id: u2b8nz

Pożar na os. Kopernika w Poznaniu - oficjalna zbiórka

Pożar na os. Kopernika w Poznaniu - oficjalna zbiórka

Opis zrzutki

W piątek, o około godziny 11.20 w wieżowcu na osiedlu Kopernika w Poznaniu wybuchł pożar. Łącznie w wyniku tego strasznego wydarzenia ucierpiało 5 mieszkań, z czego jedno z nich zostało doszczętnie strawione przez ogień. Mieszkania dokoła mają nadpalone ściany, wybrzuszone podłogi, popękane okna, są zalane. Większość tynków i podłóg w mieszkaniach najbliżej centrum pożaru, jest przesiąknięta zapachem spalenizny co wymusza ich zrywanie. Część mieszkańców, nie jest w stanie mieszkać w swoich dotychczasowych domach, to największa tragedia osiedla w ostatnich latach. Łącznie ucierpiało 5 mieszkań, oraz ich lokatorzy nie mają oni aktualnie ogrzewania, oraz prądu. Bez pomocy mieszkańcom, na pewno nie uda się wyremontować swoich mieszkań i wrócić do swoich domów, każda złotówka się liczy! W wyniku tego zdarzenia ewakuowanych zostało 25 osób, z czego dwie trafiły do szpitala. 12 letnia dziewczynka musiała być ściągana przez wysięgnik straży pożarnej. Do ugaszenia tego pożaru potrzebne było, aż 8 zastępów straży pożarnej, która dzielnie walczyła z szybko rozprzestrzeniającym się ogniem.

Mamy nadzieję, że razem damy radę wspomóc mieszkańców poznańskiego osiedla i osiągniemy zamierzony cel!

Wpłacający 672

P
Piotr
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
PP
Patryk Pozorski
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MF
Michał Filimon
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
460 zł
Zobacz więcej

Komentarze 18

 
2500 znaków
 • Basia Wiechcińska

  Licytacja sernik na zimno 46zl

 • AD
  Anetta Dropińska-Pawlicka

  Licytacja - babka włoska

  30 zł
 • Agnieszka Borowiecka

  Faworki raz :)

  30 zł
 • AM
  Agnes Michalus

  Powodzenia!

  100 zł
 • Agnieszka Grzelczak

  Jaka jest przyczyna pozaru? Bez tej informacji nie moge wplacic ani zlotowki poniewaz to najistotniejsze jest wciaz zatajone a juz zbiorki organizuja ... natomiast uwazam ze finansowanie poszkodowanych z glupoty czy z tragicznego wypadku losowego - to naprawde duza roznica, finansowanie skotkow czyjejs glupoty uwazan za daremne!

  • Aneta Dudzicka

   Zwarcie instalacji elektrycznej

  • Juliusz Podolski

   Szanowna Pani. Nikt nikogo nie zobowiązuje do pomagania. Już w pierwszy dzień straż mówiła o prawdopodobnej przyczynie jaką było zwarcie instalacji elektrycznej. Policja wciąż prowadzi dochodzenie. Nie wiem na jakiej podstawie pisze Pani o czyjejś głupocie, krzywdząc tych, którzy dzisiaj nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Jestem jednym ze współorganizatorów całej akcji nie tylko w tym miejscu. Prosiłbym, żeby powstrzymać się od tego typu komentarzy. Szanujemy Pani zdanie, ale tu akurat jest nie na miejscu. Fajnie jest pomagać i my to robimy. Jeśli ktoś nie chce też szanujemy i serdecznie pozdrawiamy. Proszę również o zakończenie na tym rozmowy

  • Gamon Wieśniak

   Co za babsztyl. Wsadz sobie swoje pieniądze w du... Nikt Ciebie tu nie chce jak i Twoich durnych komentarzy trollu

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

645 044 zrzutki

i zebrali

400 750 001 zł

A ty na co dziś zbierasz?