id: grfvxv

Projekt Portal Numizmatyczny

Projekt Portal Numizmatyczny

Opis zrzutki

Dzień Dobry,


Bardzo mi miło Drogi czytelniku, że odwiedziłeś moją stronę i postanowiłeś zajrzeć również tutaj. Nazywam się Piotr Kosanowski. Od kilkunastu dobrych lat jestem aktywnie związany z numizmatyką - zarówno jako kolekcjoner jak i popularyzator wiedzy numizmatycznej. Przez lata miałem przyjemność wygłosić wiele wykładów i prelekcji oraz napisać wiele artykułów do wydawnictw elektronicznych i drukowanych.


Kilka miesięcy temu założyłem Portal Numizmatyczny. Jest to moja autorska strona z własnym pomysłem i formułą. Początkowo miało to być kameralne miejsce gdzie od czasu do czasu napiszę kilka zdań o monetach i medalach. Szybko jednak okazało się, że formuła się przyjęła a portal spotkał się z bardzo dużym i pozytywnym odbiorem czytelników. Chcę kontynuować to co rozpocząłem, ponieważ numizmatyka i popularyzacja wiedzy na jej temat to moja wieloletnia pasja.


Mam konkretny plan w jakim kierunku chciałbym aby portal się rozwijał. Małymi krokami stawiam sobie kolejne cele. Chcę stworzyć takie miejsce w internecie, gdzie każdy zainteresowany w mniejszym lub większym stopniu numizmatyką znajdzie odpowiedzi na pytania których szuka.


Podstawą jest oczywiście regularne i w miarę możliwości częste publikowanie nowych artykułów na stronie oraz wpisów na Facebooku (staram się publikować jak najczęściej, na tyle na ile pozwala mi wolny czas - ta strona to moje hobby a nie praca zawodowa - obecnie jest to kilkanaście godzin samodzielnej pracy w tygodniu nad rozbudową portalu).


To na co kładę największy nacisk to edukacja - edukacja pod kątem kolekcjonowania monet oraz edukacja numizmatyczna jako wsparcie w poznawaniu historii (moneta jest jednym z ważniejszych źródeł historycznych). Wszystkie materiały, które będą dostępne na stronie (artykuły i większe opracowania do ściągnięcia) będą w 100% bezpłatne dla wszystkich. Nie planuję żądnych opłat ani subskrypcji.


Dalsze kierunki rozwoju na najbliższe tygodnie i miesiące oraz to na co planuję wykorzystać zebrane pieniądze:


 • nawiązanie stałej współpracy z innymi osobami, które merytorycznie chciałyby wesprzeć portal
 • rozpoczęcie wydawania bezpłatnego e-kwartalnika numizmatycznego o charakterze popularnonaukowym (planowany I numer to czerwiec 2021). Kwartalnik będzie zawierał moje autorskie teksty jak i materiały osób współpracujących ze mną oraz te nadesłane przez czytelników
 • edukacja numizmatyczna - regularne tworzenie materiałów pomocniczych dla uczniów i nauczycieli historii tak żeby mogli włączyć monety i medale jako element pomocniczy w nauce przedmiotu - opracowania tematyczne, konspekty lekcji etc.
 • edukacja kolekcjonerska - tworzenie artykułów i nauka młodych kolekcjonerów świadomości numizmatycznej
 • wydawanie publikacji drukowanych / książek - do końca bieżącego roku mam w planach wydanie dwóch publikacji drukowanych nad którymi już pracuję - pierwszej o tematyce medalierskiej drugiej o monetach.
 • samorozwój - zakup literatury numizmatycznej konieczniej do pisania artykułów
 • rozwój Portalu Numizmatycznego w zakresie treści wizualnych - kanał YouTube (spotkania live, wykłady numizmatyczne)
 • optymalizacja strony - przebudowa bieżącej strony do wersji w pełni profesjonalnej - przebudowa szaty graficznej, rozbudowa nawigacji strony etc.


Jeśli podoba Ci się to co robię i uważasz, że warto aby taki portal istniał wesprzyj jego działalność drobną kwotą, to naprawdę doda mi kopa do dalszego działania i pozwoli w pełni rozwinąć skrzydła.


Zachęcam Cię do odwiedzenia mojej strony www.portalnumizmatyczny.pl oraz profilu na FB


Jeśli masz jakiekolwiek pytania - pisz: [email protected]


Z numizmatycznym pozdrowieniem,

Piotr Kosanowski

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 35

M
Maciej
21 zł
MK
Mateusz Kopaniecki
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PB
Złoto bizancjum
300 zł
 
Dane ukryte
500 zł
G
Grzegorz
47 zł
RK
Robert Kliber
30 zł
PW
Paweł Wojciechowski
70 zł
 
Dane ukryte
30 zł
MG
Marek Głuch
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Fajna strona, czytam i trzymam kciuki za powodzenie

  ukryta
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 7 zł i więcej
Szczęśliwa siódemka :)

Szczęśliwa siódemka na dobry start i rozruch. Serdecznie dziękuję Ci za zaufanie i wiarę w powodzenie projektu "Portal Numizmatyczny". Nie zawiodę Cię !!! Za "szczęśliwą siódemkę" otrzymasz ode mnie mailowe podziękowanie za wpłatę. Przy każdej publikacji nowego artykułu, będę miał w pamięci, że to m.in dzięki Twojemu wsparciu ten portal może funkcjonować.


PS. masz też mój adres mailowy: [email protected] - jeśli będziesz mieć jakiekolwiek numizmatyczne pytania to pisz śmiało. Jeśli będę w stanie to pomogę.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 299 z 300)

Wybieram
Wpłać 21 zł i więcej
Oczko :)

"Oczko" to aż "trzy szczęśliwe siódemki", które jeszcze bardziej nakręcają mnie do działania. Wpłacając "oczko" otrzymasz upominek z poprzedniej wpłaty plus dodatkowo wyślę do Ciebie (jeśli podasz adres i sobie tego życzysz) pocztą tradycyjną fajną numizmatyczną pocztówkę z podziękowaniem, stworzoną i zaprojektowaną specjalnie na rzecz tej zbiórki.


PS. masz też mój adres mailowy: [email protected] - jeśli będziesz mieć jakiekolwiek numizmatyczne pytania to pisz śmiało. Jeśli będę w stanie to pomogę.

rozwiń

wybrano 11 razy (pozostało 239 z 250)

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Dziesięć szczęśliwych siódemek :)

Dziesięć "szczęśliwych siódemek" to już pełnia szczęścia i działanie na 200% . Poza nagrodami z poprzednich progów, wyślę do Ciebie pocztą tradycyjną (jeśli podasz adres i sobie tego życzysz) imienne podziękowanie w postaci dyplomu zaprojektowanego i wykonanego specjalnie na rzecz tej zbiórki. Będzie ozdobą i pamiątką na długie lata.


PS. masz też mój adres mailowy: [email protected] - jeśli będziesz mieć jakiekolwiek numizmatyczne pytania to pisz śmiało. Jeśli będę w stanie to pomogę.

rozwiń

wybrano 8 razy (pozostało 92 z 100)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

743 039 zrzutek

i zebrali

527 782 691 zł

A ty na co dziś zbierasz?