Pomóżmy Domom Dziecka ID: chc6gd

Pomóżmy Domom Dziecka ID: chc6gd

4 632 zł z 15 000 zł

30%

4 632 zł

4 632 zł

z 15 000 zł

14 dni

14 dni

do końca

59

59

wspierających
30%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Sytuacja na świecie jest obecnie wyjątkowa i bardzo trudna dla nas wszystkich. Nie tylko odczuli to pracownicy, którzy zostali bez pracy, czy przedsiębiorcy, którzy musieli zamknąć swoje firmy, będące często utrzymaniem całej rodziny. W czasach obecnej pandemii pogorszyła się sytuacja także w Domach Dziecka.


Kiedy jeszcze panowała normalność dzieci poza siedzeniem w budynku mogły pójść do szkoły, co stanowiło dla nich pewną odskocznię. Starszaki mogły pójść do kina czy znaleźć sobie dodatkowe źródło zarobku, za co kupiły przybory kosmetyczne czy inne elementy pierwszej potrzeby. Niestety teraz, przez kwarantannę, a także zamknięcie szkół i wielu innych miejsc w miastach, te dzieci nie mają żadnej odskoczni. Zazwyczaj całymi dniami siedzą w ośrodkach, spędzając czas tylko w otoczeniu wychowanków i opiekunów, a ich jedyną rozrywką jest wspólna zabawa i nauka, chociaż często i do tego nie ma warunków, tzn. gier czy innych akcesoriów.


W wielu placówkach opiekuńczych brakuje także komputerów do nauki zdalnej dla każdego ucznia, przez co nie mogą oni brać udziału w lekcjach. Dodatkowo, wycofuje się wiele sponsorów, a co za tym idzie dzieci nie mają podstawowych środków czystości, nie tylko do własnej higieny, ale także do sprzątania miejsc wspólnych w budynku. Brakuje proszków, papierów toaletowych, szamponów itp. Opiekunowie zgłaszają, że obecnie przydaje się wszystko, począwszy od chemii, a także gry i przybory, które umilą czas dziecku. Na jednej stronie którą znaleźliśmy z marzeniami, gdzie opiekunowie i dzieci opisują co chcieliby otrzymać w ramach pomocy dla wychowanków znajdują się np. pampersy, podpaski, chemia, czekolady dla dzieci.


W poniedziałek (09.11) odwiedziliśmy Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą nr. 2 w Gdyni, dla której zakupiliśmy chociaż trochę produktów.

fc47e16edd1b4c32.jpeg

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, prawdopodobnie będą one inne niż każdego roku. Odmieńmy wspólnie ten czas tym dzieciom, które w życiu przeżyły już bardzo dużo zła. Sprawmy wspólnie, że pojawi się uśmiech na twarzy wychowanków chociaż małej części Ośrodków, do których uda nam się trafić. Dla Ciebie 2zł przeznaczone na tą zbiórkę może nie zrobić różnicy w życiu, a dla nas jest to już czekolada, która sprawi, że jedno z tych dzieci będzie wiedzieć że ktoś gdzieś na świecie się nim zainteresował i chociaż na chwilę zapomni o przykrości, jaką zaznało.


Wiele z nas ma w domu dużo niepotrzebnych gier, kart, zeszytów, a szafka kosmetyków przepełniona jest produktami, które ani razu nie zostały użyte. Nie musisz dawać pieniędzy, możesz także skontaktować się z nami, i przekazać nam różne inne produkty, które spakujemy w formie prezentów dla dzieci.


Nie przyjmujemy niestety używanych ubrań.


Naszą misją jest uzbieranie jak największej ilości produktów i pieniędzy, za które kupimy najpotrzebniejsze artykuły do placówek wychowawczych. Zaczniemy od tych najbardziej potrzebujących w Trójmieście i okolic, ale jeśli się uda, dotrzemy także to innych miast. Nieduży gest może odmienić życie nie jednego dziecka chociaż na chwilę. Wspólnie możemy dać uśmiech i odrobinę szczęścia tym niczemu winnym istotom.


O naszej zbiórce można przeczytać także w poniższym artykule:

https://dziecko.trojmiasto.pl/Domom-Dziecka-potrzebne-jest-wsparcie-przed-swietami-n150540.html


Razem możemy więcej! Pomagajmy!


#podarujusmiechdziecku #wspieramydomydziecka #pomagajzmintbay


ZE WZGLĘDU NA OGROMNE ZAINTERESOWANIE I DUŻĄ ILOŚĆ PODARUNKÓW - ZBIÓRKA ZOSTAŁA SKRÓCONA DO DNIA 11 GRUDNIA, ABYŚMY ZDĄŻYLI PRZED ŚWIETAMI ZORGANIZOWAĆ DOSTAWY DO DOMÓW DZIECKA I OŚRODKÓW POW.

Wpłacający59

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
LJ
lekoto jones
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
J
Jolanta Kowalewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 896 zrzutek

i zebrali

333 149 174 zł


A ty na co dziś zbierasz?