Posiłek Dla Lekarza #PosiłekDlaLekarza ID: t3e3ec

630 403 zł z 1 000 000 zł

63%

630 403 zł

z 1 000 000 zł

40 dni

do końca

11319

wspierających
63%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

#PosiłekDlaLeakarzaDrodzy Państwo,


Epidemia koronawirusa wpływa na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednak najbardziej dotyczy ona służby zdrowia, która znajduje się na pierwszym froncie walki z chorobą. Lekarze i personel medyczny pracują obecnie na najwyższych obrotach, nierzadko kosztem rodziny i najbliższych. To przede wszystkim od ich zaangażowania zależy, czy uda nam się szybko stłumić epidemię. W trudnej sytuacji są również hospitalizowani i ich najbliżsi, którzy pokładają swoją nadzieję w służbie zdrowia.


Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach w związku z zarażeniem koronawirusem i tych, które się nimi opiekują.


Będziemy wdzięczni za udostępnianie naszej akcji w mediach społecznościowych. Jesteśmy na Facebooku (/PosilekDlaLekarza) i Twitterze (@DlaLekarza). Skontaktować się z nami można również drogą mailową ([email protected]). Działamy pod hasztagiem #PosiłekDlaLekarza.


Dziękujemy za każdą wpłatę!


Organizatorzy:

Spontaniczny Sztab Obywatelski

Stowarzyszenie Niskie Składki

Fundacja Otwarty Dialog

ze wsparciem Patryka Wachowca (FOR)AKTUALIZACJA Z DN 24/03/2020:


Drodzy uczestnicy akcji #PosiłekDlaLekarza (i nie tylko),


Akcja „Posiłek dla Lekarza” udowadnia, jak wielka moc tkwi w spontanicznych inicjatywach i hojności Polaków. W najbardziej optymistycznych scenariuszach nie spodziewaliśmy się, że w ciągu niecałego tygodnia zbierzemy ponad 500 000 zł i zaoferujemy pomoc prawie 500 restauracjom – a w konsekwencji tyle samo samym medykom. Państwa udział w akcji i zaufanie jakim obdarzyliście nasz zespół – który nie dał przecież żadnych gwarancji, że cała inicjatywa się powiedzie – są niezwykle budujące. 


Nasza akcja od początku opierała się o dwa czynniki: wielkość zebranych środków i liczbę zgłoszonych restauracji. Przeanalizowaliśmy dokładnie oczekiwane wpływy ze zbiórki i zdecydowaliśmy, iż akcja wymaga centralizacji i systemu koordynującego pomiędzy restauracjami a potrzebującymi. 


Dobra wiadomość jest taka, że akcję będziemy kontynuować w nowej formie. Apelujemy do restauratorów aby zgłaszali się w pierwszej kolejności do nas a nie do instytucji potrzebujących.

Prosimy również aby wszelkie osoby i reprezentanci służb zgłaszali się do nas z informacją jaka pomoc i w jakim zakresie jest potrzebna (numery telefonów poniżej).   Środki które będą wpływać przeznaczymy na działalność w zakresie organizowania i dostarczania posiłków do służb, które takie zapotrzebowanie zgłoszą poprzez naszą centralę. 

Koordynacja i centralizacja pozwoli nam zweryfikować realne potrzeby służb i zapewni, że posiłki dotrą faktycznie tam, gdzie jest największa w danym momencie potrzeba. Kwestia rozliczenia za tydzień 16/03 - 22/03


Informujemy, że na dzień dzisiejszy tj. 24 marca, przepracowaliśmy 300 rozliczeń. Wszystkie zgłoszenia, które były kompletne, tj zawierały paragony i oświadczenie, bądź poprawną fakturę, już zostały zatwierdzone do przelewu. Prosimy Państwa o wyrozumiałość, ponieważ wszystko robimy ręcznie, wymaga to niezwykłej precyzji, stąd potrzeba kilku dni aby zakończyć proces rozliczenia w sposób rzetelny i bezbłędny. Przewidujemy, że  maksymalny czas do realizacji wszystkich płatności to kolejne 3 dni a planowane zakończenie szacujemy na dzień 27.03.2020.

Jeśli do tego dnia do godz. 16.00 nie otrzymaliście państwo przelewu, prosimy o kontakt z naszą infolinią.


Po zakończeniu rozliczenia tygodnia 16/03 - 22/03, opublikujemy pełne rozliczenie z zebranych i na ten moment rozdysponowanych środków.


Państwa pomoc jest niezwykle cenna i potrzebna, jednak apelujemy o rozsądne i spokojne podchodzenie do wykorzystywania zasobów i energii. Najtrudniejszy czas przed nami. Wobec tego, przygotowujemy się do bardziej skoordynowanej i scentralizowanej akcji i koordynacji, o czym będziemy Państwa informować zarówno na naszym profilu FB, na stronie tej zrzutki oraz w mediach publicznych. AKTUALIZACJA Z DN. 29/03/2020:


Drodzy Przyjaciele,


Akcja #PosiłekDlaLekarza okazała się sukcesem, który przerósł nasze oczekiwania.

Spontaniczny pomysł sprzed dwóch tygodni wystrzelił w kosmos i zaowocował przeszło 500 lokalami gastronomicznymi z całej Polski, które zgłosiły się do udziału w akcji. Niemal od razu wskoczyliśmy też na pułap kilkuset tysięcy złotych darowizn i do chwili obecnej pozyskaliśmy prawie 600 000.00 złotych. Posiłki były dostarczane do ponad stu szpitali w całym kraju. To są ogromne liczby! Wasza solidarność jest fantastyczna, ale rodzi też wyzwania organizacyjne.

Nasze pierwotne założenia o tygodniowym ryczałcie w wysokości 800 zł na restaurację zweryfikowała rzeczywistość. Taki model działania, przy braku funduszy na administrację i zaangażowaniu wolontariuszy z kilku organizacji stojących za PDL, przy tysiącach zgłoszeń ze strony sektora gastronomicznego i placówek medycznych, jest nie do utrzymania. Weryfikowanie poprawności nadsyłanych do rozliczenia przez restauracje dokumentów, wskazywanie ich (niestety licznych) braków, realizacja przelewów, odpisywanie na Wasze maile i telefony itd. itp. jest bardzo czasochłonne. Dodatkowo, z powodu licznych zgłoszeń, zaczęliśmy bezpośrednio kojarzyć ze sobą hurtowników i odbiorców żywności - rynek jest obecnie zalany podażą bezpłatnego jedzenia o długim terminie przydatności do spożycia. Wyzwaniem jest jego dystrybucja.


Nasze zasoby, uczciwie przyznając, zwyczajnie na to wszystko nie pozwalają. Tak, ogarniamy mimo wszystko, ale nie tak szybko i sprawnie jakbyśmy wszyscy sobie tego życzyli. Dlatego musieliśmy zakończyć realizację akcji w dotychczasowej postaci, o czym pisaliśmy tydzień temu!


W związku z tym podjęliśmy pewne decyzje i obecna sytuacja jest następująca:

1. Akcja w dotychczasowej formule jest wstrzymana! Nie przesyłajcie nam nowych dokumentów do rozliczenia, jeśli nie byliście z nami umówieni wcześniej. Nie ma możliwości dołączenia teraz, ani jutro. Jeśli chcesz nas dalej wspierać - przejdź proszę do punktów 4 i 5 :)


2. Kończymy rozliczanie pierwszego tygodnia akcji, wyjaśniając ostatnie braki formalne w dokumentach (paragonach, rachunkach, fakturach, oświadczeniach).

Większość z Was otrzymała już przelewy, w pierwszej kolejności byli to ci, których rachunki nie budziły wątpliwości. Zapewniamy, że wszyscy z Was, którzy dostarczą poprawne dokumenty, dostaną wkrótce obiecane przelewy.


3. Indywidualnie wyjaśniamy sytuację z tymi z Was, którzy “z rozpędu” wzięli udział w akcji na dotychczasowych zasadach w jej drugim tygodniu (od 22/23 do 29 marca). Ale raz jeszcze podkreślamy - nowych, nieoczekiwanych rozliczeń nie przyjmujemy!


4. Jesteśmy na etapie zaawansowanych negocjacji z innymi partnerami, w tym akcją o profilu podobnym do naszej, ale z dużo większymi możliwościami organizacyjnymi. W najbliższych dniach podamy do Waszej (i publicznej) wiadomości wszystkie szczegóły. Nowy partner PDL przejmie na siebie w pełni obsługę zarówno restauratorów, jak i medyków. Ale wymaga to jeszcze różnych ustaleń i przygotowań.

Uśmiechamy się do Was o cierpliwość :-) Staramy się, by nastąpiło to jak najszybciej.


5. Wszyscy restauratorzy gotowi dalej działać na rzecz pomocy polskim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i innym pracownikom służby zdrowia mogą robić to dalej na zasadach pro bono. Zaprosimy Was wkrótce do udziału w nowej odsłonie naszej akcji.


6. Nie mamy możliwości odpisywać każdemu, ale czytamy Wasze wiadomości. W ważnych sprawach indywidualnych, przede wszystkim rozliczeniowych, będziemy odzywać się do Was w pierwszej kolejności. Pracujemy nad tym także przez zakończony właśnie weekend.


Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół #PosiłekDlaLekarza

---


Sprawozdanie z pierwszego etapu działalności akcji:

a1f4e0d0ac7534ff.png


Oświadczenie dostarczone portalowi Zrzutka.pl przez organizatorów w celu weryfikacji zrzutki, dla Waszej informacji:

mca3ef06dc9549d1.png

Wpłacający11319

 
Dane ukryte
4 000 zł
 
Dane ukryte
3 000 zł
WK
Wojciech Kutyła
2 000 zł
F
firma
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
JK
Joanna Kosiba
2 000 zł
P
Piotr Kowalczyk
2 000 zł
LA
Lean Action Plan
1 544 zł
 
Dane ukryte
1 500 zł
 
www.malinowynos.pl
1 199 zł
Zobacz więcej

Komentarze243

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

460 976 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?