id: 48nwn8

Zrzutka na pompę insulinową dla Piotra.

Zrzutka na pompę insulinową dla Piotra.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
5 286 zł z 25 000 zł
21%
145 dni do końca
56 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki


Cukrzyca typu 1 - taką diagnozę usłyszeli moi rodzice, kiedy byłem 2-letnim chłopcem w 1995 roku. Wraz z tym dniem wszystko zmieniło się o 180 stopni, dla mnie oraz moich najbliższych. Codzienne nawyki musiały zostać podporządkowane nowej rzeczywistości. Choroba u mnie rozwijała się w ukryciu, dając znikome objawy, które w krótkim czasie bardzo się nasiliły. W ciężkim stanie z kwasicą ketonową walczyłem o życie na intensywnej terapii.

Choroba ta jest autoimmunologiczna, nieuleczalna, agresywna i podstępna, oraz wymaga stałej insulinoterapii i ciągłej kontroli poziomu glikemii, ponieważ trzustka nie wytwarza insuliny tak jak u zdrowej osoby.

Obecnie jestem 28 letnim mężczyzną, który jest leczony za pomocą osobistej pompy insulinowej, jednak ze względu na częste hipoglikemie (niskie poziomy cukru we krwi), które są bardzo niebezpieczne (szczególnie w nocy), zbieram na nową pompę MiniMed 780G Medtronic, która jest urządzeniem automatycznym i naśladuje pracę trzustki. Na podstawie odczytów z czujnika glukozy technologia Smart Guard jest w stanie 30 min wcześniej przewidzieć, że poziom glukozy obniży się i automatycznie wstrzymany zostanie proces jej podawania, natomiast gdy poziom glukozy powróci do normy, technologia Smart Guard wznowi podawanie insuliny.

Posiadanie takowej pompy pozwoli znacznie ograniczyć liczbę epizodów hipoglikemii, oraz umożliwi niebywałą poprawę jakości życia, a przede wszystkim zapewni poczucie bezpieczeństwa.


Wyżej wymieniona pompa to przełom w leczeniu cukrzycy typu 1, ale niestety nie jest refundowana przez NFZ tak jak większość sprzętu dla osób powyżej 26 roku życia, które chorują na cukrzycę.


Sama pompa kosztuje około 20 000zł, do tego dochodzą miesięczne koszty jej utrzymania (transmiter, sensory, wkłucia i pojemniki), które podlegają refundacji w niewielkim stopniu.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w uzbieraniu potrzebnych funduszy, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie w życiu codziennym. Każda złotówka to krok do zakupu lepszego sprzętu i poprawę jakości życia.

Wszystkim darczyńcom z góry dziękuję.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 56

 
Dane ukryte
1 000 zł
D
Dav.waw
500 zł
E
Ela
500 zł
DW
Donata Wesołkowska
200 zł
AI
Bartek i Laura
200 zł
AP
Ania i Boguś
200 zł
AP
Ewa P
200 zł
G
Gosia
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

742 770 zrzutek

i zebrali

527 441 807 zł

A ty na co dziś zbierasz?