi przyjaciele to pies Lolek i kot Dyzio.

Niedawno dowiedzieliśmy się o takim jednym miejscu gdzie mogliby mi pomóc lepiej widzieć. To klinika w Rosji, w mieście które nazywa się Ufa. Posłaliśmy tam wszystkie potrzebne dokumenty i lekarze odpisali, że mogą mi pomóc tylko trzeba zapłacić. Jeden zabieg i dojazd tam i z powrotem kosztują około 3300 euro, a zabiegów ma być 8, więc to bardzo dużo pieniędzy. Dostaliśmy odpowiedź z kliniki w Ufie , że mamy tam być 25 listopada 2018 roku. To będzie mój pierwszy zabieg. Mama i tata mówią że mają troszkę pieniążków, tak że wystarczy na pierwszy raz, ale potem będziemy musieli prosić o pomoc.

Dlatego w imieniu swoim, Wioli i Jacka bardzo prosimy o Wasze wsparcie.

Z góry dziękuję za okazane mi serce i pomoc.

Nicole.

Trzymajcie za mnie kciuki.

PS. Leczenie które zamierzamy rozpocząć to podstawa prawidłowego i spokojnego rozwoju Nicole. To jest jej być albo nie być w dorosłym życiu. Prosimy o pomoc i wsparcie na leczenie i rehabilitację. Wierzymy że nam się uda.

W imieniu Nicole i własnym Dziękujemy.

Wioletta i Jacek Ożóg

Aktualności2

  • Witam wszystkich. Zgodnie z tym o czym wspominaliśmy wcześniej druga operacja odbyła się 26 czerwca . Lekarze po badaniach i testach zadecydowali żeby wykonać powtórnie dużą operację lewego oka i małą prawego. Prawe oko tak dobrze współpracowało z lewym że wpłynęło to bardzo dobrze na poprawę parametrów lewego oka( poczucie światła i poczucie koloru światła w lewym oku), których wcześniej nie było. Nicole widzi coraz lepiej, ale do pełnej sprawności jeszcze daleka droga. Profesor który operował Nicole a także jej lekarz prowadzący , stwierdzili że będzie widzieć . Wszystko jest kwestią czasu i kolejnych zabiegów. Następny zabieg wyznaczono nam na koniec przełom stycznia i lutego. Chcielibyśmy w imieniu własnym i Nicole serdecznie podziękować wszystkim pomagającym nam i wspierającym nas zarówno materialnie jak i duchowo. Wierzymy że uda nam się pomóc naszej Nicole na tyle, że będzie mogła w przyszłości samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym.

  • Witamy serdecznie. Kilka dni temu wróciliśmy z Ufy. Jechaliśmy tam pełni obaw. W kraju cały czas mówiono nam, że nic nie można zrobić ze wzrokiem Nicole, pomimo tego ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy ciepło przyjęci, następnego dnia Nicole przydzielono lekarza prowadzącego, a następnie wciągu dwóch dni zrobiono jej wiele różnych testów, badań i konsultacji. Po rozmowie z lekarzem prowadzącym, weryfikacji dokumentów dostarczonych przez nas i porównaniu ich z wynikami otrzymanymi na miejscu odbyliśmy rozmowę z profesorem. Zaproponował nam operację nie na jedno słabsze oko, ale na obydwa, przekonał nas, że w przypadku Nicole niezbędna jest współpraca obu oczu i tylko w ten sposób można je przywrócić do prawidłowego funkcjonowania. Następnego dnia odbyła się operacja, która przebiegła dość sprawnie. Lęk, który cały czas nam towarzyszył przeplatał się z nadzieją, a potem z niedowierzaniem. Dwa dni po operacji okazało się, że Nicole ma poczucie światła w lewym oku, na które nic nie widziała, a prawe oko wzmocniło się na tyle, że potrafi rozpoznać, znaleźć rzeczy, których wcześniej nie była wstanie zobaczyć bez okularów i lupy. Radość nasza jest ogromna, bo niemożliwe zaczyna być możliwe. Wiara przenosi góry, a wsparcie i pomoc Was Wszystkich Wspaniałych Ludzi, którzy pomogli i trzymali kciuki za Nicole jest dowodem na to, że dobro zawsze zwycięża. To jest nasze wspólne zwycięstwo. Dziękujemy. Jesteście wspaniali, mamy nadzieję że będziecie z nami do końca. Następna operacja odbędzie się pod koniec czerwca.

Wpłacający317

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
60 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
7,86 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

436 309 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?